Taháky (nejen) pro školáky

  Tak nám ta škola konečně začala! Pro někoho bylo nedávné období dobrodružství ala „Dva roky prázdnin“. A bohužel – tohle by snad ani Jules Verne nevymyslel – dobrodružství pokračuje dál a my rodiče jen trneme, co přinese následující týden, den nebo dokonce hodina.

   

  A zatímco na filmový trhák o roku 2020 nemusíme ani do kin, na školní taháky vás zveme do našeho e-shopu.

   

  Mohou se hodit menším i větším školákům a vlastně nejen jim. I my dospělí občas tápeme a není žádná ostuda zeptat se našich školou povinných dětí, jak to vlastně správně je. Často je to jistě i potěší: „Ha, vím něco, co máma ne!“ No anebo nakoukneme do jednoho ze čtyř taháků, co mají na stole a je to!

   

  Můžete si vybrat ze Stručného přehledu české gramatiky, Stručného přehledu anglické gramatiky, Stručného přehledu anglické gramatiky nebo rovnou ze stručného a přehledného souhrnu "taháků" z dějin našeho státu, matematiky, chemie, fyziky a zeměpisu, který u nás najdete pod názvem Taháky (nejen) pro školáky. Pro jistotu doporučujeme objednat rovnou všechny čtyři, budou se rozhodně hodit a za cenu 39 resp. 47 korun je to investice více než dobrá.

   

  A co všechno v tahácích najdete? V české gramatice od písmen, přes vyjmenovaná slova, psaní s/z, velká písmena, e/ě, stavbu slov, no ve zkratce, najdete tam na jednom místě vše, v čem může česká gramatika potrápit... a že toho není zrovna málo. Stejně tak v gramatice německé či anglické najdete jednoduché fráze, nepravidelná slovesa, uvádění času, zájmena, číslovky a mnoho dalšího.

  Vědomosti v kostce, i tak lze nazvat tento stručný a přehledně uspořádaný souhrn několika "taháků" z dějin našeho státu, ale také matematiky, fyziky, chemie a zeměpisu včetně krátkého nahlédnutí do naší sluneční soustavy. Obsahuje vše od stručného přehledu našich dějin včetně chronologicky řazených představitelů našeho státu, od přehledu římských číslic přes trojčlenku, zlomky a procenta až po algebru, rovnice a přehled geometrie, od mechaniky těles, kapalin a plynů přes elektřinu a optiku až po míry a váhy, od dělení chemických látek přes popis periodické soustavy prvků až po přehledy anorganických a organických sloučenin, od rozdělení podnebných pásem před jednotlivé světadíly a jejich zeměpisné rekordy až po české a světové zeměpisné rekordy, od stručné charakteristiky vesmíru až po heslový popis jednotlivých planet naší sluneční soustavy.

   

   

  Ať už preferujete filmové trháky nebo školní taháky, z nakladatelství Svojtka vám přejeme, ať všechna vaše budoucí dobrodružství končí happy-endem.

   

   

  Všechny taháky nejen pro školáky najdete na našem e-shopu ZDE.

  Další články

  nahoru