Představujeme srpnové knižní novinky

  K našim novým knihám si doslova musíte přičichnout. Mají v sobě vůně světa, léta a tvoření.

  Představujeme červencové knižní novinky

  Začaly prázdniny a to je ideální čas na prohlížení, zkoumání, objevování, rozvoj dovedností a hlavně užít si spoustu zábavy! A k tomu skvěle poslouží naše knížky. Pojďte se podívat, jaké novinky jsme pro vás nachystali.

  Motorkářské trasy v Evropě a průvodce Lonely Planet

  Nejkrásnější mototrasy z celé Evropy konečně v jedné knize, spolu s detailními mapami a praktickými informacemi o trasách a populárních destinacích a k tomu výběr cestovatelských průvodců Lonely Planet k využití pro plánování cesty.

  Představujeme červnové knižní novinky

  Jak praví stará knihomilská pranostika: Červen mokrý a studený – nejlepší je knihy pořídit. A proto jsme na vás ani tento měsíc nezapomněli a připravili jsme doslova záplavu novinek. Na červen chystáme opravdu velikou úrodu jak nových titulů, tak oblíbených dotisků – především z populární řady MiniPEDIÍ.

  Hola, hola, příroda volá!

  Sluníčko už vás láká ven a zmocnila se vás touha objevovat stromy, hmyz, květiny, ptáky, prostě všechno! K tomu se vám bude hodit spousta našich knížek o přírodě. Tak neváhejte a poznejte, co všechno se můžeš o přírodě a zvířatech kolem sebe dozvědět.

  Cestujeme s dětmi nejen do Řecka...

  Nafukovací kruh a plyšáka do ruky. Malý batoh plný hraček na záda a kufr ve tvaru zvířete jako cestovní doprovod vašeho malého caparta. Ano, momentálně je cestování dost ztížené, ale jestli o cestě uvažujete, pak je tento článek psaný právě pro vás.

  Dětské knihy o jídle

  Knihy týkající se jídla, patří v našem nakladatelství ke stálicím. Je to samozřejmě neoddělitelná součást našeho života a s jídlem jsou spojená také první slova, která se v životě naučíme. Papá, papáme, a potom už i složitější názvy různých druhů jídla se s rozšiřující slovní zásobou procvičují s knížkami výborně.

  Představujeme květnové knižní novinky

  Připravili jsme pro vás kopec nových knížek i dotisků oblíbených titulů. Pojďme se na některé z nich podívat.

  Odpověď najdeš pod okénkem

  Dneska se zaměříme na záludné dětské otázky na téma zdravých návyků. Děti jsou přirozeně zvídavé a na všechno chtějí slyšet odpovědi. Někdy je ale těžké jim to vysvětlit, a proto je vždy lepší mít po ruce  pomůcku, třeba nějakou obrázkovou knížku, díky které to lépe pochopí.

  Představujeme dubnové knižní novinky

  S příchodem jara vítáme nejen slunečné a teplé počasí, ale i mnoho knižních novinek a dotisků oblíbených titulů.

  Pár otázek o dětských knížkách - dotazník

  Milí zákazníci, 
  velmi si vážíme, že jste ochotni věnovat pár minut svého času a podělit se s námi o Vaše zkušenosti a názory týkající se knih a publikací pro děti.

  Knížky do kočárku a nejen tam

  Závěsné knížky by rozhodně neměly chybět u žádného kočárku, hrazdičky, stoličky nebo postýlky. Podporují základní motorické funkce, ale i rozvoj očí a zraku. Leporela přinesou vašim ratolestem spoustu legrace a poučení!

  Představujeme březnové knižní novinky

  Ani tento měsíc jsme nezaháleli a připravili jsme pro vás spoustu úžasných novinek. Posaďte se, knihy se představují.

  Leporela, která vás přenesou do říše hudby

  Bouchá vaše dítě do nejrůznějších předmětů a raduje se z toho, jaký vydávají zvuk? Možná oprávněně dítě káráte ve snaze zabránit tomu, aby neničilo věci kolem sebe. Nedělá to ale schválně: právě objevilo kouzlo zvuku. Kromě jemné motoriky je totiž potřeba rozvíjet i smyslové vnímání dítěte. Dítě totiž objevuje svět všemi svými smysly, sluch nevyjímaje. Zvuky kolem něj jsou směsí roztodivných vibrací a dítě je jimi doslova fascinováno. A pokud přemýšlíte, po jaké pomůcce sáhnout, nabízíme řešení: zvukové knížky.

  Martinka - krátké příběhy na cestu do postýlky

  Martinku (konkrétně velkou knihu příběhů) jsem zakoupila před dvěma lety v antikvariátu, když jsem chtěla pro Beky nějaké “holčičí” čtení. V obchodech byla vyprodaná a na bazarech mizela tak rychle, že jsem ji nestihala, takže jsem byla ráda, že aspoň antikvariát nezklamal.

  Představujeme únorové knižní novinky

  I v uplynulém roce jsme pracovali poctivě a s nadšením, abychom vám mohli i nadále dělat radost s knižními novinkami. Rádi bychom vám zde představili pár tipů, které by vám v únoru neměly uniknout.

  Stíratelné karty - čísla

  Že Nakladatelství Svojtka nevydává jen knihy jsem vám ukázala už při recenzi na obkreslovací kartičky. Kromě nich ale nabízí také další rozvojové aktivity – například stíratelné karty, kde si děti trénuji psaní čísel. 

  Nemocnice – podívej se pod obrázek

  Recenze knihy z pera Kláry a Mámin koutek... Okénkové knížky od Svojtky máme rádi už několik let. Původně jsem myslela, že jsou tyto publikace vhodné jen pro batolata. Ale opak je pravdou. Okénka baví i předškoláky a mohou se díky těmto knížkám dozvědět spoustu zajímavostí. Třeba o tom, jak to funguje v nemocnici.

  Svět – cestovatelský průvodce po naší planetě

  Průvodce Lonely Planet patří již několik desetiletí k téměř povinné výbavě každého nezávislého a vášnivého cestovatele. Tentokrát přišlo toto renomované nakladatelství s publikací, která zde, řečeno bez nadsázky, ještě nikdy nebyla.

  Knížky pod stromeček pro celou rodinu

  Nedostat, ale ani nedarovat knihu k Vánocům je jako linecké cukroví bez rybízové marmelády. Ale vybrat ty správné knihy je skoro tak těžký úkol jako zdobení voňavých perníčků. Potřebujete poradit? Tak to jste na správném místě. Vybrali jsme pro vás několik vánočních tipů.  

  Jak to žije V jesličkách

  Říkáte si, jak i těm nejmenším přiblížit, co se děje o Vánocích? Maminka Klára z blogu Mámin koutek na tím přemýšlela také a jeden z mnoha tipů je zde… Kdo je to Ježíšek, Marie, Betlém a proč jsou všude zvířátka? Přesně na tuto otázku odpovídá zábavné leporelo od Nakladatelství Svojtka, které vyšlo v edici Jak to žije a má tedy nejen spoustu obrázků, ale také pohyblivé prvky.

