Jakými knihami se vybavit pro boj proti plenám aneb Vzhůru na nočník! Díl 1.

   

  Pokud máte doma zhruba dvouleté dítě, zřejmě už pracujete na tom, aby opustilo pleny a naučilo se chodit na nočník nebo na záchod. Je to silně individuální a každé dítě má svůj čas. Zároveň i přístupy rodičů k tomuto často propíranému tématu se mohou dosti lišit. Ale ať už posazujete dítě na nočník od velmi útlého věku nebo to necháváte na něm, až si začne více uvědomovat svou vlastní potřebu, jedno je jisté. Čtení vhodně zvolených knih může vaše společné snažení ulehčit nebo alespoň zpříjemnit.

  Nemyslíme tím ale jakoukoli knihu, kterou podstrčíte dítěti, když zrovna na nočníku sedí, ve snaze ho tam udržet. Naše nakladatelství má ve svém sortimentu dokonce několik speciálních publikací přímo zaměřených na problematiku opuštění plenek. Pojďme se na ně podívat.

  Pokud chcete dítě seznámit s tím, že je zcela běžné a žádoucí dělat velkou potřebu na záchodě či nočníku, a ne do plenky, pak určitě sáhněte po dvojici knih Malý kouzelný nočník a Malý nočník, malá hovínka. V té první publikaci se dozvíte, kam dává jednorožec své koblížky nebo kde má záchod mořská panna. A jestli jste si mysleli, že víla nekaká, tak vás tato knížka přesvědčí o opaku!

  Malý nočník, malá hovínka se zase zaměřuje na zvířátka a jejich místa pro vykonávání potřeby. Nechybí kočička se svým bedýnkovým záchodem nebo králík s bobky na slámě. Obě knihy se snaží dát dítěti příkladem i starší sourozence, kteří už samozřejmě plenky dávno opustili. Celkově mohou tyto knihy dítě dobře motivovat, aby si chtělo jít na nočník sednout, protože i pohádkové postavy nebo roztomilá zvířátka dělají totéž.

  Velký pokrok – Už žádné plenky zobrazuje dva malé sourozence Martinku a Marečka, kteří se snaží zbavit se plen a naučit se chodit na nočník. Tato knížka je na každé stránce obohacena o rady pro rodiče, které doplňují zobrazenou situaci. Dozvíte se různé tipy a triky, jak dítě motivovat a jak ho s tréninkem na nočník nestresovat. Tato kniha tedy oproti předchozím více řeší celý proces „odplenkování“, nepopisuje jen místo, kam si jdeme sednout, když to na nás přijde.

  Tím náš výčet „nočníkovek“ zdaleka nekončí, příště se podíváme na další knížky na toto populární téma!

  Napsala Kristína Soukupová

  Další články

  nahoru