Knížky pod stromeček pro celou rodinu

  Nedostat, ale ani nedarovat knihu k Vánocům je jako linecké cukroví bez rybízové marmelády. Ale vybrat ty správné knihy je skoro tak těžký úkol jako zdobení voňavých perníčků. Potřebujete poradit? Tak to jste na správném místě. Vybrali jsme pro vás několik vánočních tipů.

   

  Máte-li v rodině pořádného dobrodruha, kterému letos chybělo volání cizokrajných koutů a špetka dobrodružství, rozhodně mu nesmí v knihovně chybět naše vánoční novinka z edice Lonely Planet Svět. Každý cestovatel jistě ocení titul, který je monumentální nejen svým rozsahem, ale i počtem dechberoucích fotografií.

      

     

  A pokud je váš rodinný světoběžník i sportovec, který má neunavitelné toulavé nohy a „kola“, jistě vaší pozornosti nesmí uniknout řada Úchvatné trasy, v níž evropské a světové trasy odhalují svá tajemná, poutavá a často neznámá zákoutí. Vyberte mu z této řady knihu na míru, a rozhodně nešlápnete vedle.

   

   

   Abychom se my dospělí mohli věnovat četbě všech knih, které najdeme pod stromečkem, je potřeba obdarovat a především zabavit ty nejmenší „ne-čtenáře“. Vaše ratolesti jistě nebudou chtít dát z ručiček Prsťáčková leporela, která formou kontrastních ilustrací a roztomilých veršíků dopřejí mnoho zábavy a poučení.

  Vánoce jsou plné světýlek, barev a vjemů, a tak nejmenší děti rozhodně potěší První černobílé knížky pro miminko, které jsou šetrné k citlivým očím dětí, jejichž zrak se stále ještě vyvíjí. 

   

    Pod stromečkem rozhodně nesmí chybět ani vesele laděná knížka Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce, která dokonale zabaví jak děti, tak dospělé krásnými a vtipnými verši nad potížemi toho správného slušivého vousu!

   

   

   

   

  Už máte dost vánočních koled a cinkání rolniček (čtěte cinkání skleniček s vaječňákem)? Nezoufejte! Zvukové knížky Malé kroky Na Statku, plné zvuků zvířat a strojů, nebo Moje první klasická hudba, kde se děti seznámí s hudebními nástroji a klasickými skladbami, jsou jednoduchým a vesele zvučným řešením.

        

  Pokud vás nebaví slavnostní dekorování každého koutu bytu, přenechejte tuto činnost dětem! Sešity a knížky se Samolepkami jsou ideálním dárkem pro kreativní děti. Od vesmírných příšer přes dinosaury až po kouzelné jednorožce se děti mohou jak vyřádit, tak se také umělecky a hravě vyjádřit.

         

  Už vaše roztomilá ratolest odrostla a všechny „dětské“ knížky považuje za „tojeděsnětrapnýýý“? Věřte, že Fakt hustá zvířata odloží nejdříve na Tři krále. Kniha má vše, co správný puberťák chce – nechutnosti, odpornosti, smradlavosti a pořádnou dávku zajímavostí. A že vašeho puberťáka zvířata nebaví? Zkuste Fakt hustou knížku o lidském těle nebo Fakt slizkou a smradlavou knihu pokusů.

     

  Když už máte vyřešené ty hlavní knížky dárky, a přece jenom by to chtělo nějakou drobnost pro potěšení nebo poučení, zlevněnými knížkami, které jsou laciné pouze cenou, nikoli obsahem, doplníte například sbírku MiniPEDIE 2+vzdělávacích karetknížek s okénky či průvodců Lonely Planet.

  Tak už máte vybráno a objednáno? Výborně! Stačí už jen popřát poklidné a čtivé Vánoce!

  Další články

  nahoru