So wood – vše ze dřeva ve vašem obýváku

  palety do domuJestli patříte mezi kutily, kteří hltají každou reklamu Hornbachu o udatných mužích se šroubovákem za pasem, jste na správné adrese. Naše novinka So wood vám přinese návod na několik projektů, jež zkrášlí váš domov a zahradu. Svrbění prstů z nedostatku tvůrčí aktivity, pár přepravek na víno, trocha dřeva a palety… to je pro čtenáře této knihy ideální kombinace. Ponořte se do světa vrtaček a dejte vzniknout novému nábytku v modu „home-made“.

  So wood dělí projekty podle velikostí na menší, střední a velké. Na úplném začátku knihy se dozvíte o materiálech, které se v knize používají, i o tom, jak si vybrat správnou paletu či přepravku na víno pro vaše domácí tvoření. Stejně tak je na prvních stranách knihy popsáno veškeré nářadí, jež byste měli mít po ruce.

  Po nezbytném úvodu a přípravě je konečně čas se ponořit do samotných projektů, zatím těch menších, alespoň pro začátek. Budeme postupovat od jednoduššího ke složitějšímu… V první části můžete vytvořit šikovnou tabulku, držák na tužky, věšák, originální zátky na lahve (docela vtipný dárek) nebo pěkné písmenové dekorace či věšáky do bytu. Jako vrchol menších projektů zde naleznete i návod na zhotovení stojací lampy, která vypadá opravdu stylově!

  V druhé části – takzvaných projektech velikosti M – se tvoří hlavně z beden na ovoce či víno, které snadno seženete na internetu. Inspirace k tvoření tu je široká: noční stolek, poličky z bedýnek, potřebné pořadače na dokumenty, pojízdný servírovací stolek (až budete hostit návštěvu), hezké světlo pro dlouhé zimní večery, ale i větší kusy nábytku, jako je komoda, vozík na 

   

  dětské hračky a pěkně vypadající taburet. Vždyť jsme to slyšeli všichni ve filmu Pelíšky z úst Jiřího Kodeta: „Největší radost udělá takový dárek, který člověk 

  vyrobí sám pro toho druhého… z lásky.“ Představte si všechen ten obdiv vašich blízkých, který za tyto výrobky sklidíte. A to jsme zatím jen u projektů střední velikosti!

  Ty největší projekty vám představí návod, jak z palet vytvořit například odpočívadlo nebo jídelní stůl na zahradu, šikovnou lavičku z palet, konferenční stolek na kolečkách, lehátko pro dva (ideální na sledování západu slunce) a další úžasné věci.

   

  Tak co? Přepadla vás chuť tvořit a už si nad diářem plánujete, kdy se do toho pustíte? Stačí vyštrachat klíče od dílny, oprášit akušroubovák a dát se do práce! A když se nám pak pochlubíte se svými výtvory, rádi se podíváme, jak vám to jde od ruky!

   

  27. 10. 2016

  Bára Svojtková

   

    palety 2   

  Další články

  nahoru