„Cože, babi? Ty jsi byla bubenicí v kapele? Nevěděla jsem, že tehdy už vynalezli hudbu!“

  Toto je příběh z časů, kdy děti ještě byly dětmi. Neřešily, jaký mají mobil, jestli nosí značkové oblečení nebo jestli se neztrapňují před opačným pohlavím. ANI OMYLEM! Vymýšlely lumpárny, stavěly si bungry v zahradě, zkoumaly divočinu a ukrývaly v pokojíčku čuníky. Zní to jako pohádka? KDEŽE! Jsou to příběhy Nepřemožitelných – Nely a Bédi, nerozlučných kamarádů.

  Nepřemožitelní vs. křeček, prasátko i příšera

  Proč Nepřemožitelní? Protože je nikdy nikdo nepřemůže! Jste-li nepřemožitelní, tak „i když jste v ohni, můžete prostě odejít z plamenů a vůbec nebudete popálení – ani trošku!“ Ne, že by právě tohle Nela s Jindrou dělali, ale protože se touží stát experty na extrémní divočinu, nepřemožitelnost se jim může hodit. Obzvlášť, když se jejich svět hemží křečky na útěku, prasátky v ohrožení, zloději kabelek bezbranných stařenek, příšerami z ostružiní a tvory vůbec nejpodlejšími – staršími bráchy!

   

   

   

   

  Do čítanek to asi nedotáhnou, zato si užijí kopec srandy!

  Nela a Béďa mají na maléry a ztřeštěné situace nadání. Nela je navíc vtipná komentátorka veškerého dění, jež na rodičích či spolužácích nenechá nit suchou. Příběhy Nepřemožitelných tak díky Nelině bezprostřednosti a slovnímu humoru pobaví nejen čtenáře kolem šesti let, ale i jejich rodiče, ba prarodiče. (Pod podmínkou, že si sami ze sebe dokážou udělat legraci.)

  „Cože, babi? Ty jsi byla bubenicí v kapele? Nevěděla jsem, že tehdy už vynalezli hudbu!“

  Béďa Lžička, ten se zase dokáže navymýšlet takových – s prominutím – ptákovin, že se Nela nestačí divit. Je duchovním otcem legendárního „špekáčku zhouby“ anebo teorie, že není radno jíst vajíčka, protože pocházejí ze slepičího zadku. Když to Nela slyšela, smála se tak, že jí vylítla nudle! Béďa je prostě parťák pro neplechu, jak má být.

   

  Trilogie o správných dětech pro správné děti

  ​O Nepřemožitelných vycházejí tři knihy: Křeček to zachrání, Prasečí průšvih a Příšera z ostružiní. Napsala je Caryl Hart a nakreslila Sarah Warburton. Text i ilustrace se skvěle doplňují, díky čemuž působí Nela s Béďou neuvěřitelně uvěřitelně. Jako by to byly děti ze sousedství, které sice občas trochu víc povykují a sem tam vyvedou něco, co by rodiče neschvalovali, ale které si zamilujete právě proto, že jsou tak živé, vždycky rozesmáté a pořád v pohybu.

  Nepřemožitelní nečekají na gauči s tablety v ruce, až jim dobrodružství zaklepe na okno. Jdou ven, skvělým zážitkům a zábavě naproti. Inspirujte se jejich příběhy, staňte se taky Nepřemožitelnými a vyrazte s nimi!

  Další články

  nahoru