Jarní králík na Hop-festu

  Čau. Dlouho jsme se neslyšeli. Jak se máte? Dobře? Tak ale tlapku na to!

  Jaro je zase tady, moje oblíbené roční období! Už pomalu začínáme hopsat venku se Sokolem Skočdopole, rozcvičujeme běhy po zimě a tak. Udělali jsme si super výlet – nedávno byl totiž zase Hop-fest a já už z tradice dostal (kromě volňásků) na starost i knižní stage. A stejně jako vloni, i letos bych chtěl popsat, jaké to bylo.

  Vybírat témata na knižní stage bylo letos těžké, obzvlášť mě potrápily nominace na cenu Magnesia Hopkala, kterou letos nově uvedli. Aspoň že se tam nerozdávali čeští lvi, to by tam moc králíků nepřišlo…

  Já na Magnesia Hopkala nominoval podle mě literárně velmi hodnotné dílo – Kam ses schoval, králíčku? Je to hodně napínavé psychologické drama, v němž hledáte malého králíčka. Vidíte vždycky jen část jeho těla v šikovně umístěném výřezu ve stránce, indicie jsou kusé, napětí stoupá, nervozita čtenářů taky, ale nebojte se, končí to happy endem!

  Další kniha byla pravděpodobně recese – Pusinky pro velkého zlého vlka. Netuším, kdo mohl takovou knihu nominovat a za celou králičí obec jsem vyjádřil svůj nesouhlas – ožvýkal jsem na rautu všechny špičky trávy – přece vlkovi nikdo pusinky dávat nechce! To my, králíci, platíme za roztomilé chlupáče. Myslím, že jsem jim to nandal. Nicméně jsem si proti sobě určitě poštval celou vlčí smečku, která tohle dílo vynáší na svém vlkbooku do nebes (jako by snad vlci měli právo na to mít nebesa, pff).

  Na rautu proběhlo klasické seznamovací kolečko: máte se představit, říct, kde působíte a tak, prostě klasické Seznamte se, Ušáčkovi

  Na Hop-festu letos byly i různé kurzy, účastnil jsem se jednoho, který se věnuje hypotékám a nemovitostem. Věnovali se tam pasivním norám, všichni víme, že králíkárny jsou přežitek. V rámci kurzu jsme obdrželi dvě šikovné knihy – Jak bydlí zvířata a Jak zvířátka bydlí; názvy znějí sice podobně, ale obsahem se liší. Jsou užitečné pro celou zvířecí říši, ale nejradši mám samozřejmě kapitolu o komunitním bydlení, která je pro nás, králíky, jako ušitá.

  Na to navazoval kurz rétoriky – jednu část vedly kachny pod názvem: Umíš to taky říct; Káč, Káč. Jsem rád, že kachny si nás váží natolik, že umístili králičího modela Tondu na obálku. Ale káčat mi moc nejde. Když jsme se naučili po kachním, následoval kurz pro pokročilé Jak mluví zvířata? Bylo to moc fajn, akorát jsem tam měl v lavici kolegyni lamu, která byla zaseklá jak gramofon a neustále opakovalaBez problama! Doufám, že takové nejsou všechny lamy, musí je z toho bolet tlamy.

  Na konci dne proběhlo vyhlášení Magnesia Hopkala – a to byste nevěřili, která publikace to vyhrála! Ta, na které se podílel strejda: Pip a Pipa – Loužička! Popisovali v ní naše sousedy odvedle, které mají malé králíčky. Já vím, že za tu výhru může hlavně kolega Axel Scheffler, který to celé nakreslil, ale já měl prostě stejně děsnou radost. Dokonce jsme porazili i thriller Trable s tygrem, ten se umístil v králičí desítce.

                                       

  Musím říct, že letošní ročník Hop-festu byl prostě vydařený. A protože bych rád dopřál vašim tlapkám trochu lehčí hopsání i letos, domluvil jsem zase jarní slevu na všechny tituly z nakladatelství Svojtka & Co. Sleva platí na celý sortiment, který naleznete na www.svojtka.cz. Když si odskáčete do objednávky, knížky v košíku, stačí zadat slevový kód HOPFEST30 (pole Použít slevový kód) a načte se vám 30% sleva. Kód bude platit od neděle 7.4. do nedělní půlnoci 14. 4. 2019, tak to hlavně neproskákejte!

  Váš oblíbený králičí redaktor

  Ing. Králík

  Další články

  nahoru