V hlavě v pohodě aneb náhled do duše puberťáka

  Je léto, ráno se vzbudíš, venku je krásně. Máš celý den před sebou, do školy nemusíš. Přesto je všechno špatně. Máš blbou náladu, nic tě nebaví, nic se ti nechce a všichni tě otravují. Proč se to děje? Jak se s tím vypořádat?

  Co najdeš uvnitř knihy

  V hlavě v pohodě je knížka, která by mohla s takovými problémy pomoct. Na úvod tě seznámí s duševním zdravím, protože ne každý puberťák ví, že něco jako duševní zdraví vůbec existuje a že je o něj zapotřebí pečovat. Další kapitoly se věnují různým tématům, od poznání sebe sama přes vztahy v rodině, sex, ale i vážnějším problémům, jako jsou například deprese nebo poruchy příjmu potravy, které jsou mezi teenagery bohužel poměrně běžné.

  Vše na jednom místě

  Málokterý puberťák by chtěl číst dlouhé statě, navíc o duševním zdraví. Proto je nespornou výhodou této knihy, že každé téma vysvětluje jednoduše a srozumitelně, nabízí návody k řešení anebo odkazy k jiným kapitolám s tématy souvisejícími. Navíc je vše doplněno o vtipné drobné ilustrace, takže se nemusíš bát, že to bude nudné čtení. 

  Rodiče puberťáka, zbystřete!

  Ačkoliv je kniha určená pro děti v pubertálním věku, zjistíte, že i dospělému může nastavit pohled na věc způsobem, který by ho nenapadl. Co aktuálně řeší a čemu čelí váš puberťák? Zkuste si s ním o tom promluvit. A pokud se s vámi nebaví, nenápadně mu nabídněte tuto příručku. Věříme, že pomůže!

   

  Tereza Svojtková

  Další články

  nahoru