John Lennon - Písně

  Příběhy všech písní včetně úplných textů  1970 – 1980.

  Idealista, šprýmař, showman, aktivista, básník a muzikant John Lennon a jeho písně ovlivnili několik generací. Toto je jediná kniha zabývající se příběhy a myšlenkami, které se vážou ke každé písni, již napsal po odchodu z Beatles – od idealismu a vnitřních rozporů alba Imagine až k milostným písním na Double Fantasy. Je to základní kniha pro každého milovníka jeho tvorby.

  písním Johna Lennona se  váže pouze jediný příběh – příběh jeho života. 

  Kdysi písničky připodobnil k rukopisu, protože i nákupní seznam napsaný na útržku papíru může poodhalit osobnost tvůrce.

  Stejným způsobem nám hudba vypráví o osobě autora. V případě Lennona to platí dvojnásob – pojímal písně jako součást své autobiografie. Každá z nich pootevírá okno do jeho nitra.

  John Lennon je jedním z nejvýznamnějších písničkářů dvacátého století a jeho dílo je stále populární i dnes, v době jeho nedožitých osmdesátých narozenin a čtyřicet let od jeho předčasné tragické smrti.

  Tato ohromující tvorba je objevována novými generacemi fanoušků, písničkářů a výkonných umělců.

  Spolu s kompletními texty nabízí tento svazek podrobný přehled jednotlivých písní z jeho sólového období od uznávaného odborníka Paula de Noyera, jehož analýza protestních poselství, revolty, lásky a míru dřívějšího Beatla dokládá spolupůsobící vlivy a inspirace.

  Kniha je vybavena  bohatým archivním fotografickým doprovodem. Nyní všichni můžeme ocenit, pochopit a uznat Lennonovu sólovou tvorbu tak jako nikdy dříve.

  Další články

  nahoru