Kdo jsme

  O nás

  Nakladatelství Svojtka & Co. vydává knihy pro děti předškolního a školního věku, dále široké spektrum obrazových titulů pro dospělé z oblasti tzv. non-fiction literatury a proslulou edici průvodců Lonely Planet. Na českém knižním trhu působíme s menšími obměnami od roku 1990, od roku 2005 vydáváme knihy také na Slovensku. Tituly přejímáme od renomovaných světových nakladatelů.

  Z oblasti literatury pro nejmenší najdete v naší nabídce leporela s pohyblivými prvky, jako jsou například oblíbené MiniPEDIE. Vedle prvků pohyblivých mají leporela prvky hmatové – různé povrchy, materiály, reliéfy a otvory, které rozvíjejí jemnou motoriku dětí. Pro předškolní i školní děti připravujeme celou řadu encyklopedií s odklápěcími okénky, převzaté například z renomovaného nakladatelství Usborne, prostřednictvím nichž se mohou seznámit s mnoha oblastmi a obory. Stálicemi mezi tématy jsou zvířata, dinosauři, vesmír, stroje a lidské tělo. 

  Naše naučné knihy pro starší děti se zaměřují nejen na jejich vzdělání faktické, ale také sociální a emoční. Připravujeme pro ně knihy o pokusech, počítačích, politice a financích, stejně jako o vztazích, bezpečnosti na internetu a zdraví fyzickém i psychickém. Celá řada našich pracovních sešitů pro děti a metodických příruček pro rodiče vychází z pedagogického směru podle Marie Montessori. V neposlední řadě vydáváme dětskou beletrii, která nejvíce pobaví čtenáře na prvním stupni základní školy.

  V knihách pro dospělé si dáváme záležet zejména na kvalitní grafické úpravě. Proto mezi nimi najdete výpravné obrazové publikace o cestování všemi možnými prostředky do různých koutů světa. Objevovat je můžete se šnorchlem a potápěčskými brýlemi, nebo třeba se sklenkou vína v ruce. Díky našim knihám z kategorie hobby se naučíte vařit, šít, sportovat i hrát na hudební nástroje. Přečtete si o svých oblíbencích – ať už jsou to Monty Python, The Beatles nebo Vinnetou – a pokocháte se raritními fotografiemi pro fajnšmekry.

  Naší nosnou řadou pro cestovatele je Lonely Planet – pro svou přehlednost, praktičnost a aktuálnost nejoblíbenější edice průvodců, na jejíž vydávání v češtině máme licenci. Pod touto značkou vycházejí jak klasické bedekry zaměřené na jednotlivé země a oblasti, tak kapesní průvodce po městech. S Lonely Planet se na cestách nejen neztratíte, ale i domluvíte – přináší konverzace a slovníky hlavních světových jazyků.

  Všechny inzerované knihy máme skladem a jsou hned připravené k expedici – bez prostředníka, za výhodné ceny. Při prohlížení naší produkce jistě oceníte možnost nahlédnout do všech knih, balíčky za super ceny a informativní články o právě vydaných či chystaných titulech. Aktuálně nabízené tituly naleznete na e-shopu: www.svojtka.cz

  Zvláštním kanálem, kterým si knihy od nás nacházejí cestu ke čtenářům, je program STS neboli Svojtka do škol. Prostřednictvím prodejců po celé České republice dodáváme přímo do škol a školek pečlivě vybrané tituly za nejnižší možné ceny. Tuto nabídku sezónně obměňujeme a snažíme se, aby byla co nejpestřejší a pro žáky a učitele nejpřitažlivější, protože výchova ke čtenářství a lásce ke knihám je podle nás velice důležitá. Podrobnosti o tomto programu i návod, jak se do něj zaregistrovat, naleznete na našich stránkách.

  Sídlo nakladatelství je na Praze 3, v ulici Soběslavská 40, poblíž stanice metra Želivského. Najdete zde také malý obchod s aktuální produkcí, kde si můžete koupit knihy za stejné ceny jako na e-shopu nebo osobně vyzvednout svou objednávku. Přijímáme platby kartou. Otevřeno máme ve všední dny od 9 do 17 hodin, ve středu jsme tu pro vás o hodinu déle. V případě dotazů nás můžete kontaktovat na telefonních číslech 271 736 610 nebo 271 734 143. Můžete nám i zaslat e-mail na adresu: svojtka@svojtka.cz nebo objednavky@svojtka.cz

  Nezapomeňte nás sledovat na sociálních sítích - Facebooku, Pinterestu, YouTube i Instagramu.

  Další články

  nahoru