Kdo rád chodí do školy?

  Září už klepe na dveře a prázdné školy opět ožijí hlasy žáků. V tomto roce je všechno jinak –školy zůstaly dlouhé měsíce zavřené, vyučování probíhalo online a spolužáci se vídali jen prostřednictvím technologií. Jen si pomyslete, jak se dětem po sobě stýská! Letos se do školních lavic jen pohrnou. Co takhle jim nástup do školy zpříjemnit nějakou knihou?

  Máte doma šikovné dítko, které už si před začátkem školního roku nacvičovalo, jak se má hlásit, nadšeně nadepisovalo sešity a vybíralo přezůvky? Čekání mu mohla zkrátit třeba Velká kniha úkolů pro předškoláky  nebo čtveřice sešitů aktivit s názvem 100 her. A co oslava slavného prvního dne ve škole? Všechno může váš prvňáček zaznamenat do vzpomínkového alba Ode dneška jsem školák. S ním mu žádné hezké chvíle prvního roku neutečou.  První zážitky ve školní lavici

  První výzva bude psaní. Žádné ruce nejsou od přírody nešikovné, jen některé potřebují víc času, než se uvolní a osvojí si potřebné pohyby. S tím školáčkům pomůžou naše Písanky. Obsahují uvolňovací cvikynácviky čar a tahůprvní písmena i první slova a věty.

  Jemná motorika prstů, správné držení tužky v ruce a kreslení přesných čar jsou nezbytné dovednosti každého prvňáčka. S jejich osvojováním může pomoci japonská výuková metoda Kumon, pomocí níž si děti krok za krokem upevňují zdravé psací návyky. V nabídce najdete sešity pro školáky i předškoláky.

  Náročnější úkoly čekají v hodinách matematiky. Tady přijdou vhod odklápěcí okénka knihy Matematika, díky kterým je možné si složitý svět čísel lépe představit. Pro seznámení s matematikou jsou vhodné i knihy založené na principu Montessori. V nabídce je kniha aktivit pro děti předškolního věku i pro žáky 1. třídy. Praktické uplatnění matematiky najdou děti pod okénky knihy Jak se měří věci.

  Když je toho moc…

  I když se paní učitelky snaží vysvětlovat vše co nejpřehledněji, někdy se látky navalí na žáky tolik, že neuškodí mít po ruce nějaký ten přehled toho nejdůležitějšího. V Tahácích (nejen) pro školáky nejde o opisování, jen o nahlédnutí a připomenutí. Cizí jazyky, a mnohdy i ten náš rodný, bývají plné výjimek a chytáků. Stručný přehled českéanglické a německé gramatiky se v aktovce – a pst!, ani pod lavicí – neztratí.

  Hurá, víkend! 

  Škola je prima, ale jakmile začnou mít žáci ze všech předmětů nejradši přestávku, je čas zvolnit, odložit učebnice a užít si trochu víkendové zábavy. Volno přímo láká k tomu pořádně zblízka poznat přírodu. Spontánně objevovat divy světa je zábava, skvělými společníky jsou pro to Moje malé pokusy a Moje malé objevy Montessori ve volném čase. Najdete v nich plno pokusů s doma běžně dostupnými pomůckami. Milovníky cizích jazyků potěší kniha ze stejné řady Můj velký sešit Montessori angličtina.

  Ten, koho nadchly hodiny přírodovědy, uvítá třídílnou řadu Malý přírodovědec. Starší čtenáři zase můžou zalistovat a zjistit, Jak zvířata myslí a co cítí.

  O tom, že Věda není nuda, vás přesvědčí stejnojmenná kniha s komiksovými ilustracemi, a hlavně spoustou zajímavostí. Víte, proč zíváme, jak hluboko se potápí vorvaň a kdy vznikl první počítač? Tato kniha ve vás probudí chuť se vzdělávat! Už aby bylo zase pondělí… Zvoní, zpátky do lavic!

   

  Tyto a mnoho dalších knih pro zvídavé žáčky najdete na našem e-shopu v kategorii Příprava do školy.

  Využijte POŠTOVNÉ ZDARMA na všechny objednávky nad 400 Kč, platí do konce srpna!


                                                                                         

  Stáhněte si našlapaný rozvrh hodin!

                                 

   

  Další články

  nahoru