Co dělají slepice v čokoládovně?

  Snášejí čokoládová vajíčka přece! Cpát se celý den čokoládou a občas „vyprdnout“ nějaké to vajíčko, to zní jako povolání snů. V továrně na čokoládu běží vše jako na drátkách – dělnice snášejí, výnosy rostou. Až do chvíle, kdy si továrník Králík (pro vás PAN Králík!) vezme do hlavy, že když na své zaměstnankyně přitlačí, čokoláda bude čokoládovější a on sám bohatší.

  Drůbež se nevzdá!

  Stále vyšší nároky na výrobu vedou k horší kvalitě, obchodní a reklamační oddělení nestíhá, dochází k nehodám, slepice se hroutí. I jednorožec Edgar, který coby kontrolor kvality držel továrnu nad vodou, toho má dost. Dochází ke stávce. To už je ale Králík ziskem natolik posedlý, že věří, že vše zastane sám, včetně snášení čokoládových vajíček…

  Továrnu před výbuchem zachrání slepice s jednorožcem. Nad Králíkem se slitují a přesvědčí ho, aby zkusil řídit čokoládovnu jinak. Otevřou mu oči: byznys je třeba vystavět na spokojených zaměstnancích, kteří do práce budou chodit rádi. A jako zázrakem – továrna vzkvétá a rozšiřuje výrobu: „Želé fazolky rostou skvěle a lízátkovému záhonku se opravdu daří.“

  Sladká, vtipná a krásná knížka

  Snášení čokoládových vajec, jednorožec kvalitářem… Zní vám to jako přitažené za vlasy? Vězte, že není názornější a zábavnější způsob, jak dětem vysvětlit, jak to funguje v podniku. Při čtení se zasmějí i dospělí. Ať už díky slepici Dáše, jež má neuvěřitelný talent na průšvihy, nebo Králíkovi, který prodělá proměnu na Stevea Jobse oboru čokoládových vajíček.

  Knížka je pestrobarevná jako cukrárna. Celostránkové ilustrace doplňuje text v komiksových bublinách i mimo ně. Pana Králíka a továrnu na čokoládu napsala a nakreslila nadaná britská autorka Elys Dolan. V češtině vychází ve čtivém překladu a v pevné vazbě se stane sladkou ozdobou vaší knihovničky.

   

  Napsal Lukáš Vlasák, 5.11.2017

  Další články

  nahoru