Kdo si plete a háčkuje, nezlobí!

  Jestli s háčkem zápasíte a naposledy jste ho měli v ruce někdy na hodině pracovních činností na základce, máme pro vás opáčko. S knížkou Nauč se háčkovat se z vás stane mistr raz dva a vykouzlíte i slušivé kousky do svého šatníku.

  Takové Háčkování pro radost vám pomůže se základními technikami a nabídne též spoustu skvělých tipů, jak si vyzdobit nejen vlastní bydlení. A že už háček ovládáte bravurně a řetízková očka vám přibývají jedna báseň? Je tedy načase vyměnit nástroj a vrhnout se na pletací jehlice! Co si budeme nalhávat, přibývá to s nimi přeci jen rychleji.

  Deset základních vzorů vám připomene kniha Začínáme s pletením. Není to nic složitého, všechny pletací vzory jsou ve skutečnosti pouze množstvím ok pletených hladce a ok pletených obrace, navzájem různě zkombinovaných. Ale že to nadělá parády, co?  "Háčkování vystupuje ze stínu pletení a zažívá svou renesanci.Zejména v posledních dvou letech se trend zásadně otočil a háčkování je zpět. Půvab této ruční práce obdivuje čím dál více lidí."


  "Vášeň pro háčkování ve mně v osmi letech probudila babička. Už tehdy jsem  uměla trochu šít, ale ještě jsem neuměla plést. ..." 


  Napsala Zuzana Fořtová

  20.10.2016


     

  Další články

  nahoru