  John Lennon - Písně

  Příběhy všech písní včetně úplných textů  1970 – 1980Idealista, šprýmař, showman, aktivista, básník a muzikant John Lennon a jeho písně ovlivnili několik generací. Toto je jediná kniha zabývající se příběhy a myšlenkami, které se vážou ke každé písni, již napsal po odchodu z Beatles – od idealismu a vnitřních rozporů alba Imagine až k milostným písním na Double Fantasy. Je to základní kniha pro každého milovníka jeho tvorby.

  Obkreslovací kartičky

  Maminka Klára z blogu Mámin koutek vyzkoušela se svou tříletou Beky První obkreslovací kartičky – Zvířátka, a svou zkušenost sepsala v článku, jehož část vám přinášíme. Věříme, že pro vás bude další inspirací. Kromě Zvířátek u nás můžete najít i druhou variantu s názvem Na farmě.

  Zaposlouchejte se do knih

  Propojování smyslů u dětí je velmi důležité. Mozek je skutečně zázračný orgán. Když se narodíme, máme v něm schováno na 100 miliard neuronů. Lékaři potvrzují, že nejlépe se dětem rozvíjí mozek poznáváním všemi smysly. Samozřejmě, že reálnou situaci, kdy dítě vidí za plotem psa a ten štěká, nic nenahradí, ale ne vždy a všude si mohou děti zvuk spojit s jeho autorem. A proto jsou tu zvukové knížky! Vyberte si některou z nich a zaposlouchejte se s dětmi do knih.

  Nejsem karton na vajíčko

  Portál Tvoříme pro děti inspiruje rodiče k zajímavým tvořivým aktivitám. A protože naše knížka Nejsem karton na vajíčko podporuje projekty z recyklovaného materiálu, přinášíme vám recenzi a pár tipů právě od maminky Lucky z Tvoříme pro děti. Nechte se inspirovat a zkuste to taky.

  Sešity aktivit s kočičími kamarádkami

  Lenka, Emma a Anička jsou tři kamarádky, které dělají všechno spolu. Společně cestují, jezdí na prázdniny, chodí na party a společně se také chtějí stát hudebními hvězdami. Dnes vám představíme 4 knížky pro malé slečny, které mohou příběhy Lenky, Emmy a Aničky prožívat spolu s nimi.

  Taháky (nejen) pro školáky

  Tak nám ta škola konečně začala! Pro někoho bylo nedávné období dobrodružství ala „Dva roky prázdnin“. A bohužel - tohle by snad ani Jules Verne nevymyslel – dobrodružství pokračuje dál a my rodiče jen trneme, co přinese následující týden, den nebo dokonce hodina.

  Kdo rád chodí do školy?

  Září už klepe na dveře a prázdné školy opět ožijí hlasy žáků. V tomto roce je všechno jinak –školy zůstaly dlouhé měsíce zavřené, vyučování probíhalo online a spolužáci se vídali jen prostřednictvím technologií. Jen si pomyslete, jak se dětem po sobě stýská! Letos se do školních lavic jen pohrnou. Co takhle jim nástup do školy zpříjemnit nějakou knihou?

  Levné knihy Svojtka: Podívej se pod okénko – Určuj čas

  Dnes bychom s Vámi chtěli sdílet článek blogerky Kláry, která na svém blogu Mámin koutek recenzuje knihu z našeho nakladatelství Podívej se pod okénko – Určuj čas. Tato kniha je k dostání na novém e-shopu Levné knihy Svojtka, kde je možné koupit knihy z našeho nakladatelství za skvělé ceny.

  Úchvatné světové trekingové trasy

  A je tu další článek od slovenského blogera Petera Ertla, zakladatele projektu Reštartnisa. Tentokrát recenzuje naši knihu Úchvatné světové trekingové trasy. Přečtěte si ukázku z článku a pokud vás zaujme, přinášíme i odkaz na celý článek.

  Odkryjte s našimi knihami tajemství původu jídla

  Jídlo – jedna ze základních lidských potřeb už od útlého věku. Jedí malí, velcí, staří, mladí, Afričani i Australani... Prostě všichni na téhle planetě něco pojídáme, papáme, něčím se nacpáváme, ládujeme nebo naopak zobeme jako vrabčák. Učíme se, jak jíst příborem, jak se chovat u stolu, ale také to, odkud jídlo je, a která jídla jsou ta zdravá. Jídlo je prostě tak obsáhlý fenomén, že se snad nedá sepsat do jedné knihy. Přesto Vám můžeme v nakladatelství nabídnout tituly, které se o shrnutí snaží. Navíc třeba zábavnou formou okénkových encyklopedií.

  Úchvatné světové cyklistické trasy

  Dnes pro vás máme článek od slovenského blogera Petera Ertla, zakladatele projektu Reštartnisa. Tento vášnivý cyklista se podrobně podíval na naši knihu Úchvatné světové cyklistické trasy, která nedávno v nakladatelství Svojtka & Co. vyšla. Přečtěte si ukázku z článku a pokud vás zaujme, přinášíme i odkaz na celý článek.

  Četba se zatajeným dechem pod plachtou Nebeského cirkusu

  Lily má tajemství. V hrudi ukrývá Srdceklíč – mechanické srdce, které sestrojil její tatínek a které může díky vzácnému drahokamu tikat věčně. Kdyby se vynález dostal do nepravých rukou, ocitla by se v nebezpečí nejen Lily, ale celý svět. O Srdceklíči ví někdo další. Tajemný neznámý tvrdí, že znal Lilyinu maminku, a zve dívku na unikátní představení létajícího Nebeského cirkusu. Pomůže Lily vyrovnat se s její identitou „napůl člověk, napůl stroj“, nebo má jiné úmysly?

  Ponožky, ruličky z papíru ani kartony na vajíčka nevyhazujte!

  Dnes pro vás máme inspiraci od naší spolupracovnice, blogerky Míši, která otestovala naši knihu Nejsem karton na vajíčka. Přečtěte si, jak se jí kniha líbila -

  Nový e-shop nakladatelství Svojtka & Co. přináší knihy se skvělými cenami!

  Nakladatelství Svojtka & Co. již po dlouhá léta zásobí český a slovenský knižní trh kvalitními publikacemi zejména pro dětské čtenáře. Všechny naše knihy si kromě Vašeho oblíbeného knihkupce můžete koupit i na našem e-shopu na adrese www.svojtka.cz, čehož i v současné době využívá stále více a více milovníků knih. Poslední dobou jsme se ale také zamýšleli, jak nabídnout našim zákazníkům více možností online nákupů, a to speciálně v oblasti knih, na které se vztahují slevy.

   

  Jste doma s dětmi a máte volný čas? Poradíme, jak ho využít

  Čas plyne v některých dnech úplně jinak. Jak kdyby se skoro zastavil. Snad každému to musí přijít zdlouhavé, když jsme kvůli koronaviru zavření v bytě, domě. Den se táhne - a vy nevíte, jak děti zabavit. „Mamí, tatí, proč ten čas vůbec neutíká?“ ptají se vás. Jak jim ale vysvětlit, že čas měří všem stejně? Že lidé mají někdy dlouhou chvíli a dostaví se u nich pocit, že čas neutíká, ale líně klopýtá?

