Jak to žije V jesličkách

  Říkáte si, jak i těm nejmenším přiblížit, co se děje o Vánocích? Maminka Klára z blogu Mámin koutek na tím přemýšlela také a jeden z mnoha tipů je zde… 

  Kdo je to Ježíšek, Marie, Betlém a proč jsou všude zvířátka? Přesně na tuto otázku odpovídá zábavné leporelo od Nakladatelství Svojtka, které vyšlo v edici Jak to žije a má tedy nejen spoustu obrázků, ale také pohyblivé prvky.

  Obsah knihy

  Jak už je z názvu patrné, kniha dětem ukazuje, co se stalo v jesličkách. Na každé stránce najdeme velké barevné ilustrace, krátký text (1 větu) a na dvojstránce je pak i jedna otázka, na kterou děti získají odpověď v obrázku. Samozřejmě nechybí zmíněná pohyblivá část.

  Hned na úvodní stránce vidíme Ježíška s maminkou Marii, tatínkem Josefem, zvířátky a také třemi králi. Ty můžeme jednoduše schovat.

   

  Začněme ale pěkně od počátku. Josef a Maria se vydávají na dalekou cestu do Betléma. Marie jede na oslíkovi, protože je těhotná. Pokud děti povysunou část obrázku, uvidí, kam až oba doputují…

  Ano, přímo do města Betléma. Když se ale chtějí ubytovat, v hostinci není místo. Vezmou tak za vděk alespoň chlévem. V noci se jim narodí dítě, kterému dají jméno Ježíš. Ježíškovi se přišli poklonit pastýři i tři králové. Jeho sláva je totiž veliká…

  Formát knihy

  Kniha Jak to žije v jesličkách, stejně jako další knihy v této sérii, má pevné a hrubé stránky. Knížka je menší, takže ji může vzít do ruky i malé dítě. Je lehká a vhodná na cesty.

  Celkové hodnocení

  Leporelo Jak to žije v jesličkách přináší dětem zjednodušenou verzi příběhu o narození Ježíše. Kniha se tak skvěle hodí na advent a Vánoce. Je určena mrňouskům od 1 roku, takže zde nenajdete žádné podrobné detaily, ale jen základní informace, kde se Ježíšek narodil a kdo u toho všeho byl. 

  Kromě textu je na každé dvojstránce nějaký pohybový prvek, které u nás máme rádi. Zatímco čtu nebo vyprávím příběh vlastními slovy, děti zkouší, co se jak hýbe a čtení je díky tomu více baví.

  Z edice Jak to žije jsme měli doma už knihu o přístavu. Ale jesličky jsou trochu jiné v tom, že kromě zábavy ve formě čtení pomáhají dětem také pochopit symbol Vánoc. 

   

  Další články

  nahoru