Posviť si na to! Ale pořádně...

  Příroda je chytrá horákyně. Vymyslela pár docela šikovných fíglů, díky nimž se mnohé věci zdají být úplně jiné, než ve skutečnosti jsou. Třeba taková zvířata schovaná v džungli nebo cévní systém, jenž nám pod kůži běží jako hodinky, aniž bychom o tom věděli. Ale jak to ukázat dětem v knížce? Naše nakladatelství už vydává okénkové encyklopedie, které věci pod povrchem umí docela názorně odkrýt, teď ale uvádíme naprostou novinku – edici Posviť si na to!

   

  Tyto knížky pomohou dětem lépe poznat zajímavosti ze světa zvířat a lidského těla. Například jak se maskují zvířata ve volné přírodě. (To je pro ně velice důležitá dovednost, aby vůbec přežila!) Celé kouzlo spočívá v tom, že na jedné stránce vidíte les, tak jak ho znáte. Když ale vezmete do ruky baterku a prosvítíte stránku zezadu, vystoupí do popředí zvířata, která byla v lese doposud schovaná. Čtenáři tak najednou objeví i to, co na stránce dříve najít nemohli, a vše se jim ukáže v lepších souvislostech.

   

  Vědí děti například, kam proudí vzduch, když jej vdechnou? Nejprve na obrázku vidí holčičku, která zrovna slaví narozky a chystá se sfouknout svíčky. Když ale na stránku posvítí zezadu baterkou, spatří i její plíce! Šikovný a zábavný způsob jak ukázat, co se v lidském těle děje, nemyslíte?

   

  No a když na chvilku odhlédneme od toho, že se děti čtením i něco přiučí, tak je taková knížka, na níž se svítí baterkou, docela dobrý zdroj zábavy. Úplně si umím představit svou neteř, jak tráví celé odpoledne schovaná pod dekou a s kamarádkami ze školy svítí potmě do knížky.

   

  V nové edici vydáváme dvě knihy: Lidské tělo a Tajemství zvířecího maskování. Jsou určeny dětem, ale ruku na srdce – my dospělí bychom taky občas potřebovali nějakou obdobnou literaturu, aby se nám rozsvítilo :)

   

  Bára Svojtková

  1. 2. 2017

   

  Kniha Lidské tělo - zubyKniha Tajemství zvířecího maskování - polární liškaKniha Lidské tělo - plíceKniha lidské tělo - plíce

  Další články

  nahoru