9 typů příbuzných, kterým je těžké vybrat dárek 2.díl

  Po 1. dílu věnovaném dospělým se pojďme podívat na tipy na dárky pro různé typy dětí.


  Typ OBJEVITEL

  Myšlenkami je často v jiných světech, třeba i těch fantastických. Kdykoli narazí na záhadu, musí ji rozlousknout. Šifry, hádanky, tajemství – to je jeho či její. Pro hloubavé dítě, které si rádo samo čte, je určena série Dobrodružství mechanického srdce, která má zatím dva díly: Mechanické srdce a Měsíční medailon. Pokud chcete, aby se při čtení i nenápadně vzdělávalo, pořiďte mu interaktivní knihy Expres po stopách objevů a Plavba za objevy.


  Typ SNÍLEK

  Jednorožci, létající ryby, kouzelné výzvy, vymyšlená města. Naše realita tomuto dítku nestačí. Nechává se unášet na vlnách fantazie a vy mu to nechcete kazit. Naopak. Jak ho podpořit v tom, aby neztratilo nic z této křehké, kouzelné hravosti? Výběrem správné četby. Nabídněte mu tituly z naší nové dětské beletrie: Nejzlobivější jednorožec nebo Chlapec, pták a truhlář.

  Typ INŽENÝR  


  Tohle dítě má o svém povolání jasno. Stroje, motory, jeřáby – to je jeho. Rozebere všechno do šroubečku a bez potíží složí. Hltá sofistikované stavebnice a má je hotové dřív, než se táta zorientuje v návodu. Těší se na každou hodinu matematiky. Jeho bystré hlavičce nabízíme opomíjené umění prostorových leporel; rozměrově ultimátní knihy Nej… Dopravní prostředky v pohybu a Nej… Stavby v pohybu, kde se na každé stránce skrývá spousta promakaných pohyblivých prvků a informačně nabitých popisků. 

   

  Typ NESPAVEC

  Žádná pohádka není dost dlouhá, jedna nikdy nestačí. Než tahle sova zavře oči, venku se pomalu schyluje k úsvitu a zoufalí prarodiče se snaží marně přijít na jiné vyprávění, než je to o Červené karkulce. Vždyť takových pěkných příběhů musí být, jen si vzpomenout… Nemusíte si lámat hlavu. V těchto knížkách je jich sto a jeden navrch. A jsou dokonce dvě, bohatě ilustrované – 101 příběhů a bajek pro děti a 101 pohádek před spaním. To by v tom byl čert, aby jedna z pohádek nezabrala.

   

   

  Typ CHCI VŠECHNO, CO JE BAREVNÉ A HÝBE SE

  Ti nejmenší čtenáři-nečtenáři neberou knihu jako nějaký umělecký artefakt. Nejlepší kniha je pro ně leporelo, které se dá ožužlat a hodit dolů ze židličky, načež ho maminka podá v nezměněném stavu. A jsou v něm traktory! A plyšáci! A spousta barevných obrázků, které se hýbají! Jé, táto, jak je to možné? Jen se pozorně dívej – kdepak jsou bačkůrky? Objevovat nová slova a věci je s těmito speciálními MiniPEDIEMI tak zábavné. Pusťte se do toho společně přímo pod rozsvíceným stromečkem!

   

  Autor: Lukáš Vlasák

  Další články

  nahoru