Jíst pořád jenom brambůrky je špatné. Ale jak to vysvětlit dětem?

   

  Děti jsou od narození zvídavé. Vždyť snad každého člověka zajímá, jak svět funguje. Proto už odmalička neustále obtěžujeme své rodiče s jednoduchou otázkou: Proč? Proč je moře slané? Proč musíme chodit do školy? Proč lampička svítí? Proč mají ptáci peří? Takových otázek je skutečně spousta. Alespoň na dva dotazy tohoto typu vám odpoví novinky z našeho nakladatelství – Proč nemám jíst jen brambůrky? Proč se mám starat o naši planetu?

  Brambůrky? A opravdu je nesmím?

  Ze supermarketů a fastfoodů se na nás neustále valí plno nezdravého, tučného nebo sladkého jídla. A právě takové stravování našim dětem škodí. Rodiče tak hledají způsoby, jak co nejlépe a zábavně dětem vysvětlit, proč se mají správně stravovat. Naše novinka s názvem Proč nemám jíst jen brambůrky? vám v tom pomůže.

  Proč potřebuji pestrou stravu a co má obsahovat? Proč se mám obtěžovat se snídaní? Jak se lidé stravovali dříve? A proč měli naši předkové víc pohybu? Na všechny všetečné otázky vašich dítek najdete odpověď právě v této knize. Doplněna je o nádherné ilustrace, které leckdy vtipně dokreslují věcné informace. Dítěti můžete třeba názorně ukázat talíř rozdělený na několik částí. Ty odpovídají doporučenému množství jednotlivých potravin – nejmenší část se skládá ze sladkostí, největší z těstovin, rýže či cereálií.

  Chránit planetu bychom měli už odmalička

  Každý může přiložit ruku k dílu, i ten nejmenší z nás. Lidé si svou planetu ničí, odhazují odpadky, které by se daly znovu využít. Často nešetříme vodou ani elektřinou. Přitom stačí tak málo! Přemýšlet, jestli opravdu potřebuji přes den v pokojíčku nechat rozsvíceno. A co plastová láhev? Do jakého kontejneru ji mám vyhodit? Proč ji nemohu nechat ležet jen tak v lese? A proč nemám nechávat při čištění zubů otevřený vodovodní kohoutek?

  Řekněte, kdo jiný by měl všechny tyto věci znát než naše děti? Vždyť právě ony se budou dál starat o to, abychom si na té naší planetce žili šťastné a hlavně zdravé životy. Pokud možno bez zbytečných chemických přísad v potravinách a hygienických potřebách.

  Jen pozor! Kniha Proč se mám starat o naši planetu? je skutečně nabitá informacemi o ekologii. Varujeme tedy rodiče – mějte přehled, až vás bude dítě zkoušet, do jakého kontejneru patří ten který odpad nebo jak se počítá uhlíková stopa. Pokud byste si nevěděli s některými pojmy rady (třeba co je to ozon), na všechno odpoví minislovníček na konci publikace.

  Přejeme vám pěkné čtení a plno milých zážitků s oběma knihami!

  Napsal Michal Čejka

  Další články

  nahoru