  S knihou usměvavou mámou snadno a rychle 3.díl

  Ještě vám dlužím slibovaný útěk od reality do světa příběhů. Věřte tomu nebo ne, literární hrdinové nemají karanténu. Naopak se vydávají na různá dobrodružství: ať už se dvě ségry rozhodnou spolu upéct dort (výborný nápad samozřejmě) nebo rodiče přestěhují Fialku do divného města plného čaje a obrýlených lidí, vždycky to dopadne dobře. Ti, co trpí hlavně zavřením zoologické zahrady, snad trochu ukonejší naše řada Zoopark Hustoles, která popisuje, jaké to je mít vlastní park plný zvířat.

  Kouzlo běhání

  Ať jste ultramaratonec nebo víkendový běžec, dáte nám za pravdu, že na běhání je „něco víc“. Kouzlo, jež člověku umožňuje být sám (se) sebou. Analytické typy běžců pečlivě sestavují plány, počítají časy a kilometry. Ti s duší indiána prostě jen dýchají a běží – bubnují chodidly na Matku Zemi a naslouchají, co jim odpovídá… Běhání lidi naplňuje. Nicméně ne každý si jej hned zamiluje.

  S knihou usměvavou mámou snadno a rychle 2.díl

  Trochu starší děti už potřebují výzvy, rády se učí novým věcem, procvičují ruku atd. Dovolte mi tedy představit vám naši řadu knih KUMON. Ano, vím, zní to exoticky, ale věřte mi, až si sešity z této řady s dětmi ozkoušíte, stane se vám slovo KUMON velmi známým J

  S knihou usměvavou mámou snadno a rychle 1.díl

  Nestandardní situace, kdy jsme se najednou ze dne na den všichni vykolejili ze své rutiny a z maminek se staly učitelky/kuchařky/nákupčí/zaměstnanci na home office v jednom. Fandíme všem rodičům, kteří dokážou tyhle role skloubit dohromady, a ještě k tomu mají na konci dne úsměv na rtech. Uf, víme, že to dá někdy pořádně zabrat!

  Doma s dětmi: tipy pro rodiče pracující na home office

  Aby bylo možné nějakým způsobem zvládnout pandemii, která hýbe dnešním světem, školy i podniky se zavřely a mnoho rodičů, kteří byli zvyklí pracovat v pěkné a klidné kanceláři, bylo nuceno přejít do neznáma: pracovat z domova se svými dětmi poblíž. Než se pustíte do tohoto neprobádaného území, zde je několik tipů, jak udržet děti zaměstnané, abyste se mohli věnovat pracovním povinnostem a zůstali přitom (psychicky) zdraví.  

  Proč číst knihy malinkým dětem?

  Přemýšlíte nad tím, proč pořizovat knížky dětem, které ještě několik let samy nebudou číst? Zajímáte se o to, jaké jsou nejrůznější výhody předčítání batolatům a čtení knížek společně s vašimi dětmi? Pojďme se zeširoka podívat na knihy a jejich vliv na rozvoj úplně malinkých dětí.

  O metodě KUMON

  Jistě jste si v naší široké nabídce pracovních sešitů a knížek zaměřených na volnočasové aktivity všimli pracovních sešitů Kumon. A dost možná jste si položili otázku, co to vlastně znamená. V tomto článku vás s výukovou metodou Kumon blíže seznámíme.

  Práce s knihou: Z jehněte ovce, Z larvy včela, Ze semínka slunečnice

  Tyto tři krásné knížky jsou ideálním průvodcem při jarním pozorování probouzející se přírody. Stručně a výstižně vysvětlují životní cyklus ovce, žáby, včely, motýla, slepice a slunečnice. Šest různých životních cyklů - rostlina, dva bezobratlí, obojživelník, pták a savec. Krásná téma z oblasti živé přírody, která se dá využít i při rozvoji jazyka.

  Naše sešity učí děti ekologii a souznění s přírodou

  Jaro se nezadržitelně blíží! A my pro Vás máme výborný knižní tip pro malé přírodovědce, zahrádkáře, pozorovatele hemžení hmyzu a rozličných živočichů. Vezměte si naše sešity pozorování a aktivit do batůžku na první jarní procházky!

  Útěk do pralesa: tak trochu jiný Mauglí

  Will se po smrti svého otce cítí naprosto ztracený a ví, že už nic nebude jako dřív. Škola, kamarádi i zbytek rodiny se Willovi od jeho bolesti snaží co nejvíce pomoci, ale některé ztráty vyléčí jen čas. Proto když má Will a jeho máma možnost strávit Vánoce v Indonésii, vidí to nejenom jako dovolenou, ale i jako šanci pro nový začátek a možnost se opět cítit trochu šťastný.

  První kniha o mém těle - zábavná interaktivní biologie

  Knížek o oceánu, mořských tvorech, řekách, jezerech, dešti vyšlo u nás opravdu dost. Určitě i vy máte některou z nich v poličce. Ale já jsem si tentokrát vybrala něco o lidském těle. Souvislost s vodou je jasná: většinu našeho organismu tvoří právě voda. A měla jsem ještě jeden dobrý důvod zařadit tento sešit do prvního prázdninového týdne - dokud si vyzkoušíte všechny pokusy, uběhne i celé léto.

  Leporela pro začínající virtuózy

  Zvuková leporela nemusí na děti jen mňoukat a houkat. A víme, že pokud chce rodič zůstat příčetný, používání klasických zvukových leporel je někdy potřeba hravým ratolestem regulovat. Ale věřte nám, že poslech těchto hudebních leporel si vychutnáte společně i s dětmi (a to dlouhodobě).

  Měsíční medailon vás zavede do podzemí i na vyvolávání duchů

  Dobrodružství Mechanického srdce pokračuje 2. dílem s názvem Měsíční medailon. Napínavá série pro čtenáře od 10 let se odehrává v Anglii 19. století. Vedle historických faktů zapojuje do příběhu i neexistující vynálezy nebo kouzlem oživlé stroje.

  Jak zvířata myslí a co cítí

  Zajímáš se o zvířata, jenže dětské obrázkové knížky jsou podle tvých slov „pro prťata“, ale dospělácké knihy jsou pro tebe ještě moc odborné? V tom případě je kniha od německého biologa Karstena Brensinga pro tebe správná volba. Autor se ve své knize zabývá chováním zvířat v jejich přirozeném prostředí. Nebudeš věřit, co všechno se v ní dočteš!

  Tak velká, že se vám do knihovny nevejde. Tak dobrá, že pro ni místo najdete.

  Jestli byla někdy ve vaší blízkosti, nemohli jste si jí nevšimnout. Svou velikostí upoutá zrak, svým obsahem celého čtenáře. Řeč je o knižní řadě Nej…, která teď v lednu přivítá mezi sebe dvě ségry – Město v pohybu a Vesmír v pohybu.

  Vnímání barev: kterou knihu pořídit našim nejmenším?

  Víme, že vybrat ta správná leporela pro vaše děti není nijak těžké. Přiznejme si to – všechny jsou krásně a roztomile ilustrované, mají malý formát a uvnitř jsou jednoduchá slova a věty. Ale vzhled není vždy rozhodující, důležité je přihlédnout také k potřebám a schopnostem nejmenších čtenářů.

