Naše sešity učí děti ekologii a souznění s přírodou

  Jaro se nezadržitelně blíží! A my pro Vás máme výborný knižní tip pro malé přírodovědce, zahrádkáře, pozorovatele hemžení hmyzu a rozličných živočichů. Vezměte si naše sešity pozorování a aktivit do batůžku na první jarní procházky!

  Jistě jste naši řadu sešitů o přírodě už zaznamenali v minulém roce. První sada vyšla v našem nakladatelství před jarem 2019 (zde) a těšila se u vás skutečně velké oblibě. V sešitu o stromech jsme se společně poučili, jak zasadit dub, rozpoznat plody a šišky nebo jaký hmyz najdeme pod kůrou kmene. Protože naši čtenáři nežijí jen na venkově, ale i ve městě, chtěli jsme Vám prostřednictvím sešitu o přírodě ve městě ukázat, že i u lidských obydlí to žije a hemží se všelijakou havětí. Sadu pak završil sešit o hmyzu. Každý někdy ploštici nebo včelu samotářku potkal. Ale jak pro ně postavit útulný hmyzí hotel? 

  Zahrádka, ptáci a pozorování života v přírodě po celý rok

  Nové sešity ještě více rozvíjejí dětskou schopnost pochopit přírodu a starat se o ni. Od pozorování a přiřazování plodů ke správným obrázkům totiž přecházíme k přímé aktivitě. Podstatou sešitu Zahrádka je totiž zvelebit své okolí! Děti se společně s rodiči naučí pečovat o rostliny a prostor kolem sebe. Hned na začátku roku je nutné si stanovit přesný harmonogram, kdy vyseji a kdy sklidím. Správný „time management“ je totiž u zahrádky vždy na místě. Stačí si vyplnit rozvrh na začátku sešitu. Protože ale ne všichni máme k dispozici velkou zahradu, kniha radí, jak založit zahradu doslova na metru čtverečním, v menší bedýnce s hlínou. I na balkoně či terase totiž jdou vypěstovat rajčata, papriky a jiné plodiny. A věřte, že je to velká zábava!

  Když je o zahradu dobře postaráno, přiletí se na ni podívat možná i nějaký ten opeřenec. Pak si stačí vzít do ruky další ze sešitů – Ptáci. S dětmi pak pozorujte a určujte různé druhy ptactva. Pokud se ptáčci zdráhají přiletět, pak vybudujte dle návodu uvnitř knihy jednoduché krmítko. Potřebujete jen pár dřívek od nanuku, lepidlo a provázek.

  Pokud by se Vám přece jen zdálo, že předchozí sešity jsou obsahově dost vyhraněné, sáhněte po novince Čtyři roční období. Dítko se zde naučí základy – proč se střídá roční období a jaké typické tvory a rostliny může v době jara až zimy pozorovat. Na konci každé kapitoly si pak společně uvaříte špagety s jarním fenyklem nebo smrkový sirup na bolest v krku.

  Tak šup, hola, hola – jarní období volá a pojďte s námi objevovat kouzlo přírody!
   

  Autor: Michal Čejka

   

               

   

                            

   

                                

  Kupte si knížky z recenze

  Další články

  nahoru