Jak funguje lidské tělo

  Leží mi na stole…

  …lidské tělo. Ne, není to masa kostí a svalů, je to cca 250 stránkový ilustrovaný průvodce světem lidského těla.

  Encyklopedie, která jasně vysvětluje a popisuje, co všechno se nám schovává pod kůží. Na každé straně jsou obrázky s názornými popisky, jež napomáhají pochopení celého systému. Kniha vás postupně provede oblastmi hlavy, krku, hrudníku, dále přes horní končetiny a břicho až k reprodukčnímu systému a chodidlům. Poslední kapitola se věnuje jednotlivým tělesným systémům. Nic zde nechybí, oblast těla, která se představuje v dané kapitole, je popsána celistvě – od kostí přes svaly a měkké tkáně až po funkce jednotlivých orgánů. Nemusíte studovat medicínu, abyste vše pochopili. Postačí, když projevíte zájem prohloubit si své vědomosti a dozvědět se třeba o trochu víc.

  Pro zájemce o další biologické poznatky je tu k dispozici ještě druhá novinka – anatomický ilustrovaný průvodce lidskou kostrou. Tato kniha se blíže věnuje kosternímu systému a stavbě kostí. Vysvětluje napojení vazů a svalů i funkci kloubů. Opět je celá problematika vysvětlena pomocí obrázků s popisky. Nehrozí tak, že by se čtenář ve výkladu ztratil. Pokud jste letos na lyžích neměli štěstí a přivodili jste si nějaký nemilý úraz – utržený vaz či zlomeninu –, můžete se blíže podívat, co se vám vlastně stalo. :) Skladba kapitol je obdobná jako u předchozí encyklopedie – tělem kniha postupuje odshora dolů.

  Jako pomocník pro pochopení fungování lidského těla jsou tyto dvě encyklopedie ideální. Uvařte si čaj a přečtěte si sami o sobě něco nového. Tyhle dvě knihy jsou nabité informacemi!


  Bára Svojtková

  17.1.2017  Další články

  nahoru