Stíratelné karty - čísla

  Že Nakladatelství Svojtka nevydává jen knihy jsem vám ukázala už při recenzi na obkreslovací kartičky. Kromě nich ale nabízí také další rozvojové aktivity – například stíratelné karty, kde si děti trénuji psaní čísel... 

  Obsah balení

  • 40 oboustranných stíratelných karet
  • fix
  • hadřík

  Charakteristika kartiček

  Polovina karet (tzn. 20) má na sobě obrázek s číslem, které si mohou děti zkusit obtáhnout a tím se je učí psát. Každé číslo je doprovázeno také o ilustraci, kde se nachází obvykle zvířata či jiné prvky v počtu, jaký se děti zrovna učí. Díky tomu si mohou vyzkoušet také počítání, a to přímo v praxi. 

  Na druhé straně kartiček je pak ještě jeden obrázek s daným počtem. Tentokráte už se děti obejdou bez fixy.

  Druhá polovina kartiček má na obou stranách hádanky a zábavné úkoly. V nich mají děti spojit, co k sobě patří, jak jdou čísla za sebou, přeškrtnout určitý počet nakreslených věcí, spočítat, kolik zvířátek či jiných prvků je na kartičce a mnoho dalšího.

  Jakmile je kartička vyplněna, stačí vzít hadřík, lehce setřít a může se psát nanovo.

  Cena a dostupnost

  Karty můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Svojtka, kde jsou nyní dokonce za poloviční cenu (tzn. 124 Kč). Kromě varianty s čísly můžete zakoupit také slova.

  Celkové hodnocení

  Stíratelné karty děti hravou formou učí poznávání čísel a slov. Já vzala záměrně edici obsahující čísla, protože Beky (3,5 let) umí počítat do deseti, ale jak čísla vypadají ještě moc neví. Zkouší si je tedy psát a potom společně počítáme. Někdy k tomu přibereme i další kartičky s úkolem.

  Obtahování čísel ji jde relativně dobře. Většinu úkolů také s pomocí zvládá, pár jich ale necháváme na později. Kartiček je hodně, navíc jsou oboustranné, takže nám zábava vydrží na déle.

  Kartičky jdou snadno a rychle utřít. Jsou tvrdší, ale nejedná se přímo o karton. Oficiálně jsou doporučovány od 3 let. Počítejte ale s tím, že budete muset pracovat s dětmi. Obkreslit číslo sice zvládnou, ale přečíst úkoly už ne.

  Autorka recenze: Klára z Mámin koutek...

  Další články

  nahoru