Obkreslovací kartičky

  Maminka Klára z blogu Mámin koutek vyzkoušela se svou tříletou Beky První obkreslovací kartičky – Zvířátka, a svou zkušenost sepsala v článku, jehož část vám přinášíme. Věříme, že pro vás bude další inspirací. Kromě Zvířátek u nás můžete najít i druhou variantu s názvem Na farmě.

  Nakladatelství Svojtka jsem měla spojené především s knihami, kterých máme doma hned několik a také je často půjčujeme v knihovně. Před pár dny jsem ale zjistila, že kromě knih nabízí i další sortiment. Třeba krásné kartičky, díky kterým i malé děti mohou nakreslit různá zvířátka.

  V papírové krabičce naleznete celkem 12 kartiček, na kterých jsou znázorněny zvířátka. Šablony jsou navrženy tak, aby s nimi mohly pracovat i nejmenší děti. Obrázky jsou tedy jednoduché a bez zbytečných detailů, takže je zvládnou obkreslit a vybarvit i dvouleťáci. Na kartičkách je znázorněna myš, slon, kočička, medvěd, želva, králík, žabka, tučňák, ptáček, pejsek, žirafa a rybička.

  Kartičky jsou z pevného kartonu, takže se jen tak nezničí. Kartu stačí položit na papír, přidržet rukou a obtáhnout zevnitř daný tvar. Obkreslovat můžete třeba tužkou, fixem nebo pastelkou. U nás Beky ve svých 3 letech princip pochopila celkem brzo, ale sem tam ještě s rukou trochu ujede, takže obrázky nejsou dokonalé. Ale i tak si zvládne (alespoň přibližně) nakreslit zvířátko sama. Poté jej různě vybarvuje, dokresluje a podobně.

  Kompletní recenzi stejně jako spoustu dalších zajímavých článků a tipy najdete na stránkách Mámin koutek.


  V edici Prvních obkreslovacích kartiček máme ještě jednu variantu – Na Farmě, takže pokud už například výše recenzované Zvířátka máte a jsou u vás tak jako u maminky Kláry oblíbená, můžete zkusit další díl. 


  Další články

  nahoru