Zaposlouchejte se do knih

  Propojování smyslů u dětí je velmi důležité. Mozek je skutečně zázračný orgán. Když se narodíme, máme v něm schováno na 100 miliard neuronů. Lékaři potvrzují, že nejlépe se dětem rozvíjí mozek poznáváním všemi smysly. Samozřejmě, že reálnou situaci, kdy dítě vidí za plotem psa a ten štěká, nic nenahradí, ale ne vždy a všude si mohou děti zvuk spojit s jeho autorem. A proto jsou tu zvukové knížky! Vyberte si některou z nich a zaposlouchejte se s dětmi do knih. 


  V současné době u nás najdete skutečně širokou nabídku zvukových knížek. Každá je jiná a každá stojí za to. Tak kterou si vyberete?


  Ty nejmenší může zaujmout První slůvka s 18 zvuky a veselými celostránkovými ilustracemi a jednoduchým textem. Kniha je plná zvířátek, strojů a věcí ze světa kolem nás. Pro učení se prvních slovíček naprosto ideální.


  Další z edice pro děti od jednoho roku jsou Zvířátka na farmě. Tato knížka s veselými celostránkovými ilustracemi obsahuje krátké vyprávění plné zvířátek i sportovních výkonů a hlavně 18 zvuků, které skvěle doplňují děj příběhu.


  I pro kluky milující od narození dopravní prostředky tu něco máme. Co se stane, když spolu všechny možné dopravní prostředky závodí? A jaké zvuky u toho vydávají? To se dozvíte v knize Vše, co jezdí a létá


  Pokud dávají vaše děti přednost exotičtějším zvířatům, doporučujeme Húú! Vrr! Poslechněte si zvířata z celého světa. Můžete s dětmi i hádat. No uznejte, poznáte sami, jaký zvuk dělá tuleň či narval? Uvidíte, že ani pro dospělé to tak jednoduché není a děti budou mít ze hry velkou radost. Trochu jednodušší bude hádat zvuky zvířat z knihy Búú! Chro, chro! Poslechněte si zvířata z farmy.


  Více než 50 úžasných zvuků pak nabízí Velká kniha zvuků v lese, Velká kniha zvuků na farmě a Velká kniha zvuků Zvířata, které jsou určené pro již trochu větší děti. Zde se již čtenáři dozví o jednotlivých zvířatech více informací, jak a kde žijí, čím se živí atd. 


  Oproti velkým zvukovým knihám se Malé kroky Na statku liší nejen menším formátem, ale i grafickým zpracováním a také spouštěním samotných zvuků zvířat a věcí. Kniha totiž obsahuje speciální fotobuňku, takže zvuk uslyšíte až po otevření stránky resp. po odkrytí odklápěcího okénka. Obrázky jsou vytvořeny z reálných fotografií. Pokud tedy hledáte zvukovou knihu a neholdujete těm velkým, je tato nová varianta tím pravým. 


  No, a protože se „zítra“ probudíme a bude Advent, najdete mezi zvukovými knihami i jednu vánoční. Vánoční koledy obsahuje 12 oblíbených vánočních koled snadných k zahrání. Koledy může hrát buď dospělý nebo dítě, které už zná trochu rytmus a dle čísel uvedených namísto not bude mačkat malé klávesy. Ke knížce je totiž přiloženo pianko, na kterém je možné si koledy "vlastnoručně" zahrát podle not.


  A co by to bylo za článek o zvukových knížkách bez nějaké té zvukové ukázky. Podívejte se na některá videa na našem YT kanále ZDE nebo ZDE nebo na video o říjnových novinkách, kde představujeme také velkou část zvukových knížek.


  Ať už dáváte přednost jakémukoli tématu zvukových knih, všechny najdete na našem e-shopu ZDE. Zaposlouchejte se s dětmi do knih a nechte je poznávat svět více smysly.

  Další články

  nahoru