  V Jednorožčí škole sportem a smíchem ku zdraví

  Mirka se vrací do Jednorožčí školy za Dejvem, svým NNKJ (nejvíc nejlepším kamarádem jednorožcem), kterého poznala v prvním díle knižní série. I když by si to Dejv přál, ve druhém pololetí si rozhodně nebudou válet šunky (ani žádné jiné pochoutky). Čeká je totiž sportovní den – celoškolní klání v nejrůznějších disciplínách.

  Vánoční inspirace

  Není snad lepší dárek pod stromek než kniha. Ovšem vybrat tu správnou nemusí být vždy jednoduchý úkol. Leporela, s otáčivým kolečkem nebo odklápěcími okénky, Minipohádky, MiniPEDIE… no upřímně, výběr je to rozsáhlý. A tak jsme si řekli, že vám to trochu usnadníme, a připravili jsme pro vás průřez knížkami s vánoční a zimní tematikou, které potěší každého dětského milovníka knih.

  9 typů příbuzných, kterým je těžké vybrat dárek 2.díl

  Po 1. dílu věnovaném dospělým se pojďme podívat na tipy na dárky pro různé typy dětí.

  Typ OBJEVITEL
  Myšlenkami je často v jiných světech, třeba i těch fantastických. Kdykoli narazí na záhadu, musí ji rozlousknout. Šifry, hádanky, tajemství – to je jeho či její. Pro hloubavé dítě, které si rádo samo čte, je určena série Dobrodružství mechanického srdce, která má zatím dva díly: Mechanické srdce a Měsíční medailon. Pokud chcete, aby se při čtení i nenápadně vzdělávalo, pořiďte mu interaktivní knihy Expres po stopách objevů a Plavba za objevy.

   

  9 typů příbuzných, kterým je těžké vybrat dárek

  Někdy má člověk o vánočních dárcích představu jasnou a do obchodů míří najisto. Pro bráchu-pankáče cédéčko Sex Pistols, pro ségru-malířku plátno a tchánovi pantofle s Fantomasem. Pak jsou ale kategorie blízkých, se kterými si lámeme hlavu každý rok, protože nechceme dát dědečkovi podesáté křížovkářský slovník a tetičce pojedenácté hrneček s levandulemi. Projděte si naše tipy na dárky pro toto „problematické“ příbuzenstvo a třeba i vás při čtení osvítí duch Vánoc.

  Báječně kouzelné dobrodružství s jednorožci začíná!

  Snad každá mladá slečna by si přála mít svého vlastního jednorožce, se kterým by mohla prožít spoustu úžasných chvil. A co takhle vypravit se do kouzelné Jednorožčí školy? I když to zní neuvěřitelně, není to nemožné. Autorka Pip Bird napsala sérii knih o Mirce a jejím jednorožčím parťákovi Dejvovi. My vám přinášíme zatím první z nich pod názvem Nejzlobivější jednorožec.

  Naše knihy o těle a chemii jsou fakt hustý!

  Chcete se dozvědět něco víc o lidském těle? Něco víc o vědě? Potom zatněte zuby a obrňte žaludky. Budou se totiž strhávat strupy a jiné nechutnosti. Taky vytáhněte ze špajzky jedlou sodu s octem. Zavedeme vás totiž pomocí knih do tajů našich tělesných schránek a uděláme z vás chemiky!

  Odpovědi nakladatelství na rozporuplné reakce

  Milí naši zákazníci,

  ano, a je to tady. Není to poprvé, co vydáváme takovou řadu knih s problematickými otázkami. Několik negativních reakcí jsme čekali, a proto jsme s vydáním tohoto tématu dlouho váhali, zvažovali pro a proti a oslovili i maminky na sociálních sítích. Vedly nás k tomu naše zkušenosti z minulosti. Takřka všechny reakce nás ale utvrzovaly v tom, že knihu má smysl vydat.

  Jaké knihy pořídit malému astronautovi?

  Vesmír. Jedinečné a fascinující téma, které zaujme dětskou fantazii nekonečnými možnostmi a dálkami, jež v sobě obsahuje. Každé dítě si určitě někdy představuje, jak to asi ve vesmíru vypadá a hlavně, jak to v něm funguje. Nakladatelství Svojtka pro nadšené malé astronomy a astrofyziky vydává dokonce několik různých encyklopedií, které vesmírné téma zpracovávají opravdu podrobně a navíc zábavnou formou. Pojďme si je představit.

  V hlavě v pohodě aneb náhled do duše puberťáka

  Je léto, ráno se vzbudíš, venku je krásně. Máš celý den před sebou, do školy nemusíš. Přesto je všechno špatně. Máš blbou náladu, nic tě nebaví, nic se ti nechce a všichni tě otravují. Proč se to děje? Jak se s tím vypořádat?

  Mechanické srdce: Hledání tajemného srdceklíče

  Výstřely z paropušek, výbuchy vzducholodí i pokradmé cvakání neznámých strojů – to vše se ozývá v knize Mechanické srdce, napínavém světovém bestselleru pro děti a mládež, který je přeložen již do 13 jazyků.

  Knížky, výzvy, úkoly! Kdo rád chodí do školy?

  Dva měsíce byly školy prázdné. Některé se přes prázdniny vyfikly, nechaly se vymalovat nebo vyměnily okna, ale jedno mají všechny společné – už se nemohly dočkat, až jejich chodby a třídy zase ožijí hlasy žáků.

  Nejlepší sestry! Vlastně… skoro nejlepší

  Ahoj, já jsem Eliška a je mi sedm let. A mám ještě mladší sestřičku Aničku. Taky máš doma sourozence? Určitě mi dáš za pravdu, že někdy je se ségrou nebo bráchou děsná otrava, ale často se stane, že spolu tvoříte bezva tým a vyvádíte úžasné skopičiny. Nevěřila bych tomu, ale Anička má někdy opravdu dobré nápady! V téhle knížce ti o tom budu vyprávět.

  Chlapec, pták a truhlář: Snový příběh, který chytne za srdce

  Představuje se další kniha z naší nabídky beletrie pro děti. Tentokrát se ale nebudete od srdce smát jako u Krutopřísné Lízy ani zachraňovat zvířata v Hustolese. Čeká nás dojemný příběh o přátelství muže a chlapce, o naději a odvaze.

  Chodit pěšky a prožít nejúžasnější chvíle

  „Chůze je to první, po čem touží malé dítě, a to poslední, čeho se chce vzdát starý člověk,“ praví jedno výborné moudro. Chůze má prý blahodárné účinky na náš mozek, psychický stav a jedinec při ní může zažívat pocity štěstí. Jednak se po dokončení náročné trekingové trasy vyplaví endorfiny, jednak máte radost z dosažení cíle. Ale i cesta je cíl. Jistě znáte edici průvodců Lonely Planet, které vám dělají radost právě na cestách. S jejich pomocí nacházíte skvělé restaurace, dechberoucí výhledy, a dokonce se v nich dozvíte i něco z kultury dané země. Co když ale chcete víc? Delší výlet? Hlubší zážitek? Pak sáhněte po knihách úchvatných světových tras. Dnes nás čeká výlet pěšky. A kam? Můžete si vybrat! Možností je mnoho a na výběr máte trasy z celého světa, od Asie až po nepoznaná zákoutí Evropy.

