Leporela, která vás přenesou do říše hudby

  Bouchá vaše dítě do nejrůznějších předmětů a raduje se z toho, jaký vydávají zvuk?

  Možná oprávněně dítě káráte ve snaze zabránit tomu, aby neničilo věci kolem sebe. Nedělá to ale schválně: právě objevilo kouzlo zvuku. Kromě jemné motoriky je totiž potřeba rozvíjet i smyslové vnímání dítěte.

  Dítě totiž objevuje svět všemi svými smysly, sluch nevyjímaje.

  Zvuky kolem něj jsou směsí roztodivných vibrací a dítě je jimi doslova fascinováno. A pokud přemýšlíte, po jaké pomůcce sáhnout, nabízíme řešení: zvukové knížky.

  Leporela pro nejmenší děti s pevnými stránkami obsahují tlačítka, která dítě snadno stiskne. Z knížky se pak budou linout nejrůznější melodie a skoro jako kouzlem ožijí hudební nástroje i známé skladby slavných skladatelů.

  Zkuste si třeba na okamžik představit, že jste malý Mozart a komponujete hudbu k opeře. Nebo si zatančete na jeho slavný Turecký pochod.

  Zaposlouchejte se společně do zvukových ukázek, v nichž vyniknou klasické hudební nástroje. Děti se v knížkách seznámí s různými hudebními instrumenty a i klasickou hudbou. Krátké skladby známých skladeb a umělců v dětech jistě vzbudí zájem jak o klasické melodie, tak i o hudební skladatele.

  Díky milým ilustracím zvířátek s roztomilým příběhem nezůstane u jednoho čtení knížky, nebo vlastně u poslechu.

  Užijte si společný čas strávený s vašim dítětem i nad interaktivní zvukovou knihou Malé kroky Na statku.

  Úžasné je propojení zvuku s konkrétním předmětem tím, že se spustí, když otevřete příslušné okénko a pomůže tak "čtenáři" ke snazšímu zapamatování.

  Rozšiřujte základní slovní zásobu vašeho děťátka a na konkrétních příkladech mu vysvětlete, čím jsou pro nás hospodářská zvířata užitečná. Ukažte dítěti, podle čeho rozezná jednotlivá zvířata - slepice má na hlavě hřebínek; podívej, jaké dlouhé uši má osel!

  Přejeme vám a vašim dětem ničím nerušený poslech...

  Další články

  nahoru