Odkryjte s našimi knihami tajemství původu jídla

  Jídlo – jedna ze základních lidských potřeb už od útlého věku. Jedí malí, velcí, staří, mladí, Afričani i Australani... Prostě všichni na téhle planetě něco pojídáme, papáme, něčím se nacpáváme, ládujeme nebo naopak zobeme jako vrabčák. Učíme se, jak jíst příborem, jak se chovat u stolu, ale také to, odkud jídlo je, a která jídla jsou ta zdravá. Jídlo je prostě tak obsáhlý fenomén, že se snad nedá sepsat do jedné knihy. Přesto Vám můžeme v nakladatelství nabídnout tituly, které se o shrnutí snaží. Navíc třeba zábavnou formou okénkových encyklopedií.

                                            

  Co vlastně jíme?

  Kniha Co jíme? Shrnuje základy o původu jídla a k čemu nám vlastně potrava v těle je. Protože děti rády mlsají, je důležité jim vysvětlit, že nejen cukrem živ je člověk. Ano, sacharidy v potravě důležité jsou, ovšem musíme mít na paměti také vyvážený příjem tuků a bílkovin. Trendem poslední doby se staly biopotraviny a vůbec cokoli, co je domácí, farmářské – rovnou od farmáře, na váš stůl. Děti by se měly učit, kde se jídlo vlastně bere, a že je za vším tím mlsáním hodně práce.
  Další z řady Kuk pod okénko – Odkud pochází jídlo je určena pro ty zvědavce, co by rádi věděli, jak se dojí mléko, kde vzniká sýr, chléb… A co taková rýže, co maminka dnes vařila k obědu? Kde ta se pěstuje?
  Tuto knihu naleznete na webu Levné knihy Svojtka zde - https://www.levneknihysvojtka.cz/shop/kniha/4212-podivej-se-pod-okenko-odkud-pochazi-jidlo

   

  Tělo jíst potřebuje

  Naše tělo je obrovský stroj, který spotřebuje hodně paliva – potravy. Kdybyste se ráno nenasnídali, vaše tělo bude ve škole nebo v práci unavené a nebude fungovat tak, jak má. Co se ale děje s potravou, kterou sníme? Díky knize s okénky Co se děje, když jíš? se můžete s dětmi podívat do útrob lidského těla – respektive trávicí soustavy. Hned na druhé dvoustraně sledujeme společně cestu mrkve skrz ústa, jícen, žaludek a střeva až… no však víte - kdy už to, co zbyde, dávno není mrkev. Kniha ale pomůže i vysvětlit dítěti, proč sladké je jen za odměnu a proč je někdo alergický na některé potraviny.

  Pokud byste měli okének dost a radši si víc početli, máme v nabídce i titul 100 faktů, které musíš znát – Jídlo. Na 120 stranách se dozvíte šílená fakta jako, že sušenky obsahují mnohem více energie než výbušnina a že ve vesmíru se dají pěstovat rajčata i bez hlíny.
  I tuto knihu najdete na webu Levné knihy Svojtka za velmi pěknou cenu - https://www.levneknihysvojtka.cz/shop/kniha/4498-100-faktu-ktere-musis-znat-jidlo

  A samozřejmě! Nezapomněli jsme ani na ty nejmenší! J Pokud jsou na vás okénka ještě moc složitá a teprve se učíte první slovíčka, pak doporučujeme Moje první slůvka – Vše o jídle. Jednoduché ilustrace pomáhají naučit, jak se jmenují všechny potraviny, co máte doma, nebo na čem všem maminka vaří, peče a smaží ty úžasné voňavé dobroty. Do třetice kniha za sympatickou cenu přímo od nakladatele - https://www.levneknihysvojtka.cz/shop/kniha/4060-moje-prvni-sluvka-vse-o-jidle


  Děti, věříme, že když se naučíte něco o jídle, zasloužíte si za odměnu určitě i něco sladkého. Tak s chutí do čtení!

   

  Autor: Michal Čejka

  Další články

  nahoru