S knihou usměvavou mámou snadno a rychle 3.díl

   

                  

  Ještě vám dlužím slibovaný útěk od reality do světa příběhů. Věřte tomu nebo ne, literární hrdinové nemají karanténu. Naopak se vydávají na různá dobrodružství: ať už se dvě ségry rozhodnou spolu upéct dort (výborný nápad samozřejmě) nebo rodiče přestěhují Fialku do divného města plného čaje a obrýlených lidí, vždycky to dopadne dobře. Ti, co trpí hlavně zavřením zoologické zahrady, snad trochu ukonejší naše řada Zoopark Hustoles, která popisuje, jaké to je mít vlastní park plný zvířat.

  Děti, jimž se naopak stýská po kamarádech a škole, rozptýlí mladá slečna Krutopřísná Líza, která vykládá o svých šílených nápadech s partou kamarádů. Její učitelka byla unesena mimozemšťany! A příliš chlupaté nohy její tělocvikářky při cestě na školu v přírodě jasně indikují, že tělocvikářka byla napadena vlkodlakem!

  Vydat se můžete i do Londýna, kde se létá zásadně na vzducholodích a tajemství je potřeba udržet, jinak někdo přijde o život.

  Moje nejoblíbenější je ovšem Jednorožčí škola. Víte proč? Protože tak vtipné ilustrace a text v nakladatelství nevídáme každý den. Nechte mě se vás tedy zeptat:

  – Kam se jednorožec nikdy neschová?
  – No přece za roh.