Vnímání barev: kterou knihu pořídit našim nejmenším?

  Víme, že vybrat ta správná leporela pro děti není nijak těžké. Přiznejme si to – všechny jsou krásně a roztomile ilustrované, mají malý formát a uvnitř jsou jednoduchá slova a věty. Ale vzhled není vždy rozhodující, důležité je přihlédnout také k potřebám a schopnostem nejmenších čtenářů.

  Kontrastní černobílá leporela

  Černobílá leporela, ač se mohou zdát moc tmavá, jsou pro nejmenší děti ideální. Kontrastní černobílé obrázky s nevýraznými barevnými prvky jsou vhodnější pro postupný vývoj dětského oka. I menší formát knížek s oblými hranami je jako dělaný do malých a (přiznejme si to) občas nešikovných dětských ručiček. Pevný papír a na dotyk měkký přebal jako by vybízely ke čtení nebo společnému prohlížení, popisování a poznávání.

  Z edice černobílých leporel vám představujeme tituly První černobílá knížka pro miminko – Miminka a První černobílá knížka pro miminko – Zvířata. Obě leporela na pár stránkách představují obrázky miminek v různých situacích a zvířata, která se malé dítě učí poznávat. Černobílé ilustrace jsou decentně doplněny vždy jednou barvou, takže se děťátko může postupně učit rozpoznávat základní druhy barev. 

  Edice Malá obrázková knížka

  Naopak od výše zmíněných černobílých leporel zaměřených na opravdu nejmladší děti, jsou tyto obrázkové knížky ilustrovány celou škálou barev a každá stránka je doplněna pěnovým okrajem, takže knížka lépe sedí do dětských rukou a manipulace s ní je pro rozvíjející se jemnou motoriku rukou a prstů také vhodnější.

  Z této edice jsme pro vás vybrali tři nové knížky Malá obrázková knížka: Farma, První slova  a Dopravní prostředky

  Autor: Monika Straková

   

   

   

   

   

   

   

  Další články

  nahoru