V Jednorožčí škole sportem a smíchem ku zdraví

  Mirka se vrací do Jednorožčí školy za Dejvem, svým NNKJ (nejvíc nejlepším kamarádem jednorožcem), kterého poznala v prvním díle knižní série. I když by si to Dejv přál, ve druhém pololetí si rozhodně nebudou válet šunky (ani žádné jiné pochoutky). Čeká je totiž sportovní den – celoškolní klání v nejrůznějších disciplínách.

  Budou to soutěže srandovní, jako je „jednošení“ vajíček na lžíci, i skutečně sportovní – například skok daleký. Mirka se seznámí s novými spolužáky, naučí se pracovat v týmu a dozví se nové překvapivé informace o jednorožcích. 

  Lenochodi na jednorožcích

  Na začátku Sportovního dne se žáci i se svými jednorožci rozdělí do čtyř týmů pojmenovaných podle zvířat. Mirka skončí – jak jinak – u Lenochodů. Jako by jejich jméno samo nestačilo, Lenochodům se od rána dějí samé podivné náhody a nehody. Zaspí, prošvihnou rozcvičku, ztratí dresy a při disciplínách vyfasují buď vadné náčiní, nebo mají závady na trati (banánovou slupku nevyjímaje).

  Že by snažení Lenochodů někdo sabotoval? Ze všech protivníků nejvíc Mirka podezřívá svou sestru Regínu, která je ochotná vítězství obětovat vše… Když si na Regínu začnou dávat pozor, Lenochodům se konečně začne dařit a i Dejv v několika soutěžích zazáří. Do historie školy vejde jeho památný skok o „rohotyči“.

  Co udělá jednorožec na útěku? Vezme roha!

  Ale ouha, při závěrečném přespolním běhu někdo Lenochody svede ze správné cesty. A najednou jde o víc než jen o vítězství na sportovním dni – musejí se vymotat z Děsuplného lesa, kde zabloudili! Naštěstí mají jednorožci jednu užitečnou schopnost, o které žáci doposud nevěděli.

  A jak celé klání dopadne? Který tým získá vzácnou zlatou trofej? Bude ten, kdo Lenochodům škodil, nakonec odhalen? To nesmíme prozradit, jinak bychom čtenáře připravili o krapet napětí, ale hlavně megaporci zábavy s duhovými posypky navrch!

  Knížku pro všechny milovníky jednorožců – obzvlášť těch nejpoděsovitějších, jako je Dejv – uzavírá nová dávka jednorožcích vtipů: „Víte, který zpěvák teď mezi jednorožci nejvíc frčí? Přece Tomáš Klus!“
  U nakladatelství Svojtka & Co. právě vychází!

  Autor: Lukáš Vlasák

  Další články

  nahoru