Před veletrhem. Přípravy na Svět knihy Plzeň 2018

                 Veletrh Svět Knihy

  Knižní svátek se rozhodl pro velký krok – na dva dny se zabydlí v Plzni! Svátku všech knihomolů, příběhomilů a knižních fanatiků už prostě nestačí jaro v pražských Holešovicích. Tentokrát si zabere celé DEPO2015 a my tam samozřejmě vyrazíme taky.

  Co všechno je potřeba zařídit, když se jedno nejmenované nakladatelství rozhodne takového veletrhu zúčastnit?

  Všechno se točí okolo knih – přirozeně. Ale to nestačí. Začínáme s výběrem umístění stánku v hale: chceme být radši na rohu vedle občerstvení, nebo za rohem vedle vchodu? Tady přichází na řadu strategické plánování. Nesmíme vám, návštěvníkům, totiž zmizet z dohledu! J A jak velkou plochu si zabereme? Chceme mít radši rohový stánek, nebo se zařadit hezky vedle ostatních?

   

  A teď ty knížky… Máme jich tolik, že výběr není jednoduchý, tomu věřte. Jsou tituly, které máme rádi a nejradši bychom se sami vedle nich „vystavili“, ale vy zákazníci možná budete hledat jiné. A jak se to tam všechno vejde? Ve chvíli, kdy stánek stavíme, už nemáme čas něco rozhodovat, proto si to předem hezky všechno barevně navrhneme, abychom věděli, co přijde na jakou polici.

  Je veřejným tajemstvím, že na veletrhu se knihy prodávají za veletržní ceny. Knihkupci to asi nevidí rádi, ale vy, čtenáři, ano. Proto všechny naše knihy obdrží slušivé samolepky s informací o nižší ceně. Knížky se musí před veletrhem polepit a opatrně zabalit, aby se jim cestou do Plzně nic nestalo.

  Pak přijde den D, nebo spíš čas Č, tedy stavění stánku. Teoretické přípravy se přemění v realitu 24 hodin před otevřením veletrhu. Musíme postavit police, všechno hezky naaranžovat, aby se vám to líbilo a bylo to přehledné. A pak už se stačí jen těšit, až přijdete a budete si s námi o knihách povídat. To máme nejradši. My zaměstnanci nakladatelství se totiž zas tak často k vám zákazníkům nedostaneme. A přitom kontakt s vámi je na naší práci to nejhezčí. (Tedy, ehm, vedle těch báječných knih, že?)

  Tak se na vás budeme těšit i tentokrát – v plzeňském DEPU2015 na stánku BUS 33 v pátek 21. 9. a v sobotu 22. 9. 2018!

  Bára Svojtková

  Další články

  nahoru