Ponožky, ruličky z papíru ani kartony na vajíčka nevyhazujte!

  Dnes pro vás máme inspiraci od naší spolupracovnice, blogerky Míši, která otestovala naši knihu Nejsem karton na vajíčka. Přečtěte si, jak se jí kniha líbila -

  Dnešní návod bude věnován společnému tvoření s dětmi. Když nad tím tak přemýšlím, je to vlastně první návod tohoto druhu, a tak doufám, že se vám bude líbit. Našemu Ondrovi budou za chvíli tři roky a společné vyrábění je jedna z činností, které má opravdu rád. Dneska budeme společně vyrábět hasičské auto. Inspirace na toto tvoření je ze supr knihy Nejsem karton na vajíčka. 

  ​​​​​​​

  Pokud se společným tvořením teprve začínáte, nelekněte se, pokud se z počátku nesetkáte s velkým nadšením. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit důkladnou přípravu. Budete potřebovat déle stříhat a dítě stříhat neumí? Budete tvořit s opravdu malým prtětem, které neudrží dlouho pozornost? Připravte si toho co nejvíce dopředu. U výroby hasičského auta si můžete připravit třeba nabarvený karton, vystříhat okna, sestavit žebřík a potom až společně sestavit kompletní hasičské auto.

  Knížka Nejsem karton na vajíčka z nakladatelství Svojtka&Co. je sice doporučována od šesti let výše, ale pokud máte chuť s dětmi trávit společný čas tvořením, určitě se neohlížejte na věkové doporučení. Knížka obsahuje deset kompletních návodů na výrobu např. pirátské lodi, sovičky, velryby, slepičky, … plus dalších deset rozšiřujících inspirací.

  U nás doma se moc líbí a Ondru tvoření baví, ačkoli jsou mu teprve tři a potřebuje zatím ještě hodně pomoci s tvořením. Velká výhoda je, že na tvoření nepotřebujete nic, co běžně doma nemáte, takže jakmile máte volné odpoledne, můžete s dětmi vyrábět. 

  Na stránce nakladatelství najdete video celé knihy a také návod, jak si z kartonu od vajíček vyrobit tuňáka nebo slepičku.

                     

     


  Chcete se dozvědět přesný postup vyrábění krok za krokem? Přečtěte si celý článek zde -

  https://slaskoumama.cz/maly-umelec/hasicsky-vuz-z-kartonu-na-vejce/


  A nezapomeňte, že ve stejné řadě nabízíme i další dvě inspirativní publikace – Nejsem stará ponožka a Nejsem rulička od toaletního papíru.

  Ideální je pořídit si rovnou všechny tři najednou a vyrábění ve stylu recyklace může začít!

                 

                                                                                                                                  

                        

  Další články

  nahoru