Měsíční medailon vás zavede do podzemí i na vyvolávání duchů

  Dobrodružství Mechanického srdce pokračuje 2. dílem s názvem Měsíční medailon. Napínavá série pro čtenáře od 10 let se odehrává v Anglii 19. století. Vedle historických faktů zapojuje do příběhu i neexistující vynálezy nebo kouzlem oživlé stroje.

  Zatímco první díl Mechanické srdce se soustředil na dívku Lily a její rodinu, v Měsíčním medailonu je v centru dění chlapec Robert, hodinářský učeň, který v předchozí knize přišel za tragických okolností o tatínka. Robert s Lily a Malkinem, lišákem na klíček, tvoří nerozlučnou trojici, takže se čtenáři mohou těšit na všechny oblíbené postavy z 1. dílu.

          

  Tajemstvím minulosti je těžké uniknout

  Příběh začíná tím, že z věznice uprchne nebezpečný zločinec Jack Dveřník, jenž prahne po měsíčním medailonu. Domnívá se, že cestu k němu zná právě Robert. Ale proč? Skrývá se v chlapcově minulosti tajemství, které jej s lotrem spojuje? Jediný způsob, jak se dostat Jackovi ze spárů, je být o krok napřed a vypátrat medailon dřív.

  • NAPĚTÍ: Nebezpečný zločinec Jack Dveřník na útěku!
  • POHROMY: Prahne po měsíčním medailonu a usiluje Robertovi o život.
  • ODVAHA: Pátrání po šperku děti zavede do tajuplného Londýna.
  • DOBRODRUŽSTVÍ: Čekají je šifry, duchové a možná sama královna Viktorie!

  Po honičce vzducholodí a dramatickém sestupu na zem se děti ocitají v Londýně. Hledání medailonu je zavede do podzemních stok i na strašidelné divadelní představení. Umělkyně Selena prý dokáže mluvit s duchy! Můžou Robert a Lily věřit všem novým přátelům, s nimiž se potkají? Prokážou dost důvtipu, aby rozluštili šifru vedoucí k medailonu? Závisí na tom nejen osud šperku, ale i jejich vlastní…

  Co byste měli vědět o Měsíčním medailonu?

  • 2. díl série Dobrodružství mechanického srdce (předchází jej Mechanické srdce, následuje Nebeský cirkus)
  • představuje mladším čtenářům žánr steampunk – fantastické příběhy ze století páry („steam“ = anglicky „pára“)
  • doporučená věková kategorie: 2. stupeň ZŠ (cca 10–15 let)
  • série překládaná do 13 jazyků
  • autor: Peter Bunzl

  Sérii Dobrodružství Mechanického srdce píše britský autor Peter Bunzl, nadaný spisovatel a tvůrce animovaných filmů, obdařený velkou fantazií. V zahraničí již získala řadu ocenění za literaturu pro mládež. Překládá se do 13 jazyků. První tři díly – Mechanické srdce, Měsíční medailon, Nebeský cirkus – vydává v češtině nakladatelství Svojtka & Co. v překladu Romany a Zuzany Bičíkových. Na třetí díl série se můžete těšit od dubna 2020. 

  Dostaňte se k Měsíčnímu medailonu dříve než Jack!
   

  Autor: Lukáš Vlasák

   

  Další články

  nahoru