9 typů příbuzných, kterým je těžké vybrat dárek

  1. díl: DOSPĚLÍ
  Někdy má člověk o vánočních dárcích představu jasnou a do obchodů míří najisto. Pro bráchu-pankáče cédéčko Sex Pistols, pro ségru-malířku plátno a tchánovi pantofle s Fantomasem. Pak jsou ale kategorie blízkých, se kterými si lámeme hlavu každý rok, protože nechceme dát dědečkovi podesáté křížovkářský slovník a tetičce pojedenácté hrneček s levandulemi. Projděte si naše tipy na dárky pro toto „problematické“ příbuzenstvo a třeba i vás při čtení osvítí duch Vánoc.

  Typ SVĚTOBĚŽNÍK

  Vídáme ho jednou za rok, většinou právě o svátcích. Zahrne nás fotkami z Maroka, Mexika a dalších zemí, o kterých si nejsme jisti, kde leží. Tomuto všudybylovi asi na staročeském jarmarku nic nepořídíme. Ale mohly by mu vyrazit dech Úchvatné světové trasy od Lonely Planet. Vyberte mu knihu podle toho, jakým prostředkem se přepravuje nejraději. Počte si v autentických zážitcích cestovatelů a nechá se inspirovat k dalším výpravám. A vy se můžete za rok těšit na nové fotky. 

  Typ PASIVNÍ SPORTOVEC

  Každoročně v červenci zasedá k obrazovce, aby sledoval vedrem zemdlené cyklisty deroucí se přes Alpy během Tour de France. Když ho vzbudíte o půlnoci, sdělí vám, kdo je na špici světového žebříčku tenistů a tenistek. Jako vyzváněcí tón má znělku pořadu Branky, body, vteřiny. Miluje sport, obzvlášť když ho může sledovat z gauče. Netřeba váhat – tomuto borci jistě udělá radost biografie Rogera Federera nebo oficiální encyklopedie žlutého trikotu

  Typ STYLAŘ

  Sleduje moderní trendy. Ví, která reklamní kampaň se povedla a proč. Domácí spotřebiče ovládá pomocí aplikace v mobilu, ale na druhou stranu si kávu mele ručně a vaří si ji v moka konvičce. Je to prostě stylař, člověk s prstem na tepu doby. Pořiďte mu marketingovou bibli Ogilvy o reklamě, přizpůsobenou digitálnímu věku. Až si bude chtít odpočinout od kariéry, vychutná si inteligentní humor Monty Python, který jen tak leckdo neocení.


  Typ ZÁHADA

  Nikdy nevíte, s čím přijde příště. Jeden rok se vášnivě vrhá do sugar-free vaření, poté plánuje velrybářskou výpravu a nakonec zjistíte, že se usadil či usadila a čeká přírůstek do rodiny. Člověk mnoha zájmů. Netušíte, kde a jak momentálně bydlí ani co ho zajímá. Víte jen, že vše, co potřebuje, si vždycky hned koupí. Vybrat dárek pro někoho takového není těžké, ale zhola nemožné. Přestaňte se trápit. Nabízíme Vám dárkové poukazy na 500 a 1000 korun. Nechte ho, ať si vybere a oslní vás další novotou ve svém nepředvídatelném životě.


  Zde najdete naše tipy na dárky pěkně pohromadě: https://www.svojtka.cz/shop/kategorie/tipy-na-darky

  A těšte se na pokračování článku příště - 2.díl: DĚTI

   

  Autor: Lukáš Vlasák

   

   

   

  Další články

  nahoru