Staňte se naším ambasadorem

  Možná už naše knížky znáte velmi dobře. A doufáme, že je máte rádi a tak o nich říkáte svým přátelům. 

  Objednejte knížky nejen pro Vás, ale i Vaše známé a kamarádky. Rádi pouze Vám nabídneme další slevu. Hledáme nové přátelské tváře k nám do skupiny „Svojtkových ambasadorů“.

  Ještě jedno sousto…

  ...to přece moje boky nemůžou poznat!

  Tahle hrozná zaklínadla sužují spoustu z nás a většinou přicházejí nezvány v předletním období. A přesně v tu chvíli přicházejí (zvány) nové kuchařky našeho nakladatelství.

  Je jich šest, zaměřují se na zdravý životní styl a jsou prostě skvělé. Nebo mně tedy učarovaly. Chytré recepty, dobrá témata, svěží design, krásné fotky, v kuchyni mi leží na stole nonstop. 

  Jaro nakladatele

  Jaro je v našem nakladatelství vždycky ve znamení nových knih. Zatímco vám, zákazníkům, se nové knížky dostávají do rukou většinou v předvánočním čase, nám nakladatelům se nové knihy kupí v mailových schránkách už začátkem roku. Na výrobu knížky je prostě potřeba dost času.

  Co je vlastně Montessori?

  Vyskakuje na Vás pojem Montessori za každým rohem a rádi byste se dozvěděli více? Spolu s odbornou pedagožkou jsme pro vás připravili lehký výtah:

  Montessori pedagogika (podle M. Montessori, 1890–1952) chápe dítě jako aktivní bytost schopnou koncentrace. Pokud má dítě připravené prostředí, je schopné samostatně budovat svou individualitu. K aktivizaci dětí dochází pomocí didaktických pomůcek a praktických činností. I při výuce např. čtení, psaní a počítání se zapojuje všech pět smyslů a svalstvo. Důraz je kladen na samostatnost, soustředění a poznávání v souvislostech.

  Ušít malou a legrační hračku

  Ušijte si mazlíkaJehla, niť a trocha látky. Já nejsem žádná velká švadlena, ale když v ruce držím naši novinku Ušijte si mazlíka, musím říct, že to se mnou pořádně šije.

  Hned bych si sedla do křesla, vzala do rukou výše zmíněné propriety a vytvořila strakatou králici Filoménu, kuře Jonatána, co sezobal moc zrní, či bobra Pepu, i když mu jedno oko kouká šejdrem. A víte co? To se mi na něm právě líbí!

  Posviť si na to! Ale pořádně...

  Kniha Tajemství zvířecího maskováníPříroda je chytrá horákyně. Vymyslela pár docela šikovných fíglů, díky nimž se mnohé věci zdají být úplně jiné, než ve skutečnosti jsou. Třeba taková zvířata schovaná v džungli nebo cévní systém, jenž nám pod kůži běží jako hodinky, aniž bychom o tom věděli. Ale jak to ukázat dětem v knížce? Naše nakladatelství už vydává okénkové encyklopedie, které věci pod povrchem umí docela názorně odkrýt, teď ale uvádíme naprostou novinku – edici Posviť si na to!

  Terapie zimní přírodou

  Táhne vás to čím dál víc ven, ale vaše znalosti z přírodovědy už nejsou, co bývaly? Nezoufejte, od toho přece vycházejí průvodce přírodou!

  Jak funguje lidské tělo

  Leží mi na stole…

  …lidské tělo. Ne, není to masa kostí a svalů, je to cca 250 stránkový ilustrovaný průvodce světem lidského těla.

  Jedinečný svět vlaků

  Jedinčný svět vlakůVlaky, vláčky, mašinky… Žádného správného kluka (a dost často ani tatínka) nenechají chladným. U nás tomu není jinak! Už jsme se svezli parní mašinkou, omrkli jsme výtopnu plnou parních i historických motorových lokomotiv a denně listujeme knížkami o těchto úžasných velikánech. Své důležité (ne-li nejdůležitější) místo má ve Vojtíškově knihovničce leporelo „Jedinečný svět vlaků“.

  Knihy k Vánocům pod vaším stromečkem

  Balíček pohádekDrogerie ve vaší čtvrti už má vánoční výzdobu více jak tři týdny. Městské části oprášily vánoční světla na lampách, co tam od loňska visela. A vy si náhle začnete uvědomovat, že se neodvratně blíží 24. prosinec.

  So wood – vše ze dřeva ve vašem obýváku

  Palety do bytuJestli patříte mezi kutily, kteří hltají každou reklamu Hornbachu o udatných mužích se šroubovákem za pasem, jste na správné adrese. Naše novinka So wood vám přinese návod na několik projektů, jež zkrášlí váš domov a zahradu. Svrbění prstů z nedostatku tvůrčí aktivity, pár přepravek na víno, trocha dřeva a palety… to je pro čtenáře této knihy ideální kombinace. Ponořte se do světa vrtaček a dejte vzniknout novému nábytku v modu „home-made“.

  Kdo si plete a háčkuje, nezlobí!

