Knížky, výzvy, úkoly! Kdo rád chodí do školy?

  Dva měsíce byly školy prázdné. Některé se přes prázdniny vyfikly, nechaly se vymalovat nebo vyměnily okna, ale jedno mají všechny společné – už se nemohly dočkat, až jejich chodby a třídy zase ožijí hlasy žáků.

  Stejně upřímně se na první školní den těšili budoucí prvňáčci. Máte doma šikovné dítko, které už si před začátkem školního roku nacvičovalo, jak se má hlásit, nadšeně nadepisovalo sešity a vybíralo přezůvky? Čekání mu mohla zkrátit třeba Velká kniha úkolů pro předškoláky  A co oslava slavného prvního dne ve škole? Všechno může váš prvňáček zaznamenat do vzpomínkového alba Ode dneška jsem školák. S ním mu žádné hezké chvíle prvního roku neutečou.

  Zážitky před tabulí

  První výzva bude psaní. Žádné ruce nejsou od přírody nešikovné, jen některé potřebují víc času, než se uvolní a osvojí si potřebné pohyby. S tím školáčkům pomůžou naše Písanky. Obsahují uvolňovací cviky, nácviky čar a tahů, první písmena i první slova a věty.

  Náročnější úkoly čekají v hodinách matematiky. Tady přijdou vhod odklápěcí okénka knihy Matematika, díky kterým je možné si složitý svět čísel lépe představit. Praktické uplatnění matematiky najdou děti pod okénky knihy Jak se měří věci.
   

  Když je toho moc…

  I když se paní učitelky snaží vysvětlovat vše co nejpřehledněji, někdy se látky navalí na žáky tolik, že neuškodí mít po ruce nějaký ten přehled toho nejdůležitějšího. V Tahácích (nejen) pro školáky nejde o opisování, jen o nahlédnutí a připomenutí. Cizí jazyky, a mnohdy i ten náš rodný, bývají plné výjimek a chytáků. Stručný přehled české, anglické a německé gramatiky se v aktovce – a pst!, ani pod lavicí – neztratí.
   

  Hurá, víkend!

  Škola je prima, ale jakmile začnou mít žáci ze všech předmětů nejradši přestávku, je čas zvolnit, odložit učebnice a užít si trochu víkendové zábavy. Spontánně objevovat divy světa je zábava, skvělými společníky jsou pro to Moje malé pokusy a Moje malé objevy Montessori ve volném čase. Najdete v nich plno pokusů s doma běžně dostupnými pomůckami.

  O tom, že Věda není nuda vás přesvědčí stejnojmenná kniha s komiksovými ilustracemi, a hlavně spoustou zajímavostí. Víte, proč zíváme, jak hluboko se potápí vorvaň a kdy vznikl první počítač? Tato kniha ve vás probudí chuť se vzdělávat! Už aby bylo zase pondělí… Zvoní, zpátky do lavic!
   

  Využijte POŠTOVNÉ ZDARMA na všechny objednávky nad 200 Kč, platí 11.-18.9.2019!
                                                                                         

  Stáhněte si našlapaný rozvrh hodin!

   

   Lukáš Vlasák

   

                                  

  Další články

  nahoru