Odpověď najdeš pod okénkem

  Dneska se zaměříme na záludné dětské otázky na téma zdravých návyků.

  Děti jsou přirozeně zvídavé a na všechno chtějí slyšet odpovědi.

  Někdy je ale těžké jim to vysvětlit, a proto je vždy lepší mít po ruce  pomůcku, třeba nějakou obrázkovou knížku, díky které to lépe pochopí.

  Vezměme si třeba takový virus.

  Záludných otázek na toto téma může být nepočítaně. Jak se viry dostanou do vzduchu?

  Jak se nemocný člověk uzdraví? Co je to vakcína? Jaký je mezi viry rozdíl?

  A jak je možné, že něco tak malého může mít takovou sílu? A tak dále a tak dále… Jestliže vás dítě zasype podobnými dotazy, je dobré mít po ruce okénkovou encyklopedii Co je to virus? Dítě srozumitelnou formou zjistí, co všechno mohou viry napáchat a jak se před nimi chránit. 

     

  Určitě to znáte – jakmile přijde na čištění zubů, ve vaší představě si jde dítě pěkně bez řečí vyčistit své zoubky, stejně jako děti na obálce další okénkové encyklopedie Proč si musím čistit zuby? 

   Realita je ale často úplně jiná. Jenže nemusí. Pojďme si prolistovat leporelo a společně zjistit, k čemu jsou vlastně zuby dobré, proč je důležité se o ně starat a pravidelně chodit k zubaři.    

  Všetečné otázky malých dětí se týkají i třeba hovínek.

  Dělají je všichni? I zvířata? A co se pak s hovínkem stane? Dají se hovínka k něčemu použít?

  Jestli si nevíte rady, jak nejlépe na takové otázky odpovědět, sáhněte po okénkové encyklopedii Co je to hovínko?, která dítěti pomocí vhodných (nikoli nevhodných) ilustrací a odpovědí pod okénky tuto záhadu pomůže objasnit.

  Zde jsme Vám představili pouze tři knížky pro nejmenší děti s okénky, ale v sekci Encyklopedie s okénky naleznete velké množství dalších titulů, které uspokojí otázky malých zvědavců napříč všemi tématy, obory a zájmy. 

  Kupte si knížky z recenze

  Další články

  nahoru