Vánoční inspirace

  Není snad lepší dárek pod stromek než kniha. Ovšem vybrat tu správnou nemusí být vždy jednoduchý úkol. Leporela, s otáčivým kolečkem nebo odklápěcími okénky, Minipohádky, MiniPEDIE… no upřímně, výběr je to rozsáhlý. A tak jsme si řekli, že vám to trochu usnadníme, a připravili jsme pro vás průřez knížkami s vánoční a zimní tematikou, které potěší každého dětského milovníka knih.

  Tatínci s vousy a jejich „malí kadeřníci“ jistě neodolají knize Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce, která láká k pořádnému prozkoumání Santových plnovousů. Vtipné verše a různé druhy vousů vytvoří tu správnou veselou atmosféru pod stromečkem.
  Stejně interaktivní je Yetti nejí špagety, kde se děti naučí, že zvířata opravdu nesní všechno a nesprávné jídlo je dokáže pořádně rozzlobit. Tak pozor na prsty, tahle knížka má zuby!

  Dalším krásným leporelem je Kam ses schoval, sobíku? Půvabné ilustrace a menší množství textu, to je ideální koktejl na společné prohlížení a čtení. Promyšlené výřezy do dalších stránek zaručují, že udrží pozornost dětí až do poslední stránky a rozhodně nezůstane u jednoho čtení.

  Jako další jsme pro vás vybrali knihu z edice MiniPEDIE – Dobrý den, tučňáčku! Do období Vánoc se hodí malý tučňák, který si v ledové říši užívá spoustu zimní legrace. I v tomto leporelu najdeme spoustu posuvných a výsuvných prvků, takže si tu zábavu užijí i vaši malí čtenáři.

  V ledové říši ještě chvíli zůstaňme: představujeme vám leporelo Kuk pod okénko – Co je to sníh? Úplně první otázky a odpovědi. Jak název napovídá, děti se v leporelu dozví, odkud se sníh bere, jak vzniká, z čeho se skládá a kam vlastně mizí.

   

  Jak to žije V jesličkách je též leporelo určené pro menší děti, které popisuje klasický příběh o narození Ježíška, příběh, bez kterého bychom si Vánoce snad ani neuměli představit.

  K Vánocům samozřejmě neodmyslitelně patří pohádky. Veršované Minipohádky Sněhová královna a Louskáček nebo Louskáček z edice Nakoukni do pohádky představují dětem zjednodušenou formou klasické příběhy. Leporela jsou doplněna pohyblivými obrázky, takže mimo jiné procvičují jemnou motoriku dětských rukou.

  Pro vetší čtenáře a nadšence do přírody jsme vybrali

  Malý přírodovědec V zimě a Stopy zvířat. Obě knihy obsahují barevné fotografie a ilustrace a poutavý text jistě uspokojí bádavou mysl každého pořádného zvědavce.

  A co by to byly Vánoce bez koled? Vánoční koledy je kniha s piankem, na němž si lze přehrát 12 oblíbených koled. Kniha obsahuje i zjednodušený notový zápis, takže si koledy dokáže zahrát i netrénovaný pianista.

  Rozhodně je z čeho vybírat, tak neváhejte, Vánoce se kvapem blíží.

  Zde najdete naše tipy na vánoční tituly: https://www.svojtka.cz/shop/kategorie/deti_vanocni-knizky


  Autor: Monika Straková

   

   

   

  Další články

  nahoru