Černý humor v dětských šatech, to jsou pohádkové pohromy!

  Výsledek obrázku pro paleček svojtka

  Zdá se, že neustále se měnícímu koloběhu dějin padlo za oběť už i to, co snad nejvíc definuje dětství mnohých z nás. Pohádky. Co si ještě donedávna drželo osobité zákonitosti a tradiční strukturu danou folklorem i jakousi metafyzickou lidovou slovesností, začíná s různými proměnami podléhat trendům, které si vyžaduje stále pragmatičtější doba.

  Nebudeme se však utápět v hořké melancholii. Knihy se série Pohádkových pohrom jsou opravdu vydařeným příkladem spojení moderního a tradičního. Kromě toho mají svým vtipem tendenci pobavit nejen ty nejmenší, ale dostanou se pod kůži i dospělým.

  Kniha o Palečkovi, pod níž jsou podepsaní autoři Fabrice Colin a Zelda Zonk, vycházející z Charlese Perraulta, je přesně tou epickou kombinací, která bude vaše děti bavit stále znovu. Do tradičního rámce dobře známé pohádky o maličkém mazaném chlapci, jenž se narodil do chudé a početné rodiny, přidává mnoho moderních prvků a inovací.

  Ideální vstupní brána do světa literatury

  Kniha je obohacená i výstižnými humornými komentáři hlavních hrdinů. Spojuje v sobě satiru, ironii i černý humor, ale jen do takové míry, aby vašemu dítěti nikterak neublížila. Upozorňujeme, že knihy z této série už nejsou určené nejmenším dětem, ale těm ve věku 7 až 9 let.

  Tak jako ve všech pohádkách i zde je finále se šťastným koncem jemně nadsazené. Právě to dodává knize specifickou atmosféru a nádech. Příběh se navíc opírá o výstižné barevné ilustrace. Jejich důvtip je často obohacen ironickou poznámkou některé z postav, umístěnou ve speciální bublině, takže nenáročná příběhová struktura knihy nepracuje jen s textem a obrázky, ale také s komiksovou formou.

  To ještě stále není všechno. V závěru této upravené pohádky si může dítě přečíst ponaučení, jež z příběhu vyplývá, což ke všem vyjmenovaným aspektům knihy přidává i ten vzdělávací.

  Knižní příběhy z této série mají díky kombinaci zmíněných prvků jedinečný potenciál upoutat pozornost dítěte a uvést ho do magického světa literatury. S rodičovskou pomocí se může vaše ratolest bavit výstižnými obrázky a momenty popsanými v knize. Ty mají schopnost dítě naučit, jak nahlížet na události s humorem a nadhledem, a může se tedy klidně stát, že se kniha stane jeho každodenním společníkem.

   

  24.7.2018, napsal Matej Kráľ

  Další články

  nahoru