  Příroda v hlavní roli

  Prázdniny už klepou na dveře a sluníčko láká všechny ven. Sluneční paprsky hladí po tváři, vítr čechrá vlasy, v korunách stromů to šumí… a hele! Támhle přeběhla veverka! Pst, teď musíme být potichu. Slyšíš, jak tu bzučí včely? Létají z jedné barevné květiny na druhou. To je ale vůně!

  Mluvit anglicky a počítat? To už umím od tří!

  Počítání a učení se slovíček nazpaměť – snad každému tohle dělalo problémy od základní školy. S Velkými Montessori sešity od nakladatelství Svojtka tomu můžeme společně předejít!

  Kumon – učíme se po japonsku

  Ze země vycházejícího slunce k nám dorazila populární řada pracovních sešitů Kumon. Tato učební metoda si získala oblibu nejen ve své rodné zemi, ale podle jejího vzoru se učí už ve více než 48 zemích světa. Teď k nim přibyla i Česká republika.

  Zápis do školy, ode dneška jsem školák!

  Zápis do první třídy je velkou událostí. Z předškoláka se stává školák. Je to zlomový okamžik v životě dítěte a je dobré, když je budoucí žáček na první třídu připravený. Prospěje to jeho sebevědomí, bude si víc věřit, škola jej bude víc bavit, protože nebude jako Neználek, ale rád se bude hlásit a nerad ztratí status šikovného spolužáka.

  Hrdina v růžovém kožíšku

  Je lepší být člověk, nebo opice? Kdo si užije víc dobrodružství a zábavy? Pipi, opičák z lesa Halabala, je přesvědčený, že ve světě lidí by mu bylo líp. A tak opouští rodný strom a vydává se na zkušenou.

  Co dítěti říct na otázku: jak se rodí miminka?

  Jistě se najde spousta z vás, kteří mají doma začínající školáky. Ze zvědavosti vašeho dítěte máte jistě radost a těší vás, že se o všechno (nejen ve škole) zajímá s takovou vervou. Ale co když se vás zeptá na to, jak se dělají děti? Nebo proč jste se doma pohádali? Jak svému dítku celou věc vysvětlit, aby ji pochopilo?

  Naše nové knihy vám přinášejí odpovědi na jakékoli otázky k tématu zamilovanosti i problematických rodinných vztahů. Odpoví i na takové, ze kterých bývají rodiče často v rozpacích.

  Šest otázek pro naše redaktory

  U nás v nakladatelství máme dva interní redaktory, Pavlínu a Lukáše, kteří jsou zodpovědní za jazykovou a v případě encyklopedií i faktickou správnost našich knížek. V tirážích jejich jména najdete za údajem „odpovědný redaktor“. Odpovědi na následující otázky vám trochu přiblíží, co všechno má nakladatelský redaktor u Svojtky na starost.

  Jarní králík na Hop-festu

  Čau. Dlouho jsme se neslyšeli. Jak se máte? Dobře? Tak ale tlapku na to!

  Jaro je zase tady, moje oblíbené roční období! Už pomalu začínáme hopsat venku se Sokolem Skočdopole, rozcvičujeme běhy po zimě a tak. Udělali jsme si super výlet – nedávno byl totiž zase Hop-fest a já už z tradice dostal (kromě volňásků) na starost i knižní stage. A stejně jako vloni, i letos bych chtěl popsat, jaké to bylo.

  Edice Posviť na to! - Hrajeme si se světlem a přitom si čteme!

  Edice knih s podtitulem Posviť na to! patří do skupiny čtenářských oblíbenců. Sdružuje několik knih s rozličnými tématy, které však mají něco společného – k jejich čtení potřebujete zdroj světla navíc.

  Baterky, svítilny, světýlka a všemožná blikátka děti neuvěřitelně fascinují a přitahují. Jakmile má nějaký objekt, hračka nebo auto na silnici určitý svítící aspekt, je o něj hned veliký zájem. A co teprve když díky světlu můžeme odhalit ukryté části knihy, o nichž jsme neměli ani tušení? Na tomto principu jsou naše „prosvěcovací“ knihy založeny.

  Za objevy expresem nebo lodí

  Ohromovat svými vynálezy, navštěvovat cizí kraje, luštit šifry a přicházet na kloub záhadám… to jsou sny dětí, kterým byla dána do vínku řádná dávka zvědavosti. Připojit se k posádkám zkoumajícím historii dopravy a komunikace mohou nyní ve dvou velkolepých knihách se stylovou art deco úpravou, okénky a interaktivními prvky.

  Kupujte knihy od Svojtky výhodněji přes školu či školku

  Už dlouhou dobu nabízí naše nakladatelství Svojtka knihy školám za výhodné ceny. Že jste to nevěděli a ve vaší škole vám o tom neřekli? Tak čtěte pozorně.

  Jakými knihami se vybavit pro boj proti plenám aneb Vzhůru na nočník! Díl 2.

  Pokračujeme ve výčtu knih s tematikou plen, čůrání, kakání a hovínek!

  K čemu je nám Valentýn?

  Jak se to teda má s tím šťastně-nešťastným Valentýnem? Mnoho lidí dodnes tvrdí, že jde o vykonstruovaný, nafouknutý svátek, který k nám přišel odkudsi ze západu za účelem podpoření prodeje bonboniér a všelijakých jiných růžovoučkých, srdíčkových kýčů. Vskutku, korporace se chytí každé příležitosti a reklamní byznys je zodpovědný za komerční rozměr tohoto svátku. Pod nánosem těchto globálních významových vrstev je však příběh, legenda o hrdinném světci, který zahynul mučednickou smrtí dávno před expanzí nadnárodních korporací.

  „To je moje práce!“ – Umění upcyclingu

  Na otázku „Co je to upcycling?“ nám strejda Google s tetou Wiki odpoví, že jde o využití starých věcí k vytvoření nových a že to má co dělat s ekologií. Možná přihodí něco o původu v 90. letech a postmodernismu. Mohli bychom namítnout, že to, co přichází ze světa a tváří se jako novinka, čeští kutilové, které nouze naučila housti, už dávno znají.

  Jakými knihami se vybavit pro boj proti plenám aneb Vzhůru na nočník! Díl 1.

  Pokud máte doma zhruba dvouleté dítě, zřejmě už pracujete na tom, aby opustilo pleny a naučilo se chodit na nočník nebo na záchod. Je to silně individuální a každé dítě má svůj čas. Zároveň i přístupy rodičů k tomuto často propíranému tématu se mohou dosti lišit. Ale ať už posazujete dítě na nočník od velmi útlého věku nebo to necháváte na něm, až si začne více uvědomovat svou vlastní potřebu, jedno je jisté. Čtení vhodně zvolených knih může vaše společné snažení ulehčit nebo alespoň zpříjemnit.

  Jíst pořád jenom brambůrky je špatné. Ale jak to vysvětlit dětem?

  Děti jsou od narození zvídavé. Vždyť snad každého člověka zajímá, jak svět funguje. Proto už odmalička neustále obtěžujeme své rodiče s jednoduchou otázkou: Proč? Proč je moře slané? Proč musíme chodit do školy? Proč lampička svítí? Proč mají ptáci peří? Takových otázek je skutečně spousta. Alespoň na dva dotazy tohoto typu vám odpoví novinky z našeho nakladatelství – Proč nemám jíst jen brambůrky? Proč se mám starat o naši planetu?

