K objednávce nad 700 Kč dostanete dárek ZDARMA.

Kdo jsme - o nás

Příběh Svojtka & Co.

Po vysoké nejdříve Václav Svojtka vyučoval hru na kytaru, jeho žena Mirka byla trenérkou jazzgymnastiky. Později nastoupil Václav do nakladatelství Merkur, kde ho zastihl i rok 1989. Hranice se otevřely a s tím i šance navštívit největší veletrh knih ve Frankfurtu, kde ho nadchly krásné obrazové publikace všeho druhu. Něco takového v tehdejším Československu nebylo k mání, a tak se je zkusil prosadit je do nabídky Merkuru. Jenže zkostnatělé vedení takové myšlence nebylo vůbec nakloněno.

Proto se rozhodl zkusit to na vlastní pěst a v roce 1990 s kolegou Janem Vašutem založili nakladatelství Svojtka a Vašut. Vydávali řadu malých sešitových kuchařek, která byla na poměry začátku 90. let velmi moderní. Obě rodiny spolupracovaly – všichni společně vypisovali složenky, balili dobírky, vozili balíky na poštu, psali a testovali recepty… O víkendech se navíc jejich kuchyně měnily ve fotografické ateliéry, kde kamarád fotograf dokumentoval výsledné pokrmy. První výtisky rozváželi půjčenými škodovkami do novinových stánků a knihkupectví.

Na vyprahlém polistopadovém trhu knížky rychle mizely ze stánků, takže se podařilo splatit nemalou první fakturu za jejich tisk. A bylo možné pokračovat. Nakonec se prvního titulu nakladatelství prodalo přes 100 tisíc kusů.

V průběhu let se Václav osamostatnil a vzniklo rodinné nakladatelství Svojtka & Co., do kterého přešla velká část spolupracovníků. A ta v něm statečně setrvává dodnes. Ve firmě už pracuje i jedna dcer.

Za více než dvě desetiletí si nakladatelství vytvořilo pevné vazby s většinou světových nakladatelství a vydalo tisíce titulů v oboru non fiction literatury. V Česku a na Slovensku je Svojtka & Co. jedním z největších vydavatelů dětských knih a obrazových publikací nejrůznějšího tematického zaměření, jejichž kompletní nabídku najdete na www.svojtka.cz a www.svojtka.sk. Nakladatelství vydává knihy bez čerpání jakýchkoli dotací a grantů.

small_Svojtka Co

 

Nakladatelství Svojtka & Co.

Vydáváme knihy pro děti předškolního věku, dále široké spektrum obrazových titulů pro dospělé z oblasti tzv. non-fiction literatury a proslulou edici průvodců Lonely Planet. Na českém knižním trhu působíme s menšími obměnami od roku 1990, od roku 2005 vydáváme knihy také na Slovensku. Tituly přejímáme od renomovaných světových nakladatelů.

Z oblasti literatury pro nejmenší najdete v naší nabídce leporela s pohyblivými prvky, jako jsou například oblíbené MiniPEDIE. Vedle prvků pohyblivých mají leporela prvky hmatové - různé povrchy, materiály, reliéfy a otvory, které rozvíjejí jemnou motoriku dětí. Pro předškolní i školní děti připravujeme celou řadu encyklopedií s odklápěcími okénky, převzaté například z renomovaného nakladatelství Usborne, prostřednictvích nichž se mohou seznámit s mnoha oblastmi a obory. Stálicemi mezi tématy jsou zvířata, dinosauři, vesmír, stroje a lidské tělo.

Naše naučné knihy pro starší děti se zaměřují nejen na jejich vzdělání faktické, ale také sociální a emoční. Připravujeme pro ně knihy o pokusech, počítačích, politice a financích, stejně jako o vztazích, bezpečnosti na internetu a zdraví fyzickém i psychickém. Celá řada našich pracovních sešitů pro děti a metodických příruček pro rodiče vychází z pedagogického směru podle Marie Montessori. V neposlední řadě vydáváme dětskou beletrii, která nejvíce pobaví čtenáře na prvním stupni základní školy.

onas1

V knihách pro dospělé si dáváme záležet zejména na kvalitní grafické úpravě. Proto mezi nimi najdete výpravné obrazové publikace o cestování všemi možnými prostředky do různých koutů světa. Objevovat je můžete se šnorchlem a potápěčskými brýlemi, nebo třeba se sklenkou vína v ruce. Díky našim knihám z kategorie hobby se naučíte vařit, šít, sportovat i hrát na hudební nástroje. Přečtete si o svých oblíbencích, ať už jsou to Monty Python, The Beatles nebo Vinnetou a pokocháte raritními fotografiemi pro fajnšmekry.

Naší nosnou řadou pro cestovatele je Lonely Planet, pro svou přehlednost, praktičnost a aktuálnost nejoblíbenější edice průvodců, na jejíž vydávání v češtině máme licenci. Pod touto značkou vycházejí jak klasické bedekry zaměřené na jednotlivé země a oblasti, tak kapesní průvodce po městech. S Lonely Planet se na cestách nejen neztratíte, ale i domluvíte - přináší konverzace a slovníky hlavních světových jazyků.

Všechny inzerované knihy máme skladem a jsou hned připravené k expedici - bez prostředníka, za výhodné ceny. Při prohlížení naší produkce jistě oceníte možnost nahlédnout do všech knih, balíčky za super ceny a informativní články o právě vydaných či chystaných titulech. Aktuálně nabízené tituly naleznete na e-shopu: www.svojtka.cz. Zvláštním kanálem, kterým si knihy od nás nacházejí cestu ke čtenářům, je program STS neboli Svojtka do škol. Prostřednictvím prodejců po celé České republice dodáváme přímo do škol a školek pečlivě vybrané tituly za nejnižší možné ceny. Tuto nabídku sezónně obměňujeme a snažíme se, aby byla co nejpestřejší a pro žáky a učitele nejpřitažlivější, protože výchova ke čtenářství a lásce ke knihám je podle nás velice důležitá. Podrobnosti o tomto programu i návod, jak se do něj zaregistrovat, naleznete na našich stránkách.

onas2

Sídlo nakladatelství je na Praze 3, v ulici Soběslavská 40, poblíž stanice metra Želivského. Najdete zde také malý obchod s aktuální produkcí, kde si můžete koupit knihy za stejné ceny jako na e-shopu. Přijímáme platby kartou. Otevřeno máme ve všední dny od 9 do 17 hodin. V případě dotazů nás můžete kontaktovat na telefonních číslech 271 736 610. Můžete nám i zaslat e-mail na adresu: svojtka@svojtka.cz nebo objednavky@svojtka.cz.

Nezapomeňte nás sledovat na sociálních sítích Facebooku, Pinterestu, Youtube i Instagramu.