Atlas hub – 1000 českých a slovenských hub

  Letošní suché počasí houbám moc nepřálo, ale nyní už je situace lepší a na mnoha místech můžeme najít nejrůznější druhy hub. Při cestě za houbami je nadmíru užitečné mít doma kvalitní atlas, který nám pomůže naučit se poznávat nové druhy hub. Pro ty, kteří chtějí skutečně unikátní knihu, vřele doporučujeme právě vycházející atlas hub od zkušeného mykologa Michala Mikšíka s názvem 1000 českých a slovenských hub, který čtenářům představuje úžasnou rozmanitost hub České a Slovenské republiky na excelentních fotografiích, navíc v praktickém formátu, díky kterému je možné knihu nosit s sebou do přírody.

  V knize je vyobrazeno celkem 1025 druhů hub ze všech skupin. Autor knihy se snažil zejména o to, aby na fotografiích bylo vidět maximální množství poznávacích znaků jednotlivých druhů hub. Kniha je určena jak pokročilým houbařům, kteří se chtějí naučit poznávat nové druhy, tak amatérským i profesionálním mykologům a všem zájemcům o houby a přírodu. Každý druh je v knize představen stručným, ale výstižným popisem, včetně informací o základních mikroskopických znacích a možnostech záměny s podobnými druhy. Některé skupiny hub jsou představeny téměř vyčerpávajícím přehledem. V knize tak najdete na 100 druhů, forem a variet hřibovitých hub, více než 60 druhů ryzců, holubinek a čirůvek. Mnoho druhů hub je knižně představeno a vyobrazeno vůbec poprvé. V úvodní části knihy navíc čtenáři najdou přehledné kapitoly o anatomii, ekologii, systematice a ochraně hub, včetně základních údajů o způsobu jejich zpracování, základní kontakty na mykologické poradny a odkazy na zajímavé internetové stránky.


  Kniha vychází rovněž ve slovenské mutaci pod názvem 1000 slovenských a českých húb, kde je jejím spoluatorem a překladatelem slovenský mykolog Vladimír Kunca. Pomalu se také blíží Vánoce, proto doporučujeme knihu jako krásný vánoční dárek. 

  20.10.2015

  redakce svojtka.cz

  1000 českých a slovenských hub1000 českých a slovenských hub

  1000 českých a slovenských hub1000 českých a slovenských hub

  Další články

  nahoru