Ušít malou a legrační hračku

  Jehla, niť a trocha látky. Já nejsem žádná velká švadlena, ale když v ruce držím naši novinku Ušijte si mazlíka, musím říct, že to se mnou pořádně šije.

  Hned bych si sedla do křesla, vzala do rukou výše zmíněné propriety a vytvořila strakatou králici Filoménu, kuře Jonatána, co sezobal moc zrní, či bobra Pepu, i když mu jedno oko kouká šejdrem. A víte co? To se mi na něm právě líbí!

  O čem to vlastně mluvím? Mluvím o zvířecích mazlících z látky, k nimž kniha nabízí šablony s jasnými návody. Jsou legrační, maličko blázniví a nápadití. A co je nejdůležitější – až si je vyrobíte, budou od vás. Jen od vás.

  Možná si říkáte, že období „rodinek“ v sedmé třídě na ZŠ už máte za sebou… Ale pozor! Ten pocit vás přejde hned, jakmile knihu vezmete do ruky. Najdete zde 50 modelů roztomilých mazlíků, které můžete použít jako klíčenku, dekoraci nebo hezký dárek. Jestli vám chybí látka, nevadí; ti nejhezčí mazlíci jsou právě z nejrůznějších ústřižků. A že vám chybí vlastní nápad? Inu, právě proto je tu ta nová knížka, no ne?

  Můžete šít společně s dětmi a udělat si tvořivé odpoledne, na jehož konci bude vaše parta bohatší o spoustu malých látkových kámošů. Uvidíte, že vás to chytne. Po chvilce si možná sami vymyslíte řadu vychytávek, kterými by se dali mazlíci vylepšit. A jaká zvířátka se na vás těší? Pro vaši představu vybírám namátkou – beran, havran, jezevec, koala, králík, krokodýl, lišák, méďa, los, pes a tak dále… Budeme moc rádi, když se se svými originálními mazlíky pochlubíte a nasdílíte nám jejich fotky na Facebook.

  Tato nová knížka patří do naší čím dál širší řady titulů o šití. Další kniha, kterou jsme v této sérii právě vydali, je Učíme se jak šít tašky. Ta je již určena dámám, jež se cítí na větší projekty. Pokud si víc tykáte s papírem než s látkou, podívejte se na jinou novinku – 3D kouzla z papíru.

  Příjemnou zábavu u rukodělných činností!


  Bára Svojtková

  13. 2. 2017

  Ušijte si mazlíkaUšijte si mazlíkaUšijte si mazlíkaUšijte si mazlíka

  Další články

  nahoru