Nejsem karton na vajíčko

  Portál Tvoříme pro děti inspiruje rodiče k zajímavým tvořivým aktivitám. A protože naše knížka Nejsem karton na vajíčko podporuje projekty z recyklovaného materiálu, přinášíme vám recenzi a pár tipů právě od maminky Lucky z Tvoříme pro děti. Nechte se inspirovat a zkuste to taky.

   

  Doma vyrobené hračky a pomůcky z věcí, které má člověk doma běžně po ruce, bývají u dětí často ty nejúspěšnější. Pojďte nahlédnout do tipů z kreativní knížky s návody na HRAČKY vyrobené z OBALŮ NA VAJÍČKA.

  Knížka s názvem NEJSEM KARTON NA VAJÍČKA s podtitulem Projekty z recyklovaného materiálu z nakladatelství Svojtka přináší 10 základních tipů na výrobu recyklovaných hraček.

  Kromě návodů na tvorbu jednotlivých hraček v knize najdete i další nápady, jak dál tvoření rozvinout. Například z hasičského auta vznikne otočením horního dílu krabičky od vajíček nákladní auto s korbou :-)

  V závěru knížky najdete praktickou pomůcku: doplňky k jednotlivým výrobkům k vystřižení. Nemusíte se tedy trápit s pirátskou vlajkou nebo ocasem velryby. Jednoduše to, co potřebujete, vystřihnete a nalepíte ke krabičce.

  My jsme zkusili vyrobit slepičku. Detaily jsme vytvořili z pěnového papíru. Slepička měla velký úspěch.

  Kompletní recenzi stejně jako nespočet dalších inspirací na kreativní práci s dětmi najdete na portálu Tvoříme pro děti.

  Pokud vás kniha Nejsem karton na vajíčka zaujala nebo už ji máte v knihovničce a chcete s dětmi tvořit dál, podívejte se na knížky, které vyšly ve stejné edici: Jsem stará ponožka a Nejsem rulička od toaletního papíru.

   

  Další články

  nahoru