Báječně kouzelné dobrodružství s jednorožci začíná!

   

  Snad každá mladá slečna by si přála mít svého vlastního jednorožce, se kterým by mohla prožít spoustu úžasných chvil. A co takhle vypravit se do kouzelné Jednorožčí školy? I když to zní neuvěřitelně, není to nemožné. Autorka Pip Bird napsala sérii knih o Mirce a jejím jednorožčím parťákovi Dejvovi. My vám přinášíme zatím první z nich pod názvem Nejzlobivější jednorožec.

  Mirka Duhajská je docela obyčejná holka, na kterou ale čeká neobyčejné dobrodružství. Dostala totiž pozvánku na JEDNOROŽČÍ ŠKOLU! Mirku toho rána, kdy otevřela zvací obálku, zaplavil pocit OHROMNÉHO vzrušení. Mirka totiž ODJAKŽIVA snila o vlastním jednorožci. Cvičila se v zaplétání hřív a ohonů svých umělohmotných poníků, přesvědčila tatínka, že mu bude hřebelcovat plnovous, a jejich kocourovi Piklíkovi na hlavu dokonce přidělala roh. Když nadešel ten den a Mirka proletěla kouzelnou branou na parkovišti u zábavního parku, byla rozhodnutá, že TOHLE bude NEJBÁJEČNĚJŠÍ období v jejím životě.

  Přímo před ní se nacházela Jednorožčí škola. Byla OBROVSKÁ! S věžičkami a hodinovou věží tak trochu připomínala zámek a hned vedle stály stáje pro jednorožce. Mirka byla PLNÁ OČEKÁVÁNÍ z toho, jakého jednorožce jí přidělí. Těšila se na svého nového kamaráda jednorožce tak moc, až to bylo skoro k nevydržení. A pak se to stalo: na kouzelném svitku se objevilo jméno jejího jednorožčího parťáka: Dejv. Mirka NEMOHLA UVĚŘIT vlastním očím, když do sálu vpochodoval ten nejmenší a nejzavalitější jednorožec, jakého si dokážete představit. Měl trochu pupek a namísto hřívy spíš slámu, která trčela na všechny strany. Nerudně se mračil a ANI TROCHU se netřpytil.
  Dokáže se Mirka spřátelit s tímto podivným jednorožcem? Jak je možné, že jí už od prvního dne ve škole provázejí jen samé problémy? Dejv jí totiž pobyt v Jednorožčí škole vůbec neusnadňuje. Mirku tak čeká množství výzev, kterým se bude muset postavit čelem.

  Příběh o Mirce a neposedném Dejvovi s názvem Nejzlobivější jednorožec je určen všem malým milovníkům jednorožců. Kniha plná kouzelné zábavy v nakladatelství Svojtka & Co. právě vychází.


  Pavlína Uhrová

  Další články

  nahoru