Jakými knihami se vybavit pro boj proti plenám aneb Vzhůru na nočník! Díl 2.


  Pokračujeme ve výčtu knih s tematikou plen, čůrání, kakání a hovínek!

  Roztomilou knihou s výstižným podtitulem Loužička je příběh dvojice Pip a Pipa. Kamarádi se sejdou u jednoho z nich doma a hrají si, když tu náhle Pip úplně zapomene, že se mu chtělo čůrat, a na podlaze se objeví loužička. Jak to dopadne a jaké z toho plyne ponaučení, se děti dozví z nádherně ilustrované knížky (ilustrátorem je Axel Sheffler), která se k našemu tématu staví zase jiným, ale velmi pěkně zpracovaným způsobem.

  O čem pojednává kniha Pořád nic! je asi docela jasné. Malý racek sedí dlouho na záchodě a stále se nic neděje. Je to ale kniha se šťastným koncem, která pobaví dítě, jež se zrovna ocitlo v podobné situaci.

  Zakončeme výčet odplenkovávacích titulů dvěma nadcházejícími novinkami – A kde máš svůj nočník ty? – Doma / Na farmě. Děti v nich objeví překvapivá místa, kde se dá chodit na nočník, a zabaví se těmito hravě ilustrovanými knížkami, které si mohou prohlížet nejen na nočníku, ale kdykoli jinde.

  Posledním trumfem v rukávu je jeden z bestsellerů nakladatelství Svojtka, který si rádi prostudují i rodiče. Ano, jedná se o ono slavné HOVÍNKO! Přesněji Podívej se pod okénko – Co je to hovínko? Tento, již můžeme říci, proslulý titul přináší řadu informací o tom, co vlastně hovínko je a co se s ním děje poté, co nás opustí. Informace ukryté pod mnoha okénky nejen rozšíří vědomosti dítěte, ale hlavně ho ujistí o tom, že kakají prostě všichni.

  Momentálně je i druhé vydání této knihy rozebrané. Často se čtenáři ptají, zda plánujeme dotisk. Slovenští čtenáři se ještě více tematicky ptají: „Kedy už bude to Hovienko vytlačené?“ Můžeme vás ujistit, že se ho určitě u nás v nakladatelství i u vás doma podaří zdárně vytlačit! U nás dokonce už i víme kdy – v březnu tohoto roku!

  Napsala Kristina Soukupová

  Další články

  nahoru