Edice Posviť na to! - Hrajeme si se světlem a přitom si čteme!

  Edice knih s podtitulem Posviť na to! patří do skupiny čtenářských oblíbenců. Sdružuje několik knih s rozličnými tématy, které však mají něco společného – k jejich čtení potřebujete zdroj světla navíc.

  Baterky, svítilny, světýlka a všemožná blikátka děti neuvěřitelně fascinují a přitahují. Jakmile má nějaký objekt, hračka nebo auto na silnici určitý svítící aspekt, je o něj hned veliký zájem. A co teprve když díky světlu můžeme odhalit ukryté části knihy, o nichž jsme neměli ani tušení? Na tomto principu jsou naše „prosvěcovací“ knihy založeny.

  Jak to funguje?

  Na každé dvoustránce na vás čeká ilustrace, kterou je potřeba z druhé strany prosvítit jakýmkoli zdrojem světla, aby se objevily další obrázky, které by pouhým okem vidět nebyly. A co víc, všechny tyto knížky přinášejí hodnotné informace a kladou dítěti otázky k tématu, které si zodpoví právě tehdy, když stránku správně prosvítí. Z vlastní zkušenosti musím říci, že čím silnější světlo, tím mají děti větší radost.

  Atmosféru při čtení je třeba poladit, nejlépe zhasnout celý byt, aby prosvícení bylo co nejvýraznější. Alternativně je možné se s knížkou a baterkou schovat pod peřinu. Pokud schvácený rodič nemá zrovna po ruce žádnou baterku, nemusí zoufat, svítilna na mobilním telefonu poslouží více než dobře.                                                                


  Na co všechno můžete posvítit?

  Bestsellerem mezi těmito knížkami je titul Lidské tělo. Je to pochopitelné – pro všechny je fascinující proniknout pod kůži a podívat se, co se ukrývá v našem těle. Zároveň se poutavou formou dozvíte různá fakta o jeho základním fungování. Pokud ještě tuto knihu v knihovničce nemáte, na skladě pro vás máme již poslední kusy! Kdo to nestihne, bude si muset počkat na dotisk, který se již připravuje.

   

   


  Edice dále nabízí širokou paletu témat od Autoopravny přes Vesmírnou stanici až po Planetu Zemi. U nás doma vede ještě jedna – Tajemství zvířecího maskování. Je to téma pro hru se světlem jako dělané. Mnoho druhů tvorů v přírodě používá takzvané mimikry. Na jedné straně obrázku vždy vidíte, jak se zvíře maskuje, a když prosvítíte, odhalíte jeho „kostým“ v plné kráse.

   

  Posviťme si i na dinosaury!

  Závěrem jistě potěšíme fanoušky dinosaurů, jelikož připravovaná novinka v této edici patří právě jim! Na prosvícení pravěkých obrů si počkáte do konce léta, ale určitě to bude stát za to!

   

   

  Kristina Soukupová

   

   

   

   

                                        

  Další články

  nahoru