Naše knihy o těle a chemii jsou fakt hustý!

  Chcete se dozvědět něco víc o lidském těle? Něco víc o vědě? Potom zatněte zuby a obrňte žaludky. Budou se totiž strhávat strupy a jiné nechutnosti. Taky vytáhněte ze špajzky jedlou sodu s octem. Zavedeme vás totiž pomocí knih do tajů našich tělesných schránek a uděláme z vás chemiky!

  Sliz, smrad a výbuchy

  Budete potřebovat: gumové rukavice, ingredience, co najdete doma v kuchyni nebo koupelně, a pak jednoho trpělivého rodiče, kterému z toho nepořádku nebouchne hlava. Ale teď vážně… Děti se nejraději učí, když jim názorně ukážete, jak věci fungují. Proto je absolutně uchvátí Fakt slizká a smradlavá kniha pokusů. Je totiž plná receptů na kouzelné a tekoucí slizy. Najdete v ní i návod, jak nechat zplesnivět sýr. Není to paráda? Taková plíseň je sice trochu „fujky“ (jak se píše v knize), ale pozorovat chlupatý a houbovitý povlak je moc zajímavé… 

  Nezoufejte rodičové! V knize jsou i pokusy zcela praktické. Nešpinící. Ba právě naopak! Můžete totiž z peněženky vytáhnout pár zašlých mincí a dítěti je poskytnout. Pomocí soli a octa si pak vyzkouší, jak z kovu za pomoci slabého roztoku odstranit oxid měďnatý. Mince se lesknou jedna báseň. Ale doporučujeme mince před čištěním spočítat! Leckterý malý vědec by byl jistě rád za pár drobných do prasátka.

  Naše tělo je fakt hustý!

  Otevřete okénka, strhněte strupy, vytáhněte skryté kartičky a objevte všechna skvělá fakta o prdech, hlenech, slinách, potu, zvracení a dalších fakt hustých věcech o lidském těle! Právě to slibuje Fakt hustá kniha o lidském těle. Co je to zvracení? A věděli jste, že takový vorvaň zvrací pravidelně každý 7. až 10. den? A co takhle informace, že nejvíc na světě prdí termiti?! 

  To vše se dozvíte pod otevíracími okénky a interaktivními pohybovými prvky. A právě proto vám kniha nesmí chybět v knihovně. Tahle zábavná a nechutná fakta děti neuvěřitelně baví! A budou Vás neustále překvapovat, kolik toho už o těle vědí.


  Michal Čejka

  Další články

  nahoru