Moje první kniha o přírodě

   

  Je velká, má krásnou obálku a právě jsme ji vydali.

  Moje první kniha o přírodě je ten typ knihy, který nakladatel rád staví na prominentní místa poliček, fotí na sociální sítě a obecně se s ní všude chlubí. To víte, musíme si občas trochu počechrat svá nakladatelská pírka.

  Nebojte se, že by kvalita knihy spočívala jen v ilustracích a vizuální stránce, tak tomu opravdu není. Jestli se svými dětmi rádi pozorujete přírodu, tuhle knížku opravdu oceníte. Zachycuje ta největší dobrodružství i těch nejmenších aktérů světa jak fauny, tak flóry. I to nejmenší semínko, které se zdá bezvýznamné, přehlédnutelné, může „změnit“ svět. Ano, může – představte si, že z něj vyroste velký strom, který bude vytvářet v ulici stín příštích 200 let. Tak úžasná příroda dokáže být – z nejmenšího účastníka svého koloběhu klidně udělá obra s velkými větvemi, který poskytuje domov a útočiště mnoha živočichům.

  Ale nejsou to jen semínka a stromy, kterým se tento titul věnuje; zastoupeny tu jsou všechny sféry přírody. Nechybí nákres mraveniště, návod na tvorbu pavučiny, typologie ptačích nohou či popis společenského života opic (včetně ověření hesla: rodina, základ státu). S touto knihou se podíváte jak na vyprahlé pláně savany, tak do deštných lesů, zasníte se o ledové krajině, kde bydlí tučňáci, ponoříte se pod vodní hladinu, abyste pozdravili keporkaka a jeho souplavce. Stránku za stránkou s vámi bude putovat malé slunéčko sedmitečné. Spočítáte, kolikrát se s ním na své cestě světem přírody setkáte?

  Konec knihy není jen tak ledajaký, najdete zde čtyři stírací karty pro pozorovatele-profesionály! Zapište si své objevy z terénu a odneste si je s sebou domů, kde si je můžete poklidně zaznamenat nestíratelným materiálem na nestíratelné stránky.

  Přejeme hezké pozorování přírody!

   

  Napsala Bára Svojtková

   

  Další články

  nahoru