Chlapec, pták a truhlář: Snový příběh, který chytne za srdce

  Představuje se další kniha z naší nabídky beletrie pro děti. Tentokrát se ale nebudete od srdce smát jako u Krutopřísné Lízy ani zachraňovat zvířata v Hustolese. Čeká nás dojemný příběh o přátelství muže a chlapce, o naději a odvaze.

  V kouzelné Alloře začíná náš příběh

  Představte si městečko s malebnými uličkami a pestrobarevnými domy, kam přicházejí umělci, aby tu krásu zachytili. Představte si město, kde ryby létají z moře a dopadají na ulice a zahrady, takže nikdo ve městě nemá hlad. A právě zde se odehrává náš příběh.

  Alberto žije v tomto kouzelném městě se svou ženou a třemi dětmi. Jako šikovný truhlář nemá o práci nouzi, přes den vyrábí nábytek a po večerech zase dřevěné hračky svým dětem. Jeho dům je plný smíchu a radosti. To ale skončí poté, co v Alloře propukne nemoc a spolu s mnoha dalšími obyvateli zemře i celá Albertova rodina. Smutný muž sedí ve své dílně a čeká, až si smrt přijde i pro něj…

  Přinese smutný začátek šťastný konec?

  Je možné, aby kniha pro děti byla tak ponurá? Bude ji vůbec chtít někdo číst? Ale jistě! Kniha totiž ani zdaleka tak smutná není! Je plná naděje a přátelství, ukazuje, jak moc důležité je postavit se překážkám a jít si za svými sny. Jednoho dne totiž Alberto zjistí, že jej pravidelně navštěvuje nevítaný host a ujídá mu zásoby v kuchyni. Brzy přijde na to, že tím hostem je hladový a opuštěný chlapec jménem Tito a jeho kouzelný ptáček. Ani jeden z nich ještě netuší, kolik toho vlastně mají společného. Oba totiž pronásledují stíny minulosti. Jestli se jim podaří je překonat, už si musíte přečíst sami.

  Velká srdce dokážou nevídané věci

  Alberto si asi ani v nejmenším nepředstavoval, jak moc mu malý Tito změní život. Co ale s chlapcem měl společné, bylo laskavé srdce a otevřená náruč. Možná, že spolu dokážou báječné věci! Ať už jsi malý, velký nebo ještě větší, máš určitě stejně jako Tito velké sny. Nech se vtáhnout do příběhu a zjisti, jestli se Titovi podaří své sny uskutečnit.

  Pavlína Uhrová

                                                          

  Další články

  nahoru