  Studovat politologii? To není nutné! Stačí politika pro začátečníky

  Mnozí dospělí se o politiku nezajímají a v této významné společenské sféře zůstávají začátečníky prakticky celý život. Skeptik by si na základě toho jen povzdychl a situaci okomentoval, že se pak není čemu divit, proč je u nás situace taková, jaká je…

  Moje první kniha o přírodě

  Je velká, má krásnou obálku a právě jsme ji vydali.

  Moje první kniha o přírodě je ten typ knihy, který nakladatel rád staví na prominentní místa poliček, fotí na sociální sítě a obecně se s ní všude chlubí. To víte, musíme si občas trochu počechrat svá nakladatelská pírka.

  Kdo se bojí, nesmí do Dokonalína

  Ne v Českých Budějovicích, ale v Dokonalíně by chtěl žít každý. Udržované městečko obklopené přírodou, přátelští sousedé, pracovní příležitosti, žádná kriminalita. Braunovi, kteří se sem přistěhovali, jsou nadšení. Až na dceru Fialku. Té se na novém bydlišti něco nezdá.

  Knižní veletrh ve Frankfurtu. Událost podzimu v nakladatelském světě

  Na přelomu září a října to začíná v oddělení nákupu práv v nakladatelství bzučet – šustí stránky katalogů, posílají se e-maily na různé světové strany, kontrolují se prodeje knižních řad, zkrátka začínají přípravy na největší událost podzimu nebo možná i celého nakladatelského roku: knižní veletrh ve Frankfurtu.

  Zoopark Hustoles: o zoo, zvířatech a lidech, kteří se o ně starají

  Představujeme další sérii s dívčí hrdinkou v hlavní roli. Tentokrát se ze školních lavic přesuneme do srdce zoologického parku. Celý příběh se totiž odehrává v jednom zapomenutém zooparku, kterému hrozí zavření.

  The Beatles a všechny jejich písně

  Beatles fetovali, pili a pohoršovali. Měli kontroverzní vyjadřování i svérázné vystupování. Způsobili šílenství. Celosvětové. V časech největší koncertní slávy musely desítky zemdlených mladých dam odvážet ze stadionů sanitky. „Brouci“ měli zkrátka jiný přístup k životu. Otevřený a vnímavý, ale i s patřičnou dávkou rockové arogance. Někteří členové se navzdory tomu stali vlajkonoši v boji proti americké intervenci ve Vietnamu, či jiným způsobem kritizovali násilnou politiku společenských elit. Při tom všem byli zejména sakra dobří hudebníci a při analýze jejich skladeb nelze nejít do hloubky. Právě o tom je naše nová kniha.

  Krutopřísná Líza a její parta

  Čau, já jsem Líza. Jsem FAKT RÁDA, že o mně a mých kamarádech vyšly v češtině už čtyři knížky. Říkají mi krutopřísná – asi proto, že jsem se vypořádala s mimozemšťany, špióny, krysími upíry i démony v jídelně. Ale sama bych to nezvládla. Přidáš se do naší party? Následuj mě do Doupěte!

  První týdny na recepci: pošta, telefony, knihy a zase knihy

  Dnes to budou tři týdny, co se mi splnil sen. Nejen, že jsem dostala svou první práci, ale začala jsem přímo v knižním nakladatelství. Není to celé jen o knihách, jak byste si možná mohli myslet; ty jsou až výsledným produktem. Ráda bych vás proto seznámila s naší prací podrobněji. A začnu u sebe – na recepci.

  Před veletrhem. Přípravy na Svět knihy Plzeň 2018

  Knižní svátek se rozhodl pro velký krok – na dva dny se zabydlí v Plzni! Svátku všech knihomolů, příběhomilů a knižních fanatiků už prostě nestačí jaro v pražských Holešovicích. Tentokrát si zabere celé DEPO2015 a my tam samozřejmě vyrazíme taky.

  Zábavné učení aneb škola jinak

  Je to tak. Už si opět musíme nekompromisně v noci nařídit budík, abychom ráno stihli pomoc ospalcům s ponožkami, udělat pro všechny snídani, naplnit svačinové krabičky, zavázat tkaničky…prostě vypravit všechny školáky a předškoláky do více či méně oblíbených školních institucí. A jak Vaše děti navnadit, aby je učení a poznávání opravdu bavilo? S knižními tituly, které Vám nyní nabízíme se slevou 35 % to půjde raz dva!

  Největší dobrodružství lze zažít na sedadle bicyklu

  „Zeptejte se desítky cyklistů na jejich nejsilnější vzpomínku z cest a dostanete více než desítku odpovědí. Pro některé je cyklistika čistě jen únikem z reality, nepředstavuje pro ně nic jiného než namazat si pár chlebů a s větrem v zádech se vydat směrem ke svému cíli. Jiní zašli o kousek dál a s GPS navigací v ruce si troufli do divočiny Patagonie či Himálaje, kupředu je nepohánělo nic jiného než jejich nohy a touha podívat se, co je za další zatáčkou.“

  Černý humor v dětských šatech, to jsou pohádkové pohromy!

  Zdá se, že neustále se měnícímu koloběhu dějin padlo za oběť už i to, co snad nejvíc definuje dětství mnohých z nás. Pohádky. Co si ještě donedávna drželo osobité zákonitosti a tradiční strukturu danou folklorem i jakousi metafyzickou lidovou slovesností, začíná s různými proměnami podléhat trendům, které si vyžaduje stále pragmatičtější doba.

  Budu veterinář

  Knížku (pracovní sešit) bych doporučila všem dětem, které mají rády zvířata.

  Doporučený věk: 7+

  Knížka je vytištěná na krásném papíru a je velmi vkusně zpracovaná.

  Uvnitř knihy najdete model koně s kostrou, samolepky na plnění úkolů a deskovou hru: Hadi a žirafy.

  Knížka se perfektně hodí na cestování.

  Ogilvy o reklamě v digitálním věku

  Doba, v níž by se 40,5 % mladých lidí raději vzdalo vidění na jedno oko než internetu. Zdá se vám to povědomé, nebo spíše šílené? Volte to první. To je dnešní doba. Na tuto otázku totiž odpovídali mladí v roce 2016 společnosti AT&T v rámci průzkumu a výsledek byl přesně takový, kolik hlásá první věta tohoto odstavce.

  Jarní králík radí…

  Možná jste nedávno už zahlédli moje uši na poli. Nebo můj huňatý ocásek, když jsem běžel směrem k lesu. Pomalu přichází jaro a to já mám strašně rád, protože:

  1. Vyrůstá nová, čerstvá tráva a ta má opravdu hrozně sladké špičky, to mi chutná!
  2. Máme víc času na hopkání, dny jsou totiž delší, svítí víc slunce.

   

  Ale teď bych vám rád v roli knižního recenzisty pověděl, co jsme si nedávno na výročním králičím Hopfestu říkali v rámci knižní stage. Tu tam totiž vedu já a letos jsem tam vybíral opravdu zajímavé jarní tituly, obzvlášť takhle před Velikonocemi.