  Při pohledu z okna je nám jasné, že lehkým oblečkům definitivně odzvonilo. Bohužel. Je tedy načase zachumlat se do něčeho teplého. A co zahřeje nejlépe? Něco vlastnoručně vytvořené! Chopte se háčků a pletacích jehlic – ať už za účelem zhotovení nějakého dárku, nebo prostě jen tak, pro dobrý pocit.

  Naučit se konečně kreslit!

  Jak kreslit lidské těloUrčitě se shodneme, že živého učitele žádná knížka nenahradí, ale toto je skutečně velmi zdařilý pokus o alternativní způsob výuky kreslení – snadné učení a k tomu pěkně krok za krokem. Zkušený britský autor ve svých výukových sešitech o perspektivě, zátiší, portrétu a lidském těle seznamuje čtenáře se základy, které by měl každý, kdo se chce pustit do kreslení, znát. A tady se je dozví. 

  Zábavné učení aneb škola jinak

  Je to tak. Už si opět musíme nekompromisně v noci nařídit budík, abychom ráno stihli pomoc ospalcům s ponožkami, udělat pro všechny snídani, naplnit svačinové krabičky, zavázat tkaničky…prostě vypravit všechny školáky a předškoláky do více či méně oblíbených školních institucí. A jak Vaše děti navnadit, aby je učení a poznávání opravdu bavilo? S knižními tituly, které Vám nyní nabízíme se slevou 35 % to půjde raz dva!

  Karty s aktivitami

  Není to úplně běžný knižní formát. Taky se hodí v situacích, kdy byste běžnou knížku zaklapli.


  Hlavně je s nimi zábava. Ale zároveň děti něco naučí, jsou zaměřeny na rozvoj jejich dovedností a logického myšlení. To je pro život opravdu potřeba, což my dospělí dobře víme. 

  Super střihy pro baculky se střihy na CD

  Super střihy pro baculkyAbyste důvěrně znaly muka výběru padnoucího oděvu, nemusíte mít zrovna parametry XXL a více. Stačí být v prsou či bocích trochu zaoblenější, než odpovídá konfekční velikosti zbytku postavy, a rázem musíte věnovat volbě oblečení zvýšené úsilí. Přesto existuje cesta, jak se zbavit nekonečného zkoušení blůziček podobných pytli, kalhot připomínajících spíš vytahané tepláky, či šatů, které nemilosrdně odhalují každý špíček. Udělejte první krok a otevřete knihu Super střihy pro baculky.

  Lonely Planet slovníky a konverzace aneb letos na cestách nejen anglicky

  konverzace„Umím skvěle italsky, vloni jsme byli v Římě, poslouchej: Ciao, mortadella, centro, Barcelona, mozzarella!“

  „Hm, fakt super. Máš talent.“

  Tak takhle ne. Cizí jazyky jsou nedílnou součástí cestování, i když se někdy tváříme, že s angličtinou dobudeme svět. Nedobudeme.

  A to ještě anglicky většinou neumíme tak, jak bychom si přáli.

   

  Copy a drdoly pro mladé slečny

  Copy a drdoly

  Děje se nám to denně: z reklamy v televizi na nás kouká modelka s hlavou plnou nádherných, dlouhých, vlnitých vlasů a tvrdí, jak jí nevadí déšť a vítr.

  My ostatní, co nemáme to štěstí vypadat každé ráno jako z reklamy, se musíme česat. A umět to skvěle není dáno

  do vínk​u každému. Proto je fajn mít po ruce návod na to, jak si na hlavě uplést cop.

  Veletrh dětských knih v Bologni


  Slýchala jsem o tom jako dcera šéfa odmala. Každé jaro se u nás v nakladatelství vypraví skupinka kolegů z oddělení práv a jedou vybírat nové knihy do Itálie. Jaro je ve vzduchu, takže většinou panuje kromě viróz i dobrá nálada a já kolegy podezírám z toho, že odkývají mnohem víc titulů, než kdyby tam jeli v mrazu a sněhu.

  Prozkoumávej vesmír a zvířecí říši s našimi průzkumníky

  Malý průzkumník-Zvířecí říšeKaždé dítě je přirozeně zvídavé, rádo zkoumá, hraje si na schovávanou, objevuje, a hlavně miluje překvapení. A protože není knížka jako knížka, právě encyklopedie z řady Malý průzkumník – Podívej se pod okénko vycházejí těmto dětským zálibám vstříc. Nejmenší čtenáři se baví a učí zároveň, když v knížce netrpělivě otvírají řadu okének, která skrývají nejrůznější informace. Tak honem na badatelskou výpravu!

  Jaro, zajíc, kam se podíváte

  Hádej, jak moc Tě mám rádJsou příběhy, které pobaví, ledacos naučí i zahřejí u srdce zároveň. Jak děti, tak dospělé. A řada Hádej, jak moc tě mám rád mezi takové knížky rozhodně patří. Koneckonců, kdo tuhle ušatou dvojici ještě nezná, ať se přesvědčí sám…                    

  Velikonoce? Tak fajn, jaro přichází!

