Terapie zimní přírodou

  Táhne vás to čím dál víc ven, ale vaše znalosti z přírodovědy už nejsou, co bývaly? Nezoufejte, od toho přece vycházejí průvodce přírodou!

  Při procházkách zimní krajinou ve sněhu byste mohli uvítat průvodce Stopy zvířat. Inu, zařadit správně takovou spárkatou není jen tak. Popadané listů stromů odhalí pro změnu ptačí hnízda. Pomocí téhle příručky můžete snadno identifikovat ty nejzajímavější stavby. Třeba straka se s tím moc nemaže. Rozpoznat poztrácená pírka neumí jen tak někdo, ale vy to s knihou zvládnete hravě! A pokud byste si chtěli přečíst i popisy jednotlivých zvířat, na jejichž stopy můžete narazit, v knize je rovněž naleznete.

  Pokud raději pozorujete zimu oknem s hrnkem horkého čaje v ruce, jeden z nejlepších a nejzajímavějších výhledů může poskytnout obyčejné ptačí krmítko. Nestačíte se divit, kolik druhů zajímavých opeřenců žije ve vašem okolí! A abyste je dokázali snadno rozpoznat a nevedli doma zbytečné spory, zařaďte si do knihovny tituly Ptáci na krmítku a Ptáci z naší zahrady.

  Že vás zima moc nebere? Jste spíš „solární model“ a těšíte se na jaro, až všechno venku rozkvete? Dlouhých zimních večerů můžete využít třeba ke studiu Léčivých rostlin, které lze v přírodě nalézt. Ony by se totiž mohli na tu příští zimu, provázenou různými rýmičkami, hodit.

  Pokud se bojíte, že informace, které jste doma z knih načerpali, nedokážete venku použít, že se Vám jednoduše z hlavy vytratí, nezoufejte. Knihy, které jsou doslova nabité fotografiemi, mají bezva kapesní formát. A nevybíjí se jim nikdy baterie :-)  

  Hezké toulky přírodou plné inspirace!

  Zuzana F.

  23. 1. 2017

  Další články

  nahoru