  „Cože, babi? Ty jsi byla bubenicí v kapele? Nevěděla jsem, že tehdy už vynalezli hudbu!“

  Toto je příběh z časů, kdy děti ještě byly dětmi. Neřešily, jaký mají mobil, jestli nosí značkové oblečení nebo jestli se neztrapňují před opačným pohlavím. ANI OMYLEM! Vymýšlely lumpárny, stavěly si bungry v zahradě, zkoumaly divočinu a ukrývaly v pokojíčku čuníky. Zní to jako pohádka? KDEŽE! Jsou to příběhy Nepřemožitelných – Nely a Bédi, nerozlučných kamarádů.

  Ještě jedno sousto…

  ...to přece moje boky nemůžou poznat!

  Tahle hrozná zaklínadla sužují spoustu z nás a většinou přicházejí nezvány v předletním období. A přesně v tu chvíli přicházejí (zvány) nové kuchařky našeho nakladatelství.

  Je jich šest, zaměřují se na zdravý životní styl a jsou prostě skvělé. Nebo mně tedy učarovaly. Chytré recepty, dobrá témata, svěží design, krásné fotky, v kuchyni mi leží na stole nonstop. 

  Jaro nakladatele

  Jaro je v našem nakladatelství vždycky ve znamení nových knih. Zatímco vám, zákazníkům, se nové knížky dostávají do rukou většinou v předvánočním čase, nám nakladatelům se nové knihy kupí v mailových schránkách už začátkem roku. Na výrobu knížky je prostě potřeba dost času.

  Co je vlastně Montessori?

  Vyskakuje na Vás pojem Montessori za každým rohem a rádi byste se dozvěděli více? Spolu s odbornou pedagožkou jsme pro vás připravili lehký výtah:

  Montessori pedagogika (podle M. Montessori, 1890–1952) chápe dítě jako aktivní bytost schopnou koncentrace. Pokud má dítě připravené prostředí, je schopné samostatně budovat svou individualitu. K aktivizaci dětí dochází pomocí didaktických pomůcek a praktických činností. I při výuce např. čtení, psaní a počítání se zapojuje všech pět smyslů a svalstvo. Důraz je kladen na samostatnost, soustředění a poznávání v souvislostech.

  Ušít malou a legrační hračku

  Ušijte si mazlíkaJehla, niť a trocha látky. Já nejsem žádná velká švadlena, ale když v ruce držím naši novinku Ušijte si mazlíka, musím říct, že to se mnou pořádně šije.

  Hned bych si sedla do křesla, vzala do rukou výše zmíněné propriety a vytvořila strakatou králici Filoménu, kuře Jonatána, co sezobal moc zrní, či bobra Pepu, i když mu jedno oko kouká šejdrem. A víte co? To se mi na něm právě líbí!

  Posviť si na to! Ale pořádně...

  Kniha Tajemství zvířecího maskováníPříroda je chytrá horákyně. Vymyslela pár docela šikovných fíglů, díky nimž se mnohé věci zdají být úplně jiné, než ve skutečnosti jsou. Třeba taková zvířata schovaná v džungli nebo cévní systém, jenž nám pod kůži běží jako hodinky, aniž bychom o tom věděli. Ale jak to ukázat dětem v knížce? Naše nakladatelství už vydává okénkové encyklopedie, které věci pod povrchem umí docela názorně odkrýt, teď ale uvádíme naprostou novinku – edici Posviť si na to!

  Terapie zimní přírodou

  Táhne vás to čím dál víc ven, ale vaše znalosti z přírodovědy už nejsou, co bývaly? Nezoufejte, od toho přece vycházejí průvodce přírodou!

  Jak funguje lidské tělo

  Leží mi na stole…

  …lidské tělo. Ne, není to masa kostí a svalů, je to cca 250 stránkový ilustrovaný průvodce světem lidského těla.

  Jedinečný svět vlaků

  Jedinčný svět vlakůVlaky, vláčky, mašinky… Žádného správného kluka (a dost často ani tatínka) nenechají chladným. U nás tomu není jinak! Už jsme se svezli parní mašinkou, omrkli jsme výtopnu plnou parních i historických motorových lokomotiv a denně listujeme knížkami o těchto úžasných velikánech. Své důležité (ne-li nejdůležitější) místo má ve Vojtíškově knihovničce leporelo „Jedinečný svět vlaků“.

  Knihy k Vánocům pod vaším stromečkem

  Balíček pohádekDrogerie ve vaší čtvrti už má vánoční výzdobu více jak tři týdny. Městské části oprášily vánoční světla na lampách, co tam od loňska visela. A vy si náhle začnete uvědomovat, že se neodvratně blíží 24. prosinec.

  So wood – vše ze dřeva ve vašem obýváku

  Palety do bytuJestli patříte mezi kutily, kteří hltají každou reklamu Hornbachu o udatných mužích se šroubovákem za pasem, jste na správné adrese. Naše novinka So wood vám přinese návod na několik projektů, jež zkrášlí váš domov a zahradu. Svrbění prstů z nedostatku tvůrčí aktivity, pár přepravek na víno, trocha dřeva a palety… to je pro čtenáře této knihy ideální kombinace. Ponořte se do světa vrtaček a dejte vzniknout novému nábytku v modu „home-made“.

  Kdo si plete a háčkuje, nezlobí!

  Při pohledu z okna je nám jasné, že lehkým oblečkům definitivně odzvonilo. Bohužel. Je tedy načase zachumlat se do něčeho teplého. A co zahřeje nejlépe? Něco vlastnoručně vytvořené! Chopte se háčků a pletacích jehlic – ať už za účelem zhotovení nějakého dárku, nebo prostě jen tak, pro dobrý pocit.

  Naučit se konečně kreslit!

  Jak kreslit lidské těloUrčitě se shodneme, že živého učitele žádná knížka nenahradí, ale toto je skutečně velmi zdařilý pokus o alternativní způsob výuky kreslení – snadné učení a k tomu pěkně krok za krokem. Zkušený britský autor ve svých výukových sešitech o perspektivě, zátiší, portrétu a lidském těle seznamuje čtenáře se základy, které by měl každý, kdo se chce pustit do kreslení, znát. A tady se je dozví. 

  Karty s aktivitami

  Není to úplně běžný knižní formát. Taky se hodí v situacích, kdy byste běžnou knížku zaklapli.


  Hlavně je s nimi zábava. Ale zároveň děti něco naučí, jsou zaměřeny na rozvoj jejich dovedností a logického myšlení. To je pro život opravdu potřeba, což my dospělí dobře víme. 

  Super střihy pro baculky se střihy na CD

  Super střihy pro baculkyAbyste důvěrně znaly muka výběru padnoucího oděvu, nemusíte mít zrovna parametry XXL a více. Stačí být v prsou či bocích trochu zaoblenější, než odpovídá konfekční velikosti zbytku postavy, a rázem musíte věnovat volbě oblečení zvýšené úsilí. Přesto existuje cesta, jak se zbavit nekonečného zkoušení blůziček podobných pytli, kalhot připomínajících spíš vytahané tepláky, či šatů, které nemilosrdně odhalují každý špíček. Udělejte první krok a otevřete knihu Super střihy pro baculky.

  Lonely Planet slovníky a konverzace aneb letos na cestách nejen anglicky

  konverzace„Umím skvěle italsky, vloni jsme byli v Římě, poslouchej: Ciao, mortadella, centro, Barcelona, mozzarella!“

  „Hm, fakt super. Máš talent.“

  Tak takhle ne. Cizí jazyky jsou nedílnou součástí cestování, i když se někdy tváříme, že s angličtinou dobudeme svět. Nedobudeme.