  Velikonoce - skládanky a rébusyLetos byla zima opravdu nic moc. O to víc se těšíme na jaro, které by snad konečně mohly odstartovat Velikonoce. Pojďte si je s námi společně užít! Podívejte se, co najdete v našich knížkách s velikonoční tématikou...

  Ne, nebojte se, nejsou jen plné návodů, jak uplést pomlázky. Naopak! Jsou plné skládanek, samolepek a aktivit, které zabaví malé koledníky.

  Kuchařky pro děti

  Holky, dneska vařím já!Děti se moc rády motají okolo plotny, o to raději, když se do vaření mohou samy zapojit. Proto jsme připravili několik kuchařek pro děti – pro kluky i holky, ale i pro ty nejmenší, kteří to raději zkusí s maminkou. A co by to bylo za kuchařky pro děti, kdyby v nich všechny recepty nebyly snadné, rychlé, pěkně popsané krok za krokem i s názornými obrázky, a navíc zábavné. Tak zavázat zástěru, chňapky na ruce a jde se na to!

  Encyklopedie s okénky - chytrá zábava

  Tenhle typ knížek máme u nás v nakladatelství moc rádi. Kdykoli nám zahraniční nakladatelství posílá vzorky okénkových encyklopedií, nadšeně si je prohlížíme. Naštěstí je opravdu z čeho vybírat, takže i pro náš malý český trh je možné připravit hned několik takových titulů. Největší výhodou těchto knížek s okénky je jejich hravost – jsou moc pěkně udělané a děti se toho dozvědí opravdu hodně. Škála témat edice Podívej se pod okénko je opravdu velká…

  Karty s aktivitami a fixem

  Také se vaše děti rády baví, třeba když s vámi jedou autem? Tyto stíratelné karty jsou báječnou zábavou na cesty!

  Každá krabička obsahuje 50 karet a stíratelný fix, které dětem zaručí dobrou zábavu na dlouhé hodiny. Karty jsou oboustranné, takže na nich najdete až 100 různých úkolů. Děti si s kartami a stíratelným fixem procvičí nejen logické myšlení, ale také paměť, představivost, výtvarné cítění nebo například rychlost a postřeh či pečlivost.

  Kuchařka – Sophia Loren vaří italskou kuchyni

  Za vše, co vidíte, vděčím špagetám! Touto větou se ze svojí vášně k italské kuchyni vyznává ikona světového filmu a současně bravurní kuchařka Sophia Loren, která vám ve své autobiografické kuchařce In cucina con amore – Vařím s láskou naservíruje přes 300 osobně vyzkoušených receptů a zároveň poodhalí mnohá tajemství italské gastronomie. Přijměte tedy Sophiino pozvání do její kuchyně a oddejte se vůním a chutím Itálie. 

  Atlas hub – 1000 českých a slovenských hub

  Letošní suché počasí houbám moc nepřálo, ale nyní už je situace lepší a na mnoha místech můžeme najít nejrůznější druhy hub. Při cestě za houbami je nadmíru užitečné mít doma kvalitní atlas, který nám pomůže naučit se poznávat nové druhy hub. Pro ty, kteří chtějí skutečně unikátní knihu, vřele doporučujeme právě vycházející atlas hub od zkušeného mykologa Michala Mikšíka s názvem 1000 českých a slovenských hub.

  Nejlepší světová street food

  Nejlepší světová Street FoodV ruce máte letenku a stojíte na přeplněném, uspěchaném a neomylně čistém letišti. Cestujete daleko, dál, než většina sousedů a vašich známých kdy byla. A už teď víte, že kromě nádherných výhledů, nevšedních zážitků a často i nápisů v pro vás nesrozumitelném písmu bude ve vaší dovolené z velké části dominovat jídlo. Protože ochutnávání exotického jídla je prostě zážitek a k cestování patří.

  Všichni letí na koštěti

   

  Kdo zná Gruffala (a kdo by neznal?), tomu se nejspíš bude líbit i nová knížka od stejné autorské dvojice – Všichni letí na koštěti. Je zrovna tak vtipná, napínavá, a hlavně srozumitelná dětským čtenářům... zkrátka vymyšlená, napsaná a jedinečně ilustrovaná tak, jak to Julia Donaldson a  Axel Scheffler umějí.

  Evropou na motorce

  Jestli chcete zůstat celé léto doma, tak rozhodně neotvírejte novou knihu Evropou na motorce z nakladatelství Svojtka&Co. Fascinující průvodce vybírá nejzajímavějších 25 motorkářských tras, které nadchnou všechny bez rozdílu.

  Zahrada na jednom metru čtverečním

  Zahrada na jednom metru čtverečnímUž vás omrzela zelenina ze supermarketu, ale ještě jste se neodhodlali pro vlastní? Nebo jen toužíte po nových pěstitelských metodách? Revoluční kniha Mela Bartholomewa přináší návod, jak získat bohatou sklizeň na mini záhoncích.  K úrodě podle této metody stačí plocha 1 metr čtvereční a pouhých 10 minut péče denně.


  nahoru