Dětské knihy o jídle

  Knihy týkající se jídla, patří v našem nakladatelství ke stálicím. 

  Je to samozřejmě neoddělitelná součást našeho života a s jídlem jsou spojená také první slova, která se v životě naučíme.

  Papá, papáme, a potom už i složitější názvy různých druhů jídla se s rozšiřující slovní zásobou procvičují s knížkami výborně

  Tento článek o knížkách, které se věnují jídlu, však vznikl na popud jednoho velmi šlechetného činu.

  I my bychom rádi pomohli se šířením projektu www.skutecnezdravaskola.cz.

  Je reakcí na aktuální špatnou situaci v oblasti veřejného stravování ve státních stravovacích zařízeních, nárůst civilizačních onemocnění, na používání nekvalitních surovin, nevyváženou stravu a s tím související nárůst obezity anebo například i dalších onemocnění jako např. poruchy příjmu potravy.

  Cílem je, aby se zapojilo co nejvíce zařízení, ve kterých se stravují naše děti.

  Podporu a pomoc pro vaši školu směrem k lepšímu stravování máte možnost získat po registraci zde:

  https://www.skutecnezdravaskola.cz/registrace.

  Vztah k jídlu si budujeme prakticky od prvních příkrmů, a to hlavně díky ochutnávání a očichávání jídla, testováním jeho konzistence malými ručičkami, ale i sledováním maminky při vaření a vstřebáváním atmosféry při rodinném stolování. 

  Děti však milují i hru na vaření v dětských kuchyňkách, velmi rádi se zapojují do jednoduchých prací. Velmi důležité pro rozvoj bohaté slovní zásoby a vztahu k jídlu je i čtení knih o jídle jako takovém.

  Už přibližně od 6. měsíce věku je možné dětem ukazovat jednoduché obrázky jídla v leporelech a přibližně po prvním roce děti umí pochopit i souvislosti, jako například: že kráva nám dává mléko a slepice zase snáší vajíčka.

  Nakladatelství Svojtka má ve své nabídce velké množství krásných knížek o jídle jako takovém, ale také o původu jídla, např. z farem. Najdete u nás také interaktivní leporela, kde si batolata procvičí jemnou motoriku, ale samozřejmě i zábavné okénkové encyklopedie pro starší děti.

  Celý článek a průřez knihami o jídle z našeho nakladatelství se můžete přečíst na blogu Skutočne zdravá škola zde.

  Většinu knih najdete na www.svojtka.cz za výhodné ceny a některé i s výraznými slevami až 50%.

  A navíc, pro školky a školky nakladatelství Svojtka nabízí nákup se slevou 25% z běžných cen. Podmínkou je jen se zaregistrovat na  https://www.svojtka.cz/registrace/skola.

  Kupte si knížky z recenze

  Další články

  nahoru