Prozkoumávej vesmír a zvířecí říši s našimi průzkumníky

  Všechny malé průzkumníky bych ráda upozornila, že se oblíbená řada dětských encyklopedií s okénky rozrostla o další dva sourozence. Podporovat v dětech přirozenou touhu objevovat a dozvídat se stále nové a nové věci určitě zvládnou na jedničku dvě zbrusu nové encyklopedie s okénky.
  První želízko v ohni Malý průzkumník – Zvířecí říše děti seznámí se zvířaty z různých oblastí světa.


  A díky tomu druhému Malý průzkumník – Vesmír prozkoumají malí kosmonauti a kosmonautky bližší i vzdálenější vesmír a způsoby, jimiž člověk může odhalovat jeho tajemství.


  V jednotlivých kapitolách děti krok za krokem postupují od obecných znalostí ke konkrétnějšímu popisu jednotlivých zvířat nebo kosmických těles, až získají poměrně ucelenou představu o každé z probíraných oblastí.  Hledáte-li hravou a současně vzdělávací knížku, chcete-li dítě vést k tomu, aby se naučilo samostatně propracovávat ke znalostem, rádi ve svém dítěti podporujete touhu objevovat, a zejména jde-li vám o to, aby je první knížky takzvaně „neotrávily“, zkuste třeba právě tyhle dvě novinky – a jak jinak než s oblíbenými otvíracími okénky.

  A schválně – domníváte se, že v publikacích pro žáky nejnižších tříd se nenajdou otázky, na které byste pravděpodobně sami neuměli odpovědět? Tak třeba jak velké má srdce velryba, kolik toho dokáže velbloud vypít najednou nebo kolik váží největší meteorit?  18. 4. 2016              

  Napsala Erika Stařecká

  Další články

  nahoru