  A to ještě anglicky většinou neumíme tak, jak bychom si přáli.

   

  Copy a drdoly pro mladé slečny

  Copy a drdoly

  Děje se nám to denně: z reklamy v televizi na nás kouká modelka s hlavou plnou nádherných, dlouhých, vlnitých vlasů a tvrdí, jak jí nevadí déšť a vítr.

  My ostatní, co nemáme to štěstí vypadat každé ráno jako z reklamy, se musíme česat. A umět to skvěle není dáno

  do vínk​u každému. Proto je fajn mít po ruce návod na to, jak si na hlavě uplést cop.

  Veletrh dětských knih v Bologni


  Slýchala jsem o tom jako dcera šéfa odmala. Každé jaro se u nás v nakladatelství vypraví skupinka kolegů z oddělení práv a jedou vybírat nové knihy do Itálie. Jaro je ve vzduchu, takže většinou panuje kromě viróz i dobrá nálada a já kolegy podezírám z toho, že odkývají mnohem víc titulů, než kdyby tam jeli v mrazu a sněhu.

  Prozkoumávej vesmír a zvířecí říši s našimi průzkumníky

  Malý průzkumník-Zvířecí říšeKaždé dítě je přirozeně zvídavé, rádo zkoumá, hraje si na schovávanou, objevuje, a hlavně miluje překvapení. A protože není knížka jako knížka, právě encyklopedie z řady Malý průzkumník – Podívej se pod okénko vycházejí těmto dětským zálibám vstříc. Nejmenší čtenáři se baví a učí zároveň, když v knížce netrpělivě otvírají řadu okének, která skrývají nejrůznější informace. Tak honem na badatelskou výpravu!

  Jaro, zajíc, kam se podíváte

  Hádej, jak moc Tě mám rádJsou příběhy, které pobaví, ledacos naučí i zahřejí u srdce zároveň. Jak děti, tak dospělé. A řada Hádej, jak moc tě mám rád mezi takové knížky rozhodně patří. Koneckonců, kdo tuhle ušatou dvojici ještě nezná, ať se přesvědčí sám…                    

  Velikonoce? Tak fajn, jaro přichází!

  Velikonoce - skládanky a rébusyLetos byla zima opravdu nic moc. O to víc se těšíme na jaro, které by snad konečně mohly odstartovat Velikonoce. Pojďte si je s námi společně užít! Podívejte se, co najdete v našich knížkách s velikonoční tématikou...

  Ne, nebojte se, nejsou jen plné návodů, jak uplést pomlázky. Naopak! Jsou plné skládanek, samolepek a aktivit, které zabaví malé koledníky.

  Kuchařky pro děti

  Holky, dneska vařím já!Děti se moc rády motají okolo plotny, o to raději, když se do vaření mohou samy zapojit. Proto jsme připravili několik kuchařek pro děti – pro kluky i holky, ale i pro ty nejmenší, kteří to raději zkusí s maminkou. A co by to bylo za kuchařky pro děti, kdyby v nich všechny recepty nebyly snadné, rychlé, pěkně popsané krok za krokem i s názornými obrázky, a navíc zábavné. Tak zavázat zástěru, chňapky na ruce a jde se na to!

  Karty s aktivitami a fixem

  Také se vaše děti rády baví, třeba když s vámi jedou autem? Tyto stíratelné karty jsou báječnou zábavou na cesty!

  Každá krabička obsahuje 50 karet a stíratelný fix, které dětem zaručí dobrou zábavu na dlouhé hodiny. Karty jsou oboustranné, takže na nich najdete až 100 různých úkolů. Děti si s kartami a stíratelným fixem procvičí nejen logické myšlení, ale také paměť, představivost, výtvarné cítění nebo například rychlost a postřeh či pečlivost.

  Encyklopedie s okénky - chytrá zábava

  Tenhle typ knížek máme u nás v nakladatelství moc rádi. Kdykoli nám zahraniční nakladatelství posílá vzorky okénkových encyklopedií, nadšeně si je prohlížíme. Naštěstí je opravdu z čeho vybírat, takže i pro náš malý český trh je možné připravit hned několik takových titulů. Největší výhodou těchto knížek s okénky je jejich hravost – jsou moc pěkně udělané a děti se toho dozvědí opravdu hodně. Škála témat edice Podívej se pod okénko je opravdu velká…

  Kuchařka – Sophia Loren vaří italskou kuchyni

  Za vše, co vidíte, vděčím špagetám! Touto větou se ze svojí vášně k italské kuchyni vyznává ikona světového filmu a současně bravurní kuchařka Sophia Loren, která vám ve své autobiografické kuchařce In cucina con amore – Vařím s láskou naservíruje přes 300 osobně vyzkoušených receptů a zároveň poodhalí mnohá tajemství italské gastronomie. Přijměte tedy Sophiino pozvání do její kuchyně a oddejte se vůním a chutím Itálie. 

  Atlas hub – 1000 českých a slovenských hub

  Letošní suché počasí houbám moc nepřálo, ale nyní už je situace lepší a na mnoha místech můžeme najít nejrůznější druhy hub. Při cestě za houbami je nadmíru užitečné mít doma kvalitní atlas, který nám pomůže naučit se poznávat nové druhy hub. Pro ty, kteří chtějí skutečně unikátní knihu, vřele doporučujeme právě vycházející atlas hub od zkušeného mykologa Michala Mikšíka s názvem 1000 českých a slovenských hub.

  Nejlepší světová street food

  Nejlepší světová Street FoodV ruce máte letenku a stojíte na přeplněném, uspěchaném a neomylně čistém letišti. Cestujete daleko, dál, než většina sousedů a vašich známých kdy byla. A už teď víte, že kromě nádherných výhledů, nevšedních zážitků a často i nápisů v pro vás nesrozumitelném písmu bude ve vaší dovolené z velké části dominovat jídlo. Protože ochutnávání exotického jídla je prostě zážitek a k cestování patří.

  Všichni letí na koštěti

   

  Kdo zná Gruffala (a kdo by neznal?), tomu se nejspíš bude líbit i nová knížka od stejné autorské dvojice – Všichni letí na koštěti. Je zrovna tak vtipná, napínavá, a hlavně srozumitelná dětským čtenářům... zkrátka vymyšlená, napsaná a jedinečně ilustrovaná tak, jak to Julia Donaldson a  Axel Scheffler umějí.

  Evropou na motorce

  Jestli chcete zůstat celé léto doma, tak rozhodně neotvírejte novou knihu Evropou na motorce z nakladatelství Svojtka&Co. Fascinující průvodce vybírá nejzajímavějších 25 motorkářských tras, které nadchnou všechny bez rozdílu.

  Zahrada na jednom metru čtverečním

  Zahrada na jednom metru čtverečnímUž vás omrzela zelenina ze supermarketu, ale ještě jste se neodhodlali pro vlastní? Nebo jen toužíte po nových pěstitelských metodách? Revoluční kniha Mela Bartholomewa přináší návod, jak získat bohatou sklizeň na mini záhoncích.  K úrodě podle této metody stačí plocha 1 metr čtvereční a pouhých 10 minut péče denně.

   

  nahoru