Co dítěti říct na otázku: jak se rodí miminka?

  Jistě se najde spousta z vás, kteří mají doma začínající školáky. Ze zvědavosti vašeho dítěte máte jistě radost a těší vás, že se o všechno (nejen ve škole) zajímá s takovou vervou. Ale co když se vás zeptá na to, jak se dělají děti? Nebo proč jste se doma pohádali? Jak svému dítku celou věc vysvětlit, aby ji pochopilo? Naše nové knihy vám přinášejí odpovědi na jakékoli otázky k tématu zamilovanosti i problematických rodinných vztahů. Odpoví i na takové, ze kterých bývají rodiče často v rozpacích.

  A k čemu ta láska vlastně je? 

  Kniha Jaké je to být zamilovaný z řady Hlava plná otázek se vám bude zrovna teď v jarním období hodit. Všude všechno pučí, lidé se zamilovávají, a jelikož láska kvete v každém věku, potřebují o ní vědět i ti menší. Kniha je plná chytrých odpovědí na dotazy typu: Co cítíme, když jsme zamilovaní? Jak mám dát lásku najevo? Proč si někdy netroufáme projevit lásku nahlas? Vše doplněné o názorné ilustrace od Emmanuelle Teyras. Dětskou pozornost nejspíš nejvíc uchvátí ilustrace se strojem na výrobu dětí. (Vysvětlení se včeličkami a motýly můžete rovnou hodit do koše.)


  K čemu jsou rodiče?

  Nad dětmi drží ochrannou ruku jejich rodiče. A proto se děti často ptají právě dospělých na nejrůznější věci. Jak ale, milí rodičové, zareagovat, když vám děti kladou otázky, které se týkají vašeho rodinného života, jako například proč jsem jedináček? Proč se teď staráte víc o miminko než o mě, mami? Kniha vysvětlí i takové smutné události, jako je úmrtí v rodině a jak se s ním má malý kluk nebo malá dívka vyrovnat.

  Jestliže sháníte pomocníky, díky kterým už nebudete muset trapně koktat před svým potomkem, pak vám knihy Jaké je to být zamilovaný a K čemu jsou rodiče vřele doporučujeme! Pěkné počtení!

                                       

  Další články

  nahoru