Jak zvířata myslí a co cítí

                             

  Zajímáš se o zvířata, jenže dětské obrázkové knížky jsou podle tvých slov „pro prťata“, ale dospělácké knihy jsou pro tebe ještě moc odborné? V tom případě je kniha Jak zvířata myslí a co cítí od německého biologa Karstena Brensinga pro tebe správná volba. Autor se ve své knize zabývá chováním zvířat v jejich přirozeném prostředí. Nebudeš věřit, co všechno se v ní dočteš!

  Dospělí si často myslí, že my lidé toho se zvířaty nemáme moc společného, ale to je velký omyl! V této informacemi nabité knize se dočteš, jak zvířata myslí, co cítí, jak spolu komunikují, jaký vedou společenský život nebo jak se projevuje jejich jedinečná osobnost. Biologové zjišťují stále nové a nové poznatky a nám nezbývá než zůstat v úžasu, co všechno se o zvířatech můžeme dozvědět.

                                                           

  Kniha je rozdělená podle logicky uspořádaných celků, je plná dechberoucích fotografií doplněných vtipnými ilustracemi. Odlehčeným a zábavným stylem předkládá seriózní vědecké poznatky o chování zvířat. Víš například, co je to zrcadlový test? Stojíš před zrcadlem, možná se na sebe culíš, upravíš si oblečení nebo se učešeš. Víš, že jsi to ty, vlastně tvůj odraz. Mnohá zvířata používají zrcadlo podobným způsobem – po nějaké době si dokonce začnou prohlížet části těla, která jinak vidět nemůžou. Toto chování je důkazem sebeuvědomění. A to není zdaleka všechno. Zvířata mají spoustu velmi zajímavých vlastností a schopností. Umějí třeba počítat, strategicky myslet, truchlit a soucítí s ostatními jedinci. Co dalšího ještě umí a jaké vlastnosti mají s námi společné, se dočteš v této úchvatné knížce.

   

  Autor: Pavlína Uhrová

  Další